Erkekleri Elde ve Evde Tutma Rehberi 1/3

Çoğu kadın şikâyetçidir ve serzenişte bulunur. “Ne yapsam olmuyor, herif gündüz işte, akşam ve hafta sonu hep dışarıda! Haklılar bu konuda ama bunun sebebinin biraz da kendisinden kaynaklandığını hiç düşündüler mi? Kocasını evde tutan kadın bunu nasıl beceriyor peki? Kâğıt ve kaleminizi çıkarın. Açıklıyorum “ Erkekleri elde ve evde tutmanın yolları”nı!1-Önce elimizdeki malzemeyi tanıyalım:Erkekler her ne kadar kadınlara göre daha baskın bir kişilik olarak görünseler de durum böyle değildir. Aslında kadınlardan daha duygusal ve itaatkârdır. Ama çocukluktan beri aile ve çevresel dayatmalar nedeniyle (erkek güçlüdür, erkek üstündür, erkek kadın ağzına bakmaz, erkekler ağlamaz vs.) güçlü olduğunu zanneder. Buna, kadınların da destek vermesi nedeniyle (aman kızım uslu dur, eteğini topla, bacağını açma, gezme, cevap verme, elinin hamuruyla, kocandır döver, sever, kapıya atar, boşar, coşar vs.) pohpohlanan erkeği tabiî ki tutamazsınız evde! “Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz!” “Dana nasılsa evde kazığa bağlı” deyiminin garantisiyle erkek, hep dışarıdadır. Eve sadece yemek yemeye, uyumaya, televizyon seyretmeye, çamaşırlarını yıkatmaya, sırtını keseletmeye, işyeri stresini atmaya, hafta sonu yarım gün çocuklarını gezdirmeye-o da mecburiyetten- bir de biiiip için gelir. Bunu haricinde akşamları ve hafta sonları arkadaşları ile buluşup, futbol maçına, balık tutmaya, meyhaneye, ormana piknik yapmaya bir de çapkınlığa gider.

2-Malzeme hakkında bilmediklerimizi öğrenelim:“Asla ağlamaz benim herif!” diyerek ağladığını hiç görmediğiniz erkeğinizin arkadaşları ile gittiği meyhanede ya da ormanda salya sümük, masaya vurarak ağladığını biliyor muydunuz? Hemen “Hayır, olamaz ya!” demeyin! Aynen böyle! Önce bel altı fıkralarla ve komik anılarla ormanda yankılanan kahkaha sesleri birazdan erkeğinizin daima kötü olan patronuna edeceği küfür sesleriyle yer değiştirir. Mangal muhabbetinin sonlarına doğru, önce devleti- milleti kurtaran erkeğiniz, futbol üzerine yorumlar yazıp en sonunda da erkeklerin hiçbir zaman kaçırmayacağı malum uzmanlık alanı “kadınlar” konusunda akademik geçmişini anlatmaya başlar. Sizden önceki ve sizin zamanınızdaki kadınlardan bahseder. Hayatından geçen kadınların sayısı en az iki hanelidir. Hiçbir filmde, dergide göremeyeceğiniz fantastik sahneleri kurgular erkeğiniz. Konu kadın olunca fondan gelen duygusal müzik sesleri ile başlar erkeğiniz ilk aşkını anlatmaya. Âşık olup evlenemediği, dünyanın en güzel kadınını elinden başkası almıştır, ya da babası başkasına vermiştir ya da erkeğiniz- siz varsınız diye- onu terk etmiştir. (Aslında kadın, erkeğinizi terk etmiştir- basmıştır kıçına tekmeyi– ama böyle söylemez.) Alkolle beraber “ Ahh, ahh… Ne kadındı be!” diyerek başlar gözünden yaşlar akmaya. Arkadaşları da destek verir hemen. “ Bu dünya var ya! Yalan lan her şey. Benim de senin gibi içim yanıyor. Gel de içme!” O kadının, kendisini daha yakışıklı ve iri birine tercih edip terk etmesine hazmedemediğinden ve o adamı da dövemediğinden içerlenir, ağlar. Gerçek budur.

3-Malzemeyi elde tutmak için bugüne kadar yaptığımız şeyleri gözden geçirelim: Kendiniz denediniz, söylediniz, başkasından akıl aldınız, kadın dergilerinin tüyolarını uyguladınız hatta uzmanına başvurdunuz ama malzeme hala kayıp. Bir bakalım neler yaptığınıza;

a)Size akıl verdiler ya, erkeği evde tutmanın en kolay yolunu söyleyerek “Erkeğin karnını da, kendisini de doyuracaksın!”Siz de aynısı yaptınız ama olmadı değil mi? Herif eskisinden daha fazla dışarıda kalmaya ve televizyon başında daha çok vakit harcamaya başladı değil mi? Aynı zamanda erkeğinizin göbek çapındaki artış ile yağlar da size kar kaldı.

b)Tam tersini yaptınız. Yine olmadı değil mi? Hem malzemeyi evde tutamadığınız gibi evdeki bulgurdan oldunuz hem de, ya fırça ya da dayak yediniz. Artık başka kadınlara gidiyor erkeğiniz değil mi?

c)“Erkeğinizi kıskandırın” dediler size. Yaptınız ama bunu bedelinin bir çuval bulgurdan bile daha ağır olduğunu fark etmeniz, çok zaman almadı, değil mi?

d)“Bakımlı olun, onu şaşırtın, televizyon izlerken kucağına atlayın, zıplayın”vs. Bunları da yaptınız ama sonuç sıfır değil mi? Malzeme hala dışarıya kaçıyor. “Ne elimde ne de evde tutamıyorum.” diye kahroluyorsunuz.

e) Gelelim, en son yaptığınız şeye. Mutlaka bunu da söylemişlerdir size. “Romantik bir akşam yemeği” En seksi çamaşırlarını giydiniz. En sevdiği yemekleri yaptınız. Mum ışığı, çiçekler ve kırmızı şarapsız olmaz zaten. Erkeğinizi kapıda- bir eliniz kapıya dayalı, başınızı aşağıya düşürüp, geceliğinizin kenarından yarım frikik vererek, öpücükle karşıladınız. Baş başa yemek faslından sonra romantik bir müzikle dans ettiniz. Sonrasında malum, yatak odasına. Her şey bitti değil mi. “Artık malzeme elde hem de evde” diyorsunuz değil mi. Hayır! Bu, asla yapmamanız gereken şeydir. Hiçbir erkek bu romantik yemek vs. ile gaza gelmez. Sadece ona,o gece fazladan bonus vermiş olursunuz.

Sonuç : “Onu yaptık, şunu denedik olmadı. Peki, sen ne öneriyorsun?” diyorsanız önce yukarıdaki maddelere biraz çalışın. Bir sonraki yazımdan sonra, hep kaçan o malzeme kendi ayakları ile size gelecek. Hem elde tutacaksınız hem de evde.


Konuya benzer diğer yazılar...

16 Yanıtlar

 1. Yasemin'e cevap diyor ki:

  Yasemin kardesim, dini konuda cok dogru ve güzel yazmışsınız. Fakat size dini yaşayan ailelerde gördüğüm bazı detayları yazmak isterim, tabiki anlatacaklarım genelleme değildir böyle bir genelleme yapma haddim de yoktur, çünkü bende kendimce dini yaşamaya çalışan birisiyim o sebeple, lütfen muhalefet olarak algılamayınız. ingilizce öğretmeniyim yıllarca ders verdiğim gruplarda dini yaşayan insanlara da dersler verdim. İş ingilizcesi öğrettiğim için genelde iş sahipleri, akrabaları ve ekiplerine ders verdiğim için bizzat şirketlerinde ve davet ettikleri için sosyal ortamlarında bulundum. Söze konu kişiler anlattığınız gibi haramdan sakınan, tüm ailece dini yaşayan muhterem insanlardı. İlerleyen aylarda öğrendim ki, evinde saygılı, eşine sadık, çocuklarıyla çok ilgili olan dindar ve muhterem insanların aslında birer veya ikişer eşleri daha var, üstelik bu durumdan kendi eşlerinin de hiç haberleri yok. Diğer eşim dedikleri bayanlara dini nikah kiyip, çeşitli evler döşeyip yerleştirmişler, çok yoğun iş hayatlarının stresini, toplantılarını, seyahatlerini vb konuları bahane ederek aslında kendilerince mabetlerinde geçirmektelermiş, bu durumu da birbirlerine ballandıra ballandıra anlatırlardı çünkü dinen nikahlı oldukları için helal birşey yaptıklarını söylüyorlardı. Son derece şaşırdığım, aile ortamlarında ne kadarda mükemmel kusursuz görününen insanların bu ayıplarını görmek beni son derece üzmüştü. Hala daha görüşürüm kendileriyle ve hepsi aynı hayatlarına çok güzel bir maske takarak devam ediyorlar. İnsan dinini tüm kalbiyle yaşamalı ve davranışlarıyla da bunu tastik etmeli. Malesef günümüzün en vahim sorunlarından birisi sadakatsizlik, inşallah yanlış yapanlar hatalarını anlarlar ve en önemli müesseselerden olan ailelerini, yuvalarını kurtarırlar. Saygılarımla

 2. yasemin diyor ki:

  Allahtan korkan Allahı tanıyan dininin gereğini yapmaya özen gösteren ve haramdan sakınan kişi hem ailesine eşine anne ve babaına yuvasına her daim sahip çıkar aldatmaz eğer dininizi yaşamaya çalışan bi aile iseniz hiç bir şeyden korkmayın dinini yaşayan bi erkek veya kadın her daim sadık ve sadakatli ol … bi bayan olarak hep erkeklere aldatır gözüyle bakıyolar ama kadınlarda çok masum değil …. karşı tarafı yargılamadan önce empati kurup neden böyle davranıyor diye bi sormalıyız kendimize olmadı konuşmalıyız …. eğer sizde bi yanlış yoksa bunu cevap veremiyorsa karsınızdaki o zamn bu kişinin karakterinin bozuk olduğunu gösterir … sonuç baktınız olmuyor ya bu deveyi güdeceksin , ya bu diyardan gideceksin demişler…. bu kadar kasmayın arkadaslar her şey olu cağına varıyor bu zamnda ve her zaman …. :)

 3. elif diyor ki:

  bazen erkeklerde haklı öyle kadınlar varki Gerçekten çok konuşuyor bence bir kadın kocasını nasıl düşünüyorsa erkekte öyle olmalı ben kocamı çok seviyorum ve çok eminim beni Hiç aldatmamis

 4. elif diyor ki:

  bence Ne yaparsan yap erkek hep bildiğini okur sen kendini öldürsen de bu böyle işi düşene kadar işi bittimi tamam

 5. yaren diyor ki:

  Valla o bahsettiğiniz koca tipi aynisi bnde 15yildir evliyim denemediğim şey kalmadi ama ne aksam nede hafta sonu kocam hep arkadaşlarıyla basaramadm yani artık umudumuda kestim bnce bu tip erkeklere çözüm yok herşey bos

 6. yazık diyor ki:

  yazdıklarınızı okurken bazen güldüm bazen haklılar bazende yuh dedım
  neden mı 20senelık ewlılıgımı bıtırdıgım kocam benı herzaman aldatmış da ondan onun dıger sevgılılerıne yazdığı maıllerı yüzüne vurup bunların 1cumlesını bana soylesen ewlılıgımız bıtmezdı dedıgımde 50yasında ogrendım kadınlara nasıl davranacağımı dedı ben heranlamda dedıklerınızı yaptımda ne oldu adım salak oldu ….. ınanmayın aldatmayan erkek yok arkadaslar

 7. gökhan diyor ki:

  heyy bayanlar sız bundan kaybedıyorsunuz 10tane yorum var 10da baslangıcı ayyyyyyyyyyyyy ne noldu noluyorya az ınsan olun dedı kodu yapmayın essınızı bunaltmayın sabah erken kalkıp kahvaltısını cayını hazırlayın gerektıgınde konusun az ve oz konusun ayıpya bız erkeker aksama kadar calısak eeeeeeeeeeee eve gıdınce annen böyle demıs baban boyle halan hamıle kardesın soyle ufff cook konusuyor sunuz ya bıze acıyınya haftada bır sexs yapmayın hergun yapın adamı doyurun cıldırtın ama bu yaptıgınızı baskasına anlatmayın yolda gıderkn adamın elını tututn bırak dese bıle tutun aksam evegeldıgınde canım hosgeldın ve dudaktan opun canıs ıtkınsa hıc konusmayın cerez ve cay göturun karısık cerez adamın sınırını bosaltır ve bu durumda hıc konusmayın derdın ne dıye soma o anlatır zaten cook basıt ısınız var arkadas susacak sınız sevecek sınız karnını ve belını doyuracak sınız tamam yabu kadar ve yuksek sesle konusmayın azgır kuz gıbı olmayın melek gıbı olun yada guguk kusu gıbı gugu gugu gugu gugu dıyın tamama nasılsın ıyımısın ne yemek ıstersın ayaglarını yıkakın bııtıtıt guguk kusu sızın ben bekarımm bukadar sey bılım annem de cook soylenıdı babam kactı

 8. Sinan BALÇIK diyor ki:

  Çok hoş bir yazı olmuş Ayhan Bey kaleminiz daim olsun dilerim… Okurken bir yandan güldüm, bir yandan da bana karşı yapılabilecek taktikleri öğrenme fırsatım oldu :)

  “Düşmanının ne yapabileceğini bilmek için takip etmelisin” diye. Düşmanım değil tabii ki ama kadın ve erkek arasında sürekli bir mücadele olduğu için, bu taktikleri biz erkeklerin de öğrenmesi ve buna göre dikkatli olması gerekebilir günü birinde :)

  Bir de; “Uzun süreli ilişkilerde iki tarafın da sıkılmaması, monotonluğa düşmemesi için tavsiyeler” tarzında bir konu işlerseniz muazzam olur bana kalırsa. Ülkemizde çapkın görülme heveslisi hemcinslerimiz haricinde, bir de saf, temiz, sevdiğinden başka bir kadını düşünmeyen ancak uzun yıllar sonucunda, bunun sevgi mi, alışkanlık mı? olduğunu dahi ayıramayan ve bu monotonluğun can sıkıcı olduğunu düşünen insanlar da var :)

  Yazılarınızı zevkle takip edeceğim…
  Teşekkürler.

 9. İNCİ diyor ki:

  aaayyyyyyyy çok güldüm bence insan kendi olmalı, kendini tanımalı ve ne istediğini bilmeli neden genelde güzel kadınlar aldatılıyor bunun cevabıda şu anda net ve açık kadın herzaman narin olmalı bunuda kocasına hıssettirmeli .

 10. admin diyor ki:

  Siz de var olun ve sağolun. Beğeniniz için teşekkür ederim. Alaysılama tarzı bir yazı oldu ama anlattıklarımı bilimsel olmadan uygulayanlar da yok değil. Sevgilerimle,

 11. zegun diyor ki:

  cok güldüm. tesekkur ederim varolun sagolun. Eger calisiyor ve bunlari yapiyorsam vitamin haplari vs. almam gerek sanirim. Erkeği elde tutma da ayri bir iş olmuş bakiyorum.

 12. pikaçuuu diyor ki:

  yaaaaa çok beğendim yazıyı benim kocam başka kadına deilde annesinin ve kız kardeşlerinin gazı ile dizlerini dibinde oturuyo naparsın işte bizde böyle kös kös oturuyoz ama bu yazı iii geldi tşk….. sevgiyle kalın

 13. pocahantas diyor ki:

  ayyyyy bılemıyorum sorunu olanlar dusunsun dıycem ama benımkıde evden cıkmıyo aman bırakın gıtsınler beee evde durupda ne halt edecekler

 14. admin diyor ki:

  Elbette ki var. Önce erkekleri elde tutalım. Sonrasında kadınları da tutacağız elde. Azıcık sabır, derim. Kadınları elde tutmak, erkekleri elde tutmaktan daha zordur. Ama, onu da yazacağım. Konuya, aşama aşama geleceğiz. Yazılarıma takibe devam. Teşekkürler, içten yorumunuz için.

 15. gökçe diyor ki:

  bu yazıya istinaden,
  bende şunu istiyorum sizden..

  KADINLARI ELDE TUTMANIN BİR REHBERİ VARMI ??
  YADA BU KONUYLA ALAKALI BİR YAZINIZ OLACAKMI..
  ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER…

 16. aytaç diyor ki:

  :)))))) ayyyy okurken çok güldüm..çizdiğin tiplemeler süper.aslında bence önemli bişeyi atlıyorsun..böyle bir erkekle evli olan kadın ,mecburen evliliğe devam eden kadındır.şimdi ben böyle yazdım diye şimşekleri üstüme çekicem belki ama gene de yazıcam..ben eğer okumamış olsam..eşimin eline bakıyor bile olsam …böyle biriyle aslaa ama aslaa evli kalmazdım..sokakta limon satar gene de ayakta dururdum (tabi bu sadece bi tabir.yani yaşamak için elimden geleni yapardım demek istiyorum.)..böyleyken böyle Ayhan Bey..son sözüm şu: Benle mutlu olmayıp , mutluluğu dışarda arayan erkek…hiç olmasın daha iyi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir