Kırmızı Civa Efsanesi Gerçek mi?

17 Haziran 2009 / Kategoriler: Arka Pencere
Etiketler: , , , , , , , , , ,

“Kırmızı civa” ile ilgili ilk haber 1980 yılında Rusya’dan yayıldı. Çoğu ülkelerde şehir efsanesi haline geldi. Önce Grundig marka siyah beyaz televizyonlarda bulunduğu söylendi. Şimdi ise Singer marka dikiş makinasında olduğu iddia ediliyor. Bu makinaların fiyatı da belirlenmiş. 50.000 dolar. Kilosuna yüzbinlerce dolar paha biçilen kırmızı civa gerçekten var mı?

Konu ile ilgili Nisan ayında Kırmızı Civa, Grundig ve Siyah Beyaz Televizyon başlıklı bir yazı yazmıştım. Yazının sonunda “Böyle asılsız iddialara inanmayın. Akıllı olmaktan vazgeçtim, ne zaman aptallıktan kurtulacağız?”diye mesaj vermiştim. Ancak bu yazıma öyle yorumlar geldi ki hala şaşkınım. Bir de basında bu tür haberleri görünce konu hakkında tekrar yazma gereği duydum. Gelişmeler şöyle;

Nisan ayında “1950- 1965 yıllarında Almanya`da üretilen grundig marka televizyonlar yüksek fiyatla alınacaktır.” söylentisi yayılınca herkes televizyon tamircilerine koşuyor. İçinde bulunan kırmızı civanın telefon sinyallerini kestiği ve füzyon bombası yapımında kullanıldığı -bu sebepten dolayı da televizyonların 35 bin liradan 100 bin liraya kadar alıcı bulduğu- haberi internet ortamına yayılıyor. Konya Televizyon ve Radyo Tamircileri Odası Başkanı böyle bir şeyin olmadığı konusunda açıklama yapmasına rağmen insanların kırmızı civaya ilgisi hala devam ediyor.

Nisan ayında İngilizce yayınlanan bir Suudi gazetesine şöyle bir ilan verilir. “200 bin riyal karşılığında eski Singer marka dikiş makinası alınır! “ Peşinden fısıltı gazeteleri dikiş makinalarında kırmızı civanın ancak cep telefonu ile tesbit edildiği yalanını yayar. İlandan sonra Suudiler terzi dükkanlarına koşar. Hatta bazı dükkanlar soyulur. Uğur getirdiğine inandıkları dikiş makinaları yüksek fiyatlardan alıcı bulmaya başlar. Cep telefonları satışları rekor düzeye çıkar. Suudi Arabistan bu konuda soruşturma başlatır. Yetkili kuruluşlar ne kadar açıklama yaptıysa da hala insanlar bu makinaların peşinde koşar.

2007 yılında  A.A etiketli verilen haber şöyle. “Siirt’te kırmızı civa operasyonu. Mersin’den yola çıkan araçta radyoaktif etkili kırmızı civa ele geçirildi…”

Nisan ayında “1950- 1965 yıllarında Almanya`da üretilen Grundig marka televizyonlar yüksek fiyatla alınacaktır.” söylentisi yayılınca herkes televizyon tamircilerine koşuyor. İçinde bulunan kırmızı civanın telefon sinyallerini kestiği ve füzyon bombası yapımında kullanıldığını ve bu nedenle bu televizyonların 35 bin liradan 100 bin liraya kadar alıcı bulduğu haberi internet ortamına yayılıyor.

Eylül 2004’de İngiltere’de, terörist amaçlı kullanılmak üzere kırmızı civa bulunduran 3 Arap kökenli kişi tutuklanıyor. Daha sonra bu maddenin kırmızı civa olmadığı belirleniyor. Sanıklar 2006 yılında serbest bırakılıyor.

Güney Afrika’da da buna benzer ilginç vakalar yaşanıyor. Yanlız en ilginci bir önceki yazıma gelen yorumlar. Şaşılmayacak gibi değil. Bir kaç tanesini okuyalım.

 1. “Bence bu haberi yalanlayanlar kimin elinde Grundig siyah beyaz tv yada Singer marka dikiş makinesi varsa toplayıp köşeyi dönecekler. Herkes sahtekar olmuş ya.. Arkadaş aldı sattı parası cepte,,, arabada aldı lazım olan herşeyini aldı…Akıllı olun vermeyin televizyonunuzu kimseye!..”
 2. “Selam arkadaşlar. bende Grundig televziyon var 25 yılık. İlgilenenler bana mail’den ulaşsınlar…”
 3. “Arkadaşlar bende de siyah beyaz bi tane Grunding tv var, ilgilenenler eklesin beni…”
 4. Bu cevap beni koparttı. “Bende de bir grundig teyp var. ilgilenenler msn’i verdim. Ulaşılabilir…”
 5. “Arkadaşlar bu bahsettiğiniz radyo televizyon dikiş mak.ve gaz lambalarınız alınır. Ücret ürünü görüp test ettikten sonra verilir. Mail atabilirsiniz, cevap verilecektir…”
 6. Bu yorum çok ilginç! “Soruyorum; Neden kimse bu grundig tv yi yapan alman firmasına sormuyor içine kırmızı civa koydunuz mu diye.Peki öyle birşey yok diyorsunuzda cep telefonları bu bahsedilen TV, Dikiş makinası ve Lambanın yanında NEDEN çekmiyor. Ben çekmediğini biliyorum. Bizim eski dikiş makinasının yanında cep telefonu çekmiyor. Nette okuyorum hep aynı şeyler yazılı. İşi kaynağına soran yok. Almanya’dan cevap isteyin. Bunların yanında cep telefonunun neden çekmediğini açıklayan yok. Birçok kimyacı yazmış. Kimyacılar, cep telefonu neden çekmiyor…”

Sonuç:

1980’li yıllarda demirperde ülkelerinde orta atılan kırmızı civa iddiası daha sonrasında batıya ve doğuya yayıldı. Hatta  bazı Arap ülkelerinin savaşta kullanmak amacıyla Avrupa’ya sipariş verdiği söylendi. Amerikan Kongresi bu konuyu araştırmak için 2004 yılında komisyon kurdu. Sonuç alamadı. İnternet ortamında binlerce mail trafiği oluştu. Alıcılar, satıcılar ortaya çıktı. Artık unutulan televizyon tamircileri kırmızı civaya inanan insanların akınına uğradı. Dikiş makinası bulunan terzi dükkanları ilgi gördü, kimisi yağmalandı. Bazı ülkelerde, kırmızı civanın varlığını tespit eden – kırmızı civaya yaklaştırılan cep telefonunun sinyali kesiliyormuş!- cep telefonu satışları rekor seviyeye çıkdı.

Siz neye inanacaksınız bilmiyorum ama gerçek şu ki; “Nükleer bomba yapımında kullanıldığı, sinyallari bozduğu iddia edilen bu maddenin varlığı kanıtlanmadığı gibi yokluğu da resmi kuruluşlarca hiç bir zaman açıklanmadı.”


“Kırmızı Civa Efsanesi Gerçek mi?” için 288 Yorum

 1. Ercan DEMIR diyor ki:

  Benim Elimde Cok Eski bir grundg televizyon var, nereye satabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim; simdiden tesekkürler.

 2. elifin terazisi diyor ki:

  Aklımın bir tarafı yok canım inanma diyor, diğer tarafı git annenin emektar dikiş makinasını yanında telefonun çekiyor mu çaktırmadan bak diyor.

 3. ahmet diyor ki:

  kardeşim satmak istiyorsan uygun bir fiyata alırız eger gercekten kesiyor ise cep telefonu sinyalini bana ulaş msn adresime mail at SansaR_ahmet06@hotmail.com…

 4. Bombaci diyor ki:

  Ercan Bey televizyonunuzu satmayin bomba yapin. Bombayi daha pahaliya satarsiniz.

 5. samet diyor ki:

  şebeke olayı yoksa ulasın sadece ulasın

 6. halit diyor ki:

  mrb arkadaşlar ben bu işle ilgileniyorum gurindik tvçradyo singer dikiş makinası eski körüklü löküs eski pilak çalar eski çevirmeli telefon ben bunlara eger cep telefonunun sinyalini kesiyorsa 50bin tl ye kadar para karşılıgında alıyorum benimkisi tamamen yasaldır verecegim yer makina kimyadır.ilgilenen varsa bana aksux28@hotmail.com dan ulaşabilir.herkese saygılar.

 7. esra diyor ki:

  arkadaslar benım babam da da var grundg televizyon telefon koydurdum yanına cekmedı… kıme vermemız gerekıyor bunu…

 8. VoLKaN diyor ki:

  Bunlar hep birilerinin cikarlari icin kullanilan provakator olaylardir..Bu kadar inanmayiniz.

 9. engin diyor ki:

  esra bana ulasabilirsin

 10. celal diyor ki:

  gerçekten bunlar doğru böyle bir şey var ben şahsen telefon televizyonu yada gaz lambasınının veya da dikiş makinasının yayınını kesmesi gerekiyor her televizyon olmaz ona bakarsan bende 12 tane her çeşidinden var ama yayını kesmiyo kesen varsa power_celal_43@hotmail.com dan ulaşabilirsiniz fiyat konusu hiç önemli değil o konuda kolay anlaşırız untmayınki alman malı olması ve 1965 lerde çıkan oolması gerekir saygılarımlagörüşmek üzere allaha emanet olun..

 11. hayLAZ53 diyor ki:

  ula uşaklar bende 2 tane var tanesi 70 binden alıcısı var ama telefonu koyduğum zaman çekmemezlik yapmıo tvler çalışmıo ne yapmam gerekio nasıl anlayabilirim varmı yokmu die bana yardımcı olurmusunuz bir_umuttur_yasamak53@hotmail.com

 12. kadir durukan diyor ki:

  slm arkadaşlar elinde gerçekten kırmızı civa olan yahut tv gaz lambası diikiş makinası gibi eski makinalar varsa beraber bir test çözücezz sonra istediğimiz uygun makinaysa ben size gerçek değerini vericemen emin olun…azrailin_nefesi_06@hotmail.com ekleyin

 13. selcuk diyor ki:

  ya bu nasıl bı madde katımı sıvımı nasıl test edilir diger civalardan ayıran özelligi nedir

 14. ejder diyor ki:

  slm arkadaşlar elimde eski 1 adet s.b tv ve 2 adet eski singer dikiş makinesi var söylenen özelliklere uygun gercekten alıcı olanlar eklesin.ejderr_41@hotmail.com

 15. bahadır diyor ki:

  slm arkadaslar benım elımdekı televızyon calısmıyor :S telefon hattı uygulamasını calısırken mı yapcaz? ve markası arçelik siyah beyaz.bilgi için eklerseniz sevinirim jedibaha33@hotmail.com

 16. SIRTLAN diyor ki:

  Arkadaşlar bilindiği gibi civa sıvı ağır metaldir ve element olduğu için kırmızısı siyahı olmaz sanırım bir maddeyle reaksiyona girince bu gibi olaylara sebebiyet veriyor kimya konusunda uzman arkadaşların bu konuyla ilgilenmesi gerekiyor bence, hemen piyasası oluşmadan bu konuya el atılmalı…

 17. rodrigo diyor ki:

  bende eski singer dikiş makinası var ama nerden anlicaz olup olmadığını

 18. ferhat diyor ki:

  elimde 3 tane bu türde dikiş makinası vede tc bulunmaktadır dediginiz gibi sinyalde kesiyo telefonun ama güvenir birilerini arıyorum satmak için almak isteyen bana ulasa birli ela–gozlu19@hotmail.com

 19. hakan akcan diyor ki:

  rusyada bir miktar var ciddi ilgilenenler yazsın

 20. by ömer murat diyor ki:

  Arkadaşlar; Öncelikle Hepsini Açıklayım.Televizyonlarda kullanılan Lamba Teknolojisi, transistör bulunmadan önceki tek yönde Akım geçiren devre elemanları idi. Bu Lambanın yapısında Katot ve anot elktrodları kullanılmaktadır.vakumlu tüp içerisinde bu iiki maddenin arasında akım geçmesi sonucu devresini tamamlamaktadır ve günümüzde bu iki madde bakır ve fosfordan oluşmaktadır..hiç bir lamba teknolojisinde sıvı madde kullanılmamaktadir. sinyalleri engellemek günümüz teknolojisinde 50tl ile yapılmış jammerlar mevcut kapsama alanlarıda güzel. yanı 50.000 dolar vermeye deymez..denilenlere göre”yanına yaklaşildiginda sinyalleri kesiyor” muş yanına yaklaşınca kescekse hiç kesmesin..altın için diyecegim o ki; Altın aramada Kal Metodu Kullanılır. Cıva nın altınla olan ilişkisi yanlızca ikisininde iyi iletken olmalarıdır.Sonuç olarak Kırmızı Cıvanın yaptıgı denilen şeyleri, O olmadan çok kolay elde etmek kolaydır.

 21. memet diyor ki:

  Yaa arkadaşlar ben anlamıyorum ne zaman akıllı olacaz. Hemen söylenen şeylere neden inanıyorsunuz? Bir resmi kaynagı var mı? Sadece basit bir internet sitesinden yayınlanmış ve herkesin diline düşmüş böyle şeylere inanmayın arkadaşlar lütfen….

 22. mehmet demir diyor ki:

  elımde 3 adet yapım yıllarını bılmedıgım ama telefonu yaklastırdıgımda sebekesının gıttıgı 1 tane var dıger 2 sınde gıtmıyor

 23. hasan diyor ki:

  arkadaşlar elinde telefon şebekesini kesen tv radyo makina ve lamba olan varsa arasın ….hasang484@hotmail.com…..

 24. UyGaR diyor ki:

  İşte gerçek cıva budur değerleri budur meraklısı varsa buyursun görsün ne ortalıkta kırmızı cıva bostanımı var yetişiyor yok efendim şurdan gelmişmiş de buradn gelmişmişde bırakın ya hem bu madde nin eksperliği bile yok sadece labaratuar ortamında analiz yapılır ve içindeki lavrazyomun değerleri ölçülür ve değerler verilen eş değerlerle ayni ise sorun yok 20×20 hg red merkurıe natural soğuk cıvadır .. artı birde denzer var 40×40 bunu hiç bir eksper bile açamaz ve üzerinde zaten kuru kafa figürü vardır

  gelelim bir kırmızı cıva nasıl bir eksper tarafından açılır ve neler yapılması gerekir eğerse sokak piyasasında satış gerçekleşecekse bu yol uygulanır doğal olarak bu insanlar labaratuar ortamından kaçınıyorlar haklılarda çünkü mosard fbi ve bunun gibi bir çok kuruluş bunun peşindeler uydudan bile anında adres tespiti yapılır ve yurda kaçak mal sokmaktan tutuklanırsınız sonrada ya devlet size ya mal sahteiymiş der yada malınıza el konulur ve siz yargılanırsınız her zman devlet ilk olan şıkı kulanır mal sahteydi der ve bir eksper öncelikle büyük bir vantilatör bulması gerek ve açık alan tercih etmesi gerekir maske kulanması gerekir eldiver kulanması gerekir bir çok şıkta anlamanız gerekir bende kalsın açıklamayim şimdi yarım bizim sırtımızdan bilgimizden fazla istifade etmesinler demi

  ve kırmızı cıva dünya şu an faliyeti olan tek fabrikası vardır oda ukranyada dır ancak öyle kolay kolay erişilmez ve bulunmaz üretimide şu şekilde gerçekleşir gök yüzüne yükselen dev antenlere benzer altın antenler vardır gök yüzünden şişeklerin oluşumu ile bu antenlere şimşeklerin çarpmasıyla onların vasıtasıyla kayalara dökülen cıvanın toplanması ile oluşur sonrada lavrazyom eklenir ve bu işlem yilda bir kere yada bilemediniz iki kere oluşur geriseide bana kalsın

  diyeceksin bunları bu bilgileri nerden biliyorsun ben uzun süre rusya ve ukranyada bu bölümde çalıştım ve bir nevi kaendime çalışmaya başladım
  bilmem anlatabiliyormuyum anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az misali

  çok meraklısı varsa buyursun misafirimiz olsun ben bay xxxx isme gerek yok

  yok efendim televizyonlarda varmış bilmem neymiş ne alakası varya ona bakarsanız dişcide bile dış dolgusu için cıva vardır ona bakarsan floransan ampulunda bile cıva buharı vardır ona bakarsan aynada bile beyaz cıva vardır daha sayimmi ben bu iş te 8 yilimi verdim 8 yil boyunca bu fabrikalarda çalıştım ve unutmayiniz kurani kerimde bile cıva dan söz edilir araştırınız bakalım

  ve kırmızı cıva öyle sandığınız gibi kimyasal bombalar yapımında kulanılmaz ne alakası var yilan zehiri nerde kulaniliyorsa oda orada kulanılır yani ölüm aşamasındaki bir insanna botoks yapılırsa o insan hastalığından kurtulur veya 20 yaşında biri kendine kırmızı cıva botoks ederse 100 yaşına gelinceye kadar ayni 20 yaşında görünür ve özellikle cinsellik için araplar talip olurlar bunlara ama son zamanlarada sahtesinide yapan oluyor olan bizim gibilere oluyor bekliyoruz namuslu olan birileri varsa tabiki esen kalınız NOT eksik bilgi verdim bazı bilgileride kendime sakladım ben(UyGaR)

 25. admin diyor ki:

  Enteresan açıklamanız ve yorumunuz için teşekkürler!

 26. turgay diyor ki:

  selam arkadaslar bnde singer makina var koydum tel cekmiyor.birisi 60.000tl verdi ama daha cok veren vr mı yoksa satıyorum 60 00 e. bana ulaşabilirsiniz turgayulurak@hotmail.com..saygılar..

 27. eren diyor ki:

  yav benimde kaynanamda var cok eski bir löküz nasıl bunu degerlendirebilrim ama ondan calmam içinde bana yarımcı olcaksınız:)))))

 28. kadir diyor ki:

  slm mrb arkadaşlar sinyal bozuyorsa mutlaka ulaşın görüşelim ama ciidi olanlar oyun oynayacak yaşı çoktan geçtikk cidi dürüst olanlar gelsinn..azrailin_nefesi_06@hotmail.com

 29. zafer diyor ki:

  benim evimdeee 55-60 yıllık bir singer dikiş makinesi var ilgilenler lütfen zafer_0609@hotmail.com mesaj atarsanız sevinirim teşekkürlerr

 30. kazım diyor ki:

  selam arkadaşlar bende löküz var butun özelliklee uygun ilgilenen varsa sata bilirim

 31. hasan diyor ki:

  resimdeki dikiş makinasından bende var fakat yanında tel çekiyor başka nasıl anlaşılır adana

 32. osman diyor ki:

  satıcı olan varsa alasın boş muhabbet yapmazsanız sevinirim..!

 33. ishak diyor ki:

  manisa we cewresi cşddş satıcı olan warsa arasın.

 34. eman diyor ki:

  ya beyler mıllette zaten televızyonu sınger makinası var kımın sattığı görülmüş ölebişe olsa zaten devlet bunu toplar devlet toplamasa abd yada almanlar bukadar safmı parayı türklere yedırsın

 35. erkan diyor ki:

  MERHABA ARKADAŞLAR BU OLAYIN TAMAMINA KATILIYORUM AYNEN DENİLDİYİ GİBİ DOĞRU BURDAN ESRA VE BENZERİ ARKADAŞLARA SESLENİYORUM EYERKİ ELİNİZDE OLDUĞUNU İDDİA EDİYORSANIZ BANA BURDAN ULAŞABİLİRSİNİZ TİKİ_JONJON_ERKAN@HOTMAİL.COM ELİNİZDEKİ CEVHERİ DEYERLENDİRİN TV RADYO SİNGER LÜKS LAMBA V.B GİBİ TÜM DEYERLİ EŞYALARI ALIYORUM

 36. mehmet diyor ki:

  ark aklınızı basınıza alın ben 3 sene kostum bu hayallın pesınde bı sey elde edemedım buldum alıcılar kayboldu bır suru masraf ettım eger alacak varsa bende 20 tane dolu tup var ulasmak ıstıyen varsa can_mehmet_18_87@hotmail.com

 37. murat diyor ki:

  bencede dogu olduna ınanıyorum uzun zamandır bu konular gundemde

 38. iso diyor ki:

  arklar varsa elinizde bu gibi özelliklere sahip yanında tel hiç çekmicek sinyal olmucak eğer böyle bi özelliğe sahip varsa tv radyo lüküs dikiş mak. vs gbi aletler iyi paraya alınır
  my-king-forever@hotmail.com

 39. ismail diyor ki:

  telefonu koyun eger sebeke cekmiyorsa hiç my-king-forever@hotmail.com ekleyin uygun fiyata alırım tw-singer makine-lüküs-radyo gibi alman mallarında sadece 40-50 senelik olucak lütfen eger varsa irtibata geçin …

 40. psikopat diyor ki:

  satmak isteyen lejyoner76@hotmail.com adresine mail atsın…

 41. temel fıkraları diyor ki:

  Çok teşekkürler çok sağolun,oldukça güzel bir site ve emekler boşa gitmemiş çok teşekkür ediyoruz emekleriniz için, emeğe saygı. Sizde web sitemizden Temel Fıkraları okumak istiyorsanız adresimiz: http://www.fikrablog.com , iyi günler dileriz.

 42. onur diyor ki:

  bende de radyo var pilipis

 43. psikopat diyor ki:

  tv ve radio 35 binlia(milyar)’a alınır….
  k.civa 4 bin dolar-10 bin dolar ararsı alınır pisyasası budur…
  merak ettiklerinizi sorun lejyoner76@hotmail.com

 44. psikopat diyor ki:

  tv ve radio 35 binlra(milyar)’a alınır….
  k.civa 4 bin dolar-10 bin dolar ararsı alınır pisyasası budur…
  merak ettiklerinizi sorun lejyoner76@hotmail.com

 45. gönülden sevenler diyor ki:

  Bilgiler için Teşekkürler Thank You :)

 46. emre diyor ki:

  slm arkadaşlar sizin o bahsettiniz gaz lambasından bende 3 tane war yanında tlfn çekmiyor satıyorum alıcıların dikkatine hemen cvp bekliyorum sizden (ramboomur_52@windowslive.com) dan ulaşabilirsiniz

 47. okan246 diyor ki:

  arkadaşlar bende kırmız deyilde beyaz var kendim eski bir makineden cıkardım ine encekdesinin icinde duruyor telefonu yanına bıraktım zaman cekmiyor onla dişital göstergeli arabaya bindim araba calışır calışmaz dijital göstergesi çöktü 15gr dır bende olan gercekten para ediyosa deyenderilelim bilgi verseniz sevinirim herkese saygılar

 48. bucalı diyor ki:

  madem yok dıyenler ıcın gelsın ler kıloyla alayım kac para ıstıyosa gelsın ben hurdacıyım gelsınler alayım tamam mı

 49. erkan taşçı diyor ki:

  okan246 bana ulaşabilirsen ben alabilirim elindekini ciddi83@hotmil.com doğru söylüyorsan tlf.bırak araarım seni.

 50. hasan diyor ki:

  grundig teleizyonu nere verebiliz en de var hatta tulumba da var

 51. admin diyor ki:

  Merhaba, Geçmiş yorumlarda bununla ilgili bilgiler mevcuttur. Saygılarımla

 52. abdulkerim diyor ki:

  dostum ben alıyorum.ama telefonun sinyalini tamamen kesecek. msn adresimi ekle görüşelim
  deliruzgar80@windowslive.com

 53. faruk diyor ki:

  bendede bir tane singer ayaklı çalışabilen full kırmızı civalı dikiş makinası var ilgililer e mail yollasın.

 54. emre can diyor ki:

  ben alıcıyım elinizde çekim gücünü kesen radyo veya tv warsa msn adresim last.sniper_17@hotmail.com fiyat görüşürz kolay onlar :)

 55. METEHAN diyor ki:

  FARUK SLM EKLE KONUSALIM PARA TIK SAGLAMSA BURDAKILER YALAN SOYLUYOR ALICIYIM DİYE BEN BİLE DEİLİM ARACIYIM BEN PARAYI BEN ODERIM AMA MSN;karizma_kimoluyor@windowslive.com faruk ekle

 56. ALİ diyor ki:

  bu civa radyo yada televizyon hangisi olursaolsun neresinde bi resim çeken varsa bana bi atsın bir inanayım be bakın ondan sonra nasıl uluyorum ..

 57. mehmet diyor ki:

  arkadaşlar bende eski bir löküs var ama neresinden anlaşılıyor değerli olduğu ne yapmam gerekli

 58. cenk aybaz diyor ki:

  Mrblar benim elimde singer 191Y marka dikiş makinası mevcut.Şebekeyi kesio denedim eğer gerçekten almak isteyen varsa arayabilrsinz

 59. özgür murat diyor ki:

  selam ben viyanada yasıyorum ve bende 1950 yılından siyah beyaz grundig televizyon var pilak calarhemde radio 3,ü bir arada ve 5 tane grundig radio 1950 yılından. original hic bir parca ellenmedi ve sökülmedi isteyen varsa bana yaza bilir ve televizyonda gercekten şebekeyi kesiyor

 60. d.m.Tosya diyor ki:

  Sevgili dostlar, gülük hayatımızda kullandığımız gri civadan başka kırmızı civa diye birşey yok ve malesef olmayan şeyin nedense alıcısı çok.Hem de gramına milyon dolarlar havada uçuşuyor,lütfen kanmayın-kandırılmayın.Herkese selamlar. T o s y a

 61. hakan ünal diyor ki:

  slm bende gurindik marka eski siyah beyaz tlvizyon var cep tlfn sinyalini kesiyor denedim oluyor alan varsa arasın hakanoloji@hotmail.com

 62. rohat diyor ki:

  dikiş makinasınnı nersinde bu civa

 63. Mustafa diyor ki:

  Arkadaşlar Kırmızı civa Önceden cok rahat ve ucuz maaliyetle üretiliyordu. Ama bunun formülü aynı cocacola gibi 1 2 kişi biliyordu. Onlar da ölünce formülü kimse bilmiyor şuan ve elmas gibi değerlendi. Satanlar olursa cok sıkı pazarlık yapsın…

 64. ali diyor ki:

  elimde 250gr kırmızı civa var arayanlar eklesin

 65. ali diyor ki:

  kuruduru55@hotmail.com

 66. mazlum diyor ki:

  slm arkadaşlar benim elimde kırmızı civa var alıcılar msn den mesaj yazzınlar bekliyorum

 67. suhoo diyor ki:

  burdakilere inanmayın kimi polis olabilir ggüme gidersiniz arkadaşlar

 68. mahsum diyor ki:

  slm bende 1980 yılına ait 2 singer dikiş makinası var alıcılar bana ulaşabilirmsn mahso_hako@hotmail.com

 69. ismail kartal diyor ki:

  slm arkadas lar elım de kırmızı cıva var almak ısteyen nsn den nesaj atsın..

 70. gökhan göksu diyor ki:

  arkadaslar elimde kırmızı cıva var almak ısteyenler mesaj atsın

 71. Mustafa diyor ki:

  focus2050@hotmail.de Alınır Satılır ekleyin

 72. tamer bartan diyor ki:

  lacivert civa çıkmış daha pahalı hurdacılar arıyomuş 3 tekerlekli araba yapımında kullanmak için kilosu 25 bin bakırın 6 milyonmuş

 73. muhammed diyor ki:

  arkadaslar bu haberlere fazla kulak vermeyn kırmızı cıva var alıcıyım dıyenlerle fazla ılgılenmeyın polıs hatta mosad bıle bu ısın pesınde parası gozunuzu bulamasın sulalenızı 6 mılyona satmıssınız gıbı olur lar sulalenızı ortadan kaldırlar

 74. uğur diyor ki:

  uygar kardeş sen bu işlerde çok bilgilisin maske eldiven vs tuttum seni tanışalım 20/20 99.999 yada 40/40 99.999 vs vs

 75. uğur diyor ki:

  kardeşlerim yok tv yok dikiş makinası yok lamba bunlar traş mümkünatı yok tamamen bir hayal ürünü rant elde etmek isteyen insanların atmış olduğu yalan ama kırmızı civa var rusya ukrayna azerbaycan taraflarından geliyor değeride öyle snadığınız burada bahsettiğiniz kadar ucuz değil bilesiniz

 76. uğur diyor ki:

  adı kırmızı ama kendi değil renk farklı gramı 230 bin ile 300 bin usd arasında değişiyor ama anavatanı ukrayna müthiş bişey hayırlı geceler

 77. Adm_Antalya diyor ki:

  Elimde kırmızı civa var. Almak isteyenler gurler_07@hotm….. Ekleyin.

 78. ali polat diyor ki:

  arkadaşlar bende var ayaklı singer dikiş makinası isteyn olursa msn me yazsın uygun fiyata verriirim

 79. kadir diyor ki:

  sebeke ye kesıyor ama bende ccozemedım 60 yıllık eleza dıye bır dıkıs makınası var soyletıye gore sebekeyı kesıyor ve bunu denedım ilgilenen varsa eklesın dehsetcocukk@hotmail.com

 80. kadir diyor ki:

  arkadaslar ben denedım elimde elaze jopan malına ait hemen hmen 60 yıllık bır dıkıs makınası var ve telefonu verdım ustune sebekeyı kople gıdıyor ilgilenen arkadaslar varsa eklesın dehsetcocukk@hotmail.com

 81. cengiz diyor ki:

  selam arkadarlar ben civa alıyorum 37 numara 9999 kırmızı civa olan carsa bana ulaşsın büyük mevlayla alırım sigornivel@hotmail.com

 82. deniz diyor ki:

  1950 yılından siyah beyaz grundig televizyon mevcut ilgilenen olursa eklesin

 83. serhat diyor ki:

  merhabalar,
  konuya vakıf arkadaşlardan normal gümüş renkli civa hk bilgi rica ediyorum (nereden temin edebiliriz,birim fiyatı nedir,alip satmak legalmidir gibi..)

 84. Alper Çilengir diyor ki:

  Almanların bir sözü vardır unutmayın bunu

  İch Bin Doch nicht Blöd…. Yani BEN APTAL DEĞİLİM…. BIRAKIN BU SAÇMA SAPAN İŞLERİ ARTIKYA

 85. eren diyor ki:

  nedir bu efsane merak ettim bende 2 tane böyle bir televizyon var..nereye satacaz..

 86. eskı grındık tv ler alıyorum diyor ki:

  telefon sınyalı kesen eskı sıyah beyaz televzıyonlar alınır bana ulasın 15 mılyar alırım msn kozlu2007@hotmail.com

 87. aykut diyor ki:

  faruk ekle 300.000 dolar al gramına …:=)

 88. mecid diyor ki:

  bir yakınımda böyle bir televizyon var ama aranan madde varmı bilemedik tel sinyalinin azaldığını gördük bilen arkadaşlar yardımcı olsun agabey.84@hotmail

 89. ahmet diyor ki:

  skm arkadaşlar elinde bu maddeden olan varsa benimle temasa geçsin cok yüksek fiyatdan alıcısıyım fiyat 100–150 milyar arası değişiyo

 90. ali diyor ki:

  slmun aleyküm.ben rizeden sesleniyorum, çok aradım ve buldum.banakalırsa herşeyi orjinale benziyor imal tarihi de var.1976.grundig marka çalışır vaziyette tv.tlfn çekmeme olyına gelince ,onun çalıştığı odada sinyal düşüyo,iyice yanına yaklaştırdığımda ise hiç çekmiyor. gerçekten böyle bişey varsa,yani değeri okadar büyük mevlalara dayanıyorsa ciddi,dürüst vede samimi olan arkaşlar arasın.hayırlı günler.

 91. nej diyor ki:

  evet red mercure (kırmızı civa)20*20..99.999…naturel…yavrusu dahilinde ozel saklama kutusu siyah muhafaza kabı altında kuru kafa resmi..ozel maskesi eldiveni hepsini birebir gördüm kayıt ettim…gercekte var olan bir nesneyi efsaneleştirmek.insanların bu maddeye merakını kaldırmadı artırdı..yorgan iğnesini üzerine bırak dediler ne olacak merak ettim iğnenin rengi mor bi şekil aldı…litrelik sütü koy dediler süt lakır lakır kaynadı rengi ise pembemsi bir hal aldı ..tv ye yaklaştır dediler yayın kesilip görüntü gitti..geri çekince düzeldi..yavruyu elime alıp salladım çarpıntı yaptı…zaten odaya ilk girdiğinde bu malzeme çarpıntı yapınca kısa bi süreliğine de olsa yaşlılık dedim…bu malzeme yok diyenlere inat yeminle var derim…mucizevi bir şekilde yıldırım düşmesi sonucu oluşan bu madde nin bir kısmı ateş küreye diğer kısmı ise yeryüzünde kalan eşini bulmaya gezinirmiş..naturel olan vücuda enjekte ediliyor damlanın binde biri 380.bin dolara enjekte ediliyor bunu dünyada amerika ingiltere enjekte eder.antep usulü çakma civa limon testini geçemez.cep telefonun ekranı kesin ölüyor..dikiş makinesi dereceli gece lambası eski grundig radyo,tv de olduğu söylentiden ibaret..gramı 150 bin dolardan alıcısı her zaman bulunur arap şeyhleri gerçek alıcılardır.70 yaşında birine enjekte edilse 20 lik delikanlılara taş çıkarır..ecevit enjekte ettirdi otopsi sonucundada iç organlarında bir hastalık görülmedi,ibrahim tatlıses 380 bin dolara enjekte ettirdi,süleyman demirel ve suudi kralının da aralarında bulunduğu bir çok ünlü isime malzeme olmuştur..benim elime gelip geçen malzemenin satışının üzerindeki değer dolayısı ile (99.999) cezası idam dır..3.333.en düşük değer dir ve para etmez..yavruyu test etmek istiyen 250 bin euroyu cebine koysun…derdim ama bunun ismini internete tlfn da geçirmen tüm istihbaratı başına toplar ayık ol..

 92. kafir diyor ki:

  arkadaslar bu işlere fazla bulasmayın kendinizi ya amerikada mapusta yada kör kuyuda bulursunuz mezarınız bile olmaz ammmmann dikkat

 93. özkan diyor ki:

  arkadaşlar merhaba, hala elinde telefonun şebekesini kesen tv, radyo, singer ve löküs lambası olan arkadaşlar bana ulaşsın hemen alıyorum.

 94. ercu diyor ki:

  elimde singer dikiş makinası bulunmakta ayaksız ve istenilen özelliklere uymaktadır ilgilenenlerle görüşebilirim

 95. Memo diyor ki:

  Ben singer makineyi 50.000 Tl den geçen ay sattım. yukarıdaki yazıyı yazan bedavadan bu aletleri toplamak isteyen endini akıllı sanan biri. aldanmayın

 96. volkan soran diyor ki:

  bende 800 gram 20 gramlık kapsüllerde 40 tane

 97. miko diyor ki:

  arkadaşlar elinde civa olan varsa satılır yeterki şebeke sinyalini kessin alım satım işi sağlamdir iş canlı canlı etki kanlı bir şekilde olur yanan_dehilmiyim@hotmail.com mail atın msn bekleyin

 98. özkan diyor ki:

  arkadaşlar elinde telefonun sinyalini kesen tv radyo singer makineler olan varsa arasın alayım.

 99. bülent diyor ki:

  Tv, makine yada gaz lambası olayını geçelim arkadaşlar.bu maddenin özel yapım konteynır içinde üst kapak içinde yavru (numune) dediğimiz bölüm ve daha alt kısmında ise maddenin kendisi bulunur.radyoaktiftir. saklanıldığı konteynırda 20×20 ve 99.999 dan geriye doğru azalarak periyodik olarak değişen rakamlar mevcuttur. en iyi kalite 99.999 saflıkta olandır. behsettiğim özelliklerde bir örneği olan arkadaşlarla görüşebilirim.

 100. bülent diyor ki:

  görüşmek isteyen arkadaşlar teethtoteeth@windowslive.com adresini ekleyebilir

 101. yıldıray diyor ki:

  bendede radyo var bu işte uraşan varsa msn sevdakar_58_58@hotmail.com

 102. serkan diyor ki:

  kırmızı civa varmı ? hemen söyliyeyim
  kırmızı civa ne televizyonda nede
  dikiş makinesinde yok kırmızı civa doğanın
  ortaya çıkardığı doğal bir sonsuz enerjidir
  kime göre insanoğluna göre kırmızı civa nasa
  tarafından devasa büyüklüğünde yıldırımsavarlar
  tarafından 20 yıldırım sonrasında 1 gram toplanarak uzay
  araçlarında ve bomba yapımında kullanıldığı doğrudur.
  amma velakin gizli tutulmaktadır. fazlada kurcalamanızı tavsiye etmem !!!

 103. kartal reseseve diyor ki:

  kırmızıyı ıstıyorsanız ben sıze msneden gosterım ama ınanmıyanlar için dıyorum o gerek bır canlı gibi yaşıyor kırmızı civayı gören bunu anlar nedemek ıstediğimi anlar

 104. satabos diyor ki:

  kartal reseseve sanaayzdım uslanamaz@hotmail.comdan uşlaşabilrsin msj atarsın sende varmı kırmızı civa onlar başka işllerde kullanılıyor onların beyazı canlı olanına ruhan-i diyorlar onlar cok deyerli warsa görebilrimiyim msnde falan beyaz oalnı war arkdaşta 5 6 gram kdar 5 milyon dolar olduğu söyleniyor alıcısını bulursan bunu soygunlarda kullanıyorlar cinler i kullanıyorlar bilen adamlar büyük işler bunlar ama pahalıı işler.

 105. mustafa diyor ki:

  arkadaşilar benim arkadaşım da o sinyal kesici var artık cıvamı bilmiyorum eski tvnin içinden çıkardık aynı sigortanın içinde telefonları tamamen kesiyor kırmızı renkli kolunu uyuşturuyor gümüş yüzlüğe ışıkta yansıma yapıyor üstünde seri numarsı var gercekten alıcı olan varsa eklesin konuşalım hazır resimlerde var elimde zaten gercekten anlayan gördümü anlar mustafa_korkmaz765@hotmail.com

 106. mahmut diyor ki:

  beyler ben de kırmızı civa var alıcı varsa hemen okuturum singer dikiş makinası alıcısı varsa satarım sariahmet47@hotmail.com

 107. bülent diyor ki:

  bu işler bu şekilde olmaz arkadaşlar.ortalıkta bu kadar çok konuşulmasıda doğru değil. elinde var olduğunu iddia eden getirir ölçümünü yaparız ve ücreti ödenir. hepsi bu kadar…!
  qwerty_1982@live.com

 108. Birkan diyor ki:

  20×20 . 99.999 HG . RED . MERKUIE . NATURAL SB.123-24 . SB.124-25 .016 – 037 – 070 .RM 250r UKRAIN . -0015- CCCP

  Selamlar;
  Arkadaşlar elinde yukarıda yazılan özelliklere sahip olup özel şekilde yani orijinal olarak muhafaza edilmiş ve de canlı olan kırmızı civa mevcut ise ve ürünü üzerinde yukarıdaki özelliklerin yazılı olduğunu görebileceğim şekilde internet üzerinden yada video yoluyla gösterebiliyorsa(fotoğraf kabul etmiyorum) birkana_@hotmail.com adresinden benimle irtibata geçiniz.( elinde TV veyahutta dikiş makinası vb. aletler olanlar lütfen beni meşgul etmesinler). Türkiyenin neresinde ise eksper ile birlikte gelip yapılan test sonucu ürününüz orijinal ise nakit olarak alınacaktır. Bu ortamda fiyat telaffuz etmiyorum. Benimle irtibat haline gelindiğinde fiyat görüşülür.

  Saygılarımla…

 109. albay diyor ki:

  BEN SAMSUNDAN VARSA UYDURMAYA GEREK YOK GETİRİN BAKALIM KARŞILIĞINI FAZLASIYLA ALIRSINIZ YALAN YANLIŞ KONUŞMAYA GEREK YOK citircafe_55 fefook

 110. UGUR diyor ki:

  slmm arkdaslar bnde 2 tane grundik marka tv var siyah veyaz + birde radyo var aynı marka hic ici acılmammış msn:Ne-yapak@sensizolmuyor.org almak isteyenler ulaşşsın bana ona gore fazla fiyat istemiyorum konsuurus anlaşırıs gelir televizyona bakar alır gider cankırı ilgaz

 111. ahmet diyor ki:

  benim bi arkadaşım internette ilan gördü kırmızı civa hakkında köy ewindeki eski grundig televizyonu söküp bulmuş cıvayı ve iki takım elbiseli adamla buluştular 30 bin tl karşılığı satmış cıvayı 30 milyarı elinde görmesen inanmazdım gerçekten..

 112. h elci diyor ki:

  kardeşim kimse anlatmasın bana bu işi .. belki 30 kişi geldi sırf civa için ama ciddi bi alıcı çıkmadı .. arayanlar oluyor buyur gel diyor .. bu para için değil adam sülaleyi ortadan kaldırırlar .. elimde 3 adet kırmızı tüpte hazır durumda var .. ciddi alıcı varsa parasını bastırıp alacak buyursun eklesin haldun_buyukelci@hotmail.com ..

  haldun_buyukelci@hotmail.com ..

 113. eren diyor ki:

  arkadaşlar kırmızı cıva vardır saf olanını bılmak çok zor testtini yapmak gerekir ben experim test yapyırmak isteyen varsa arasın yardımcı olurum.

 114. dursun diyor ki:

  kırmızı civa altıngibi ayar testti yapılır saf ılup olmadığı o zaman anlaşılır ben experim elinde kırmızı civa olan varsa görmrden dahi testini yaparım sizde çok kolay yaparsınız arayın yardımcı olayım

 115. murat diyor ki:

  arkadaşlar elimde 163 yıllık singer makina var birde elimde eski lambalarda bulunan lükuslerde bulunan saf kırmızı civadan var irtibata gecelim ssonicc67@hotmail.com alıcı olanlar eklesin..

 116. Birkan diyor ki:

  Arkadaşlar civanın experliğini yapan yorumcularımız buyursunlar bizleri aydınlatsınlar bizde öğrenelim nasıl olacağını .
  Saygılarımla.

 117. EREN diyor ki:

  ssonicc67 hocam singerin tarihi 161 yıllık sendeki makinenin ayarı kaçmış olabilir mi?

 118. kenan diyor ki:

  arkadaşlar bu kırmızı civa nedir ya varmı böyle bişi ayrıca varsa tv lerin neresinde nasıl bir yerde ayrıca bunu tv lerin içine ne b.k yemeye koymuşlarda bu milleti böyle kandırıyolar

 119. kenan diyor ki:

  ya arkadaşlar nükleeer maddelerin satışı yasak falan diyolar eğer bu civa denilen şeyde yasaksa niye bu kadar açıkça numara veya msn yazabiliyo anlamadım ayrıca yok böyle bişi ya hep rad sağlamak içindir…

 120. alper diyor ki:

  hocam elimde 2 tane siyah beyaz grundig ve radyo var.televizyonları test ettik yanında telefon çekmiyo ama radyoya bakmadık…ben samsunda okuyorum televizyonlar memlekette ilgilenenlerle face den görüşürüm…www.facebook.com/alper.cool başka bi alıcı daha var biraz çabuk ulaşın lütfen…

 121. özgür diyor ki:

  arkadaşlar bu nbahsettiğiniz çiva nasıl bişidir lo bende biraz çiva var3 4 gr rengi gridir varsa ilgilenen benimle itibarta geçin

 122. özgür diyor ki:

  bende de gri gümüş renginde civa var ilgilenenler eklesin beni kendal72_89@windowslive.com

 123. m kaplan diyor ki:

  arkadaşlar ilmi kimyacı olarak şunu demek istiyorum ben.civa sadece beyaz olarak tektir türevleri ile cıvanın dört çeşiti bulunmakta olup kırmızı olana zinnober denir buharı zehirleyicidir ev ortamında bulundurmak doğru değildir

 124. kenan diyor ki:

  ya tv lerin neresinde bulunuyo adam gibi bi bilgi versenize bende şu var bende bu var adam gibi bişi söyleyin ya nerede bulunur tv lerin..???

 125. Birkan diyor ki:

  Kenan bey TV nin içerisinde tüp halinde bulunur ki zaten nerede bulunduğu hakkında bilgi sahibi olsanız değişen bişi olmazki yani sizin o tüpü bulup yerinden alıp çıkarma imkanınız zaten yok yeterki cep telefonu şebekesini tamamen kessin o kadar gerisi experin işi.

 126. Birkan diyor ki:

  ARANILAN TV MARKALARI GRUNDİG – PHİLİPS – SHARPLORENZ – NORDMENDE’DİR. BU TV MODELLERİNDE EN SAGLAM GRUNDİGLERDE VARDIR. MODELLERİ 211 – 212 – 5001 ARKA KISIMLARINDA MADE İN GERMANY YAZAR BU TVLERDE TV NİN USTUNE CEP TELEFONU KONDUGUNDA SEBEKE TAMAMEN KESİLİR.
  RADYOLAR, GRUNDİG VE PHİLİPS LAMBALI RADYO BUNLARIN İÇİNDEDE VARDIR. BUNLARINDA ÜSTÜNE CEP TELEFONU KONDUĞUNDA ŞEBEKELERİNİ KESER.
  LÜXLER PETROMAX OLACAK ALTI GENİŞTİR. O KISMA SEHBA DENİR. ALTINDA MADE İN GERMANY YAZAR ARANILAN MARKA VE MODEL BUDUR. CİVA LÜXSÜN SEHBASININ ORTASINDA PUSULALI SAAT VARDIR İŞTE O SAAT İN İÇERİSİ SIVIDIR USTU CAMLA KAPLIDIR CAMIN İÇERİSİNDEDİR ORAYA TELEFONU TUTUNCA ŞEBEKE KESİLİR.
  DİKİŞ MAKİNELERİ ARANILAN MODELLER ZETİNA ELLEN CEVİR MELİ KULPLU KULPUN ORADA TERAZİ VARDIR O TERAZİNİN İÇERİSİNDEDİR SİNGERLER ELLEN CEVİRMELİ BU MAKİNELERİN İÇERİSİNDEDİR.

  İLGİLENEN ARKADAŞLAR birkana_@hotmail.com adresine e-mail atarak bana ulaşabilirler.

 127. lord... diyor ki:

  slm arkadaşlar bende eski model grundig tv var bütün özellikler tutuyor..emre

 128. bendede var alma marka yv 100 seneyi aşkın bir tv ama nasıl neresinde cıva var bilmiyorum degerlendirmek isteyenler burdan ulaşsın bana erennn1982@hotmail.com diyor ki:

  bendede var alma marka yv 100 seneyi aşkın bir tv ama nasıl neresinde cıva var bilmiyorum degerlendirmek isteyenler burdan ulaşsın bana erennn1982@hotmail.com

 129. ali polat diyor ki:

  arkadaşlar bende 100 yıllık ayaklı singer dikiş makinası var satmak istesem ne kadr verirsiniz?

 130. burak kesınlıkle bana once ulaşın diyor ki:

  slm gencler bn burak boludan bakın yaln deil o kırmızı cıva işiyle bn ugrasıyorum o elınızde eger warsa kırmızı cıwa bindiginiz beyinli büyük otobusleri dahı durdurrur sadce eskı dogan we şahin arabalada etki yapmaz ucakta we buyuk tırlarda cebinizde bulundurdugunuz daır araabyı durdurur onu folya kagıdıga sarın oyle goturecegınız yere goturun cıva nerlerde mı kullnalır kana enjekde edılır we 10 yıl insanı gecnleştırır haber sıpıkereı mehmet al ıbıran wessayıre kısıler kullanıyo bunu gecnlik ıksırı eskı gurung we sınger dikiş makınalrında kulllanılıyo eger warsa elınızde arayın 1 tırlyon wermessem …… sulalemı bnden daha da cok kımse wermez bu parayı burak telkeş facebokk adresim arayın gorselım

 131. vedat diyor ki:

  elımde eskı sınger dıkıs makınası alman lukus sayaclı var. ılgılenenler arasın

 132. emre diyor ki:

  kardeş bizi öldürmesin sonra :)::):):)

 133. erkan diyor ki:

  selam arkadaşlar nedir bu kırmızı cıva gerçekten doğrumu ?bunun en güzeli hangisi ?alıcısı varmı ?bir arkadaşım bende var dedi ben inanmadım şebekeyi kesiyormuş .lambayı söndürecek hale getiriyormuş .bu konuda aydınlatırsanız sevinirim

 134. Birkan diyor ki:

  Arkadaşlar civa ile ilgili ayrıca aydınlatılması gereken bir konu yok forumda benim gibi birkaç kişinin yaptığı yorumları incelerseniz her şeyin ortada olduğunu göreceksiniz zaten. Bu civanın en kaliteli olanı olan kırmızı civanın (red mercury) değerleri 20×20 . 99.999 HG . RED . MERKUIE . NATURAL SB.123-24 . SB.124-25 .016 – 037 – 070 .RM 250r UKRAIN . -0015- CCCP ‘ dir ha bu değerlerde bulmak oldukça zordur ama elinde belli bir miktar olan varsa da o kişiyi zengin eder. Bu forumda yorum yapıp ben alıcıyım yok bilmem trilyonlar veririm diyen insanlara bi ulaşmaya çalışın bakalım hangisinden cevap alabileceksiniz ayrıca elinde tüp halinde civa veya civalı makina olan arkadaşlarımızda yaptıkları yorumlarında adam gibi e-mail veya telefon bilgilerini bırakırlarsa iyi olur ki size ulaşabilelim. Civa ihtiva eden makinalarını da cep telefonu ile şebekeki kesip kesmediğine dair test edip emin olduktan sonra bu gibi sitelere yorum yazsınlar. Bu civanın Türkiyede bilinen en büyük 2 alıcısı da İstanbuldadır bilgilerinize sunarım saygılarımla Birkan BİÇER / birkana_@hotmail.com

 135. Birkan diyor ki:

  Evet doğrudur sitede bir sürü yorumda ne olduğu yazıyor zaten. En iyisi kırmızı renkli olanıdır ancak yeşil renkte de olabilir, cep telefonu şebekesini tamamen kesiyor ise doğru civadır. Alıcısı elbette vardır bu konuda benimle irtibat kurabilirsiniz saygılarımla.

 136. Birkan diyor ki:

  İlk defa yorum yazan arkadaşlar irtibat bilgilerini yorumlarına yazmayı unutmasınlar.

 137. utku diyor ki:

  selamlar…. elimde 3 adet singer var . ikisinin üstüne telefon koyunca sinyal kaybolacak kadar azalıyor.bazen kısa süre kesilip tekrar çoğalıyor.1 yada 2 seviye kadar.makinenin tam ortasında bunları yapıyor ..şimdi bunda civa varmı yokmu yardımcı olursanız sevinirim…

 138. metin diyor ki:

  arkadaşlar gerçekten bu dikiş makınaları para edıyomu

 139. metin diyor ki:

  arkadaşlar bi akrabamızda dikiş makinası var.bütün özellikler tutuyo.sinyalıde kesıyo.çok eski.3 tane var.gerçekten söylüyorum.ben aracıyım.gercekden ilgilenen varsa,mayki3444@hotmail.com

 140. Birkan diyor ki:

  Utku Bey makinalarınız işe yaramaz şebekenin tamamen kesilip oradan alana kadar da geri gelmemesi gereklidir. Ayrıca makinaların yağ göstergeli modellerden olması gerekir her eski kollu singer dikiş makinasında civa olmaz bilgilerinize.

 141. Muzaffer diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar, civalı makineler den TV ve radyolar için fiyat 100 bin TL, Petromax ve HASAG marka gaz lambaları ile Singer marka dikiş makinelerinin yağ göstergesi olan modelleri için (yağ göstergesi makinenin seri numara etiketinin hemen önünde sehpanın üzerinde olur) 75 bin TL’dir. Orijinal Red Mercury için gram fiyatı 450 bin $ dır bilgilerinize sunarım. darkblue53@hotmail.com.tr

 142. Osman diyor ki:

  Arkadaşlar orijinal muhafazasındaki ve yüksek miktardaki kırmızı civa için gram fiyatı 500 bin $, TV, radyo ve Singerler için fiyat 150 bin $, Petromax ve HASAG marka gaz lambaları için fiyat 100 bin $ dır. Bilinen Grundig TV modelleri 201-211-212-221-501 ve 5001’ dir, diğer TV markaları ise Philips ve Sharplorenz’dir. Radyo sadece Grundig markadır. Petromax ve HASAG gaz lambalarının göstergeli olan modelleri, Singerlerin ise yağ göstergesi olan modelleridir. Civa bu makinelerin orijinal made in Germany üretimi olanların da mevcuttur. Alıcı İstanbul da olup makineler için aynı gün, büyük miktarda olan orijinal kırmızı civa için 48 saat içinde paranızı ödemektedir. İrtibat için deluxcell_@hotmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz. Saygılarımla…

 143. nanse diyor ki:

  Sayın Arkadaşım
  Ben sözü edilen kırmızı cıva hakkında en sağlıklı bilğiye nasıl ve nereden ulaşa bilirim? Ve bu cıvanın tarihcesi nedir.Ve eski Mısırlılar tarafından kullanılırmıydı.

 144. nanse diyor ki:

  Sayın Arkadaşım
  Ben sözü edilen kırmızı cıva hakkında en sağlıklı bilğiye nasıl ve nereden ulaşa bilirim? Ve bu cıvanın tarihcesi nedir.Bu civa çıplak elle tutuldugunda bedeni olumsuz yönde etkilermi?
  etkilerse belirtileri nelerdir?

 145. Muzaffer diyor ki:

  Sayın Nanse, evet kendine has manyetik alanından dolayı orijinal kırmızı civayı çıplak elle tuttuğunuzda elinizde bir uyuşma hissi ile vücudunuzda kalp çarpıntısı gibi etki yapar. Bunun dışında bir etkisi yoktur.

 146. tahir diyor ki:

  ciddi olan varsa bana ulaşabilir. orjinal tüpü içerisinde 200 gr(kırmızı). red mercury -37C ukraın-cccp.ciddi olmayanlar dikkate alınmayacaktır.öncelikle msn üzerinden görüşürüm. ciddi olduğuna inandığım kişiler ile bire bir görüşürüz.ürünü gösterebilirim. ürün orjinal ve sinyal kesicidir.ciddi alıcılar bunu test edebilirler. ( toprak.93@hotmail.com)

 147. kenan diyor ki:

  hadi len şurdan geçen bi eskicide singer marka koldan bükmeli dikiş makinası gördüm denedim bi olmadı sinyal kesiyomuış peh

 148. Mmt diyor ki:

  Alıcılar varsa zetina dikiş makinası elımde var 1 tane Telefonun sinyalini tamamen kesiyor.Ciddi alıcılar varsa benımle ırtıbata geçebilir.(pasha.93@hotmail.com)

 149. Mmt diyor ki:

  Elimde 1 tane Zetina Marka dikiş makinası var.Ve dediğiniz bütün özelliklere uyuyor Sinyali tamamen kesiyor ciddi alıcı varsa eklesin görüşelim.
  pasha.93@hotmail.com

 150. Koray diyor ki:

  Arkadaşlar elinde orijinaline yakın konteynırlı çakma ürün olan varsa irtibata geçsin. venedikx@hotmail.com

 151. erkan diyor ki:

  arkadaşlar kırmızı var ama piyasada o kadar çakal türemiş gerçek alıcısı yok . herkes alıcı herkes satıcı herkes eksper olmuş millet ne pok yediğini bilmiyor .eksperim diyor 5000 dolar istiyor doğru mala bile yanlış diyor işi iyi adamın on mala gitse elli bin dolar umrunda deyil alıcım var diyor yalan çakla olmuş ve bu işi gerçek bilen de yok millet birbirinden duyma lafları piyasada dolaştırıyor bırakın artık bu yalanları bu işin gerçek alıcısı yok kardeşim varrım diyene kanıtlarım gerçek malı . yok arap yok alman nedir bu ya . ben bile eksper oldum ama ne yaptığımı bilmiyorum . ya lutfen doğru malı olsun . ve adam gibi bir alıcı çıksın alnından öpeyim onu . bunaldım bu işten artık . iğrençleşmeye başladı .

 152. tuta diyor ki:

  var ama o kadaar açıklama yapma

 153. mesut dülgar diyor ki:

  elimde 1800 yıllara ayit singer dikiş makinası var ilgilenlerin içinde yüzde yüz olan aradıkları şey var fitatı 1milyon dolar beşinen msn den bana ulaşın

 154. mesut dülgar diyor ki:

  elimde 1800 lere ait dikiş makinası var satıyorum 1 milyon dolar çünkü makinanın içindekırmızı civa olğuna inanıyom çünkü makinanın 1 vidasını sökemiyoz heryer cin doluyor birbirlerinle kavka ediyor makinanın içini açamıyoz ilgisi olan arasın vealcaksa

 155. nükleer diyor ki:

  kırmızı cıva.formül elimde ve bunu satışa çıkardım.alıcılar msj bıraksın.

 156. full time qrık diyor ki:

  bana ulaşın grunding televiz yon fiyat söyleyin boş yere pazarlık etmeyelim almak isteyen gelir görür

 157. full time qrık diyor ki:

  tirina_123@hotmail.com adres bu

 158. ali diyor ki:

  bende de çok eski radyo var… kesin icinde o civadan var.. alıcı varsa buyursun. fiyat önemli değil.. sensiz.asla_88@hotmail.com

 159. Ersin YILMAZ diyor ki:

  arkadaşlar elinizdeki hazineyi bedavaya kaptırmayın gramına 300.000 tl veriyorum. lütfen irtibata geçiniz.

 160. Osman diyor ki:

  Arkadaşlar orijinal muhafazasındaki ve yüksek miktardaki kırmızı civa için gram fiyatı 500 bin $, TV ve radyolar için fiyat 250 bin $, Petromax ve HASAG marka gaz lambaları için fiyat 200 bin $ dır. Bilinen Grundig TV modelleri 201-211-212-221-501 ve 5001’ dir. Radyolar sadece Grundig marka lambalı olanlardır. Petromax ve HASAG gaz lambalarınında göstergeli olan modelleridir. Civa bu makinelerin orijinal made in Germany üretimi olanların da mevcuttur. Alıcı İstanbul da olup makineler için aynı gün, büyük miktarda olan orijinal kırmızı civa için 48 saat içinde paranızı ödemektedir. İrtibat için deluxcell_@hotmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz. Saygılarımla…

 161. erhan diyor ki:

  bende de singer marka dikiş makinası var tıpkı resimdeki gibi satılıktır ulaşmak isteyen..
  erhan_can_28@hotmail.com

 162. Çağrı Karadeniz diyor ki:

  bende iki tane singer dikiş makinesi var

 163. ozan diyor ki:

  arkadaslar benim elimde grundig marka tv var arkasın 5001 yazıyor yazılar türkce yazıyor bunun fiyatıda aynıysa verecegim calısıyor alıcılar cevap yazınnn

 164. taha batıkan var diyor ki:

  arkadaşlar elimde 1940 model bir radyodan alınma kırmızı civa bulunmakta tüplerinin içinde duruyor hala ilgilenen varsa

 165. Osman diyor ki:

  Arkadaşlar orijinal muhafazasındaki ve yüksek miktardaki kırmızı civa için gram fiyatı 500 bin $, TV ve radyolar için fiyat 250 bin $, Petromax ve HASAG marka gaz lambaları için fiyat 200 bin $ dır. Bilinen Grundig TV modelleri 201-211-212-221-501 ve 5001’ dir. Radyolar sadece Grundig marka lambalı olanlardır. Petromax ve HASAG gaz lambalarınında göstergeli olan modelleridir. Civa bu makinelerin orijinal made in Germany üretimi olanların da mevcuttur. Alıcı İstanbul da olup makineler için aynı gün, büyük miktarda olan orijinal kırmızı civa için 48 saat içinde paranızı ödemektedir. İrtibat için deluxcell_@hotmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

 166. uğur diyor ki:

  arkadaşlar bunlar tamamiyle komedi oyunlar.hiç birine inanmayın ha şunu yazayım ben gerçekten gordüm ve elime aldım ,dedikleri gibi saati durduruyor televizyonun çalışmasını engeliyor bunları gözlerimle gördüm. ama alıcısı yok tam 65000 dolar param gitti bu işe varimı harcadım ama nafile
  inanmayın bu işler tamamiyle düzmece bu işlerin içinde gürcüier ve ermeniler varsa arkadaşım uzak dur sanada yazık olur.ne olur inanmayın. yaşadıklarımı yazsam kitap olur neolur bu uğurda para harcamayın. arap müşreri dubai prensi bular hepsi yalan karar sizin.

 167. mehmet sait çeter diyor ki:

  elimde dikiş makınası war aynı tariflere uyuyor 2tane tv war ama fazla eskı deyıl 20 yıllık radyo da wra yaklaşık 40 yıllık falan ama pek ınandırıcı gelmıyor bana telefonumu bırakıyorum

 168. baran diyor ki:

  uğur o kadar paran gitti demek peki eğer o kırmızıy sa ben alacak birini biliyorum

 169. baran diyor ki:

  erlon ben sattım paramıda aldım eğer gercekten vara birinde sata biliriz herkes yalan söylüyor valla ha!!!

 170. Ibrahim Tatliseks diyor ki:

  Arkadaslar elimde cok guzel yarim ekmek doner var yemek isteyenler olursa msj atsin not ciddi alicilar lutfen.

 171. Fourk Mandus diyor ki:

  Elimde,Singer dikiş makinası var ilgilenenler bana ulaşsın,
  fourkmandus@gmail.com

 172. westy diyor ki:

  allah sıze akıl fıkır versın ne dıyım :)

 173. Mesut diyor ki:

  dikiş makineleri alım satım ve tamirinin ticaretini yapıyoruz..bir bayan müşteri kapıda eski makinelerden gördü ve hiddetle bunlarda bir kırmızı cıva olayı varmış ve çok para ediyormuş dedi.bir muhabbettir sürdü..bende dedim ki inş vardır da bende köşeyi dönerim çünkü o makinelerden bizde yüzlerce var :))))))

 174. dogukan diyor ki:

  elımde bır dıkıs makınası var resımdekı gıbı almak ısteyen ulassın
  dogukan_gms@hotmail.de

 175. osman diyor ki:

  60 yıllık singer makinası var bu makinada olan kırmızı civa hiçbir singerde yok iddaa ediyorum kendim gördüm amerikayı tek basına yok eder bqana ulasın

 176. mesut dulgar diyor ki:

  elimde1800 yıllarından kalma dikişmakinası var satıyorum içinde kırmızı civa var çünkü makinanın içinini açamıyoruz bütün odanın içi cinlerle doluyor izin vermiyorlar değerini siz biçin bana yardım edin ve bana ulaşın

 177. garlik diyor ki:

  elimde mavi mürekkepbalıği derisi var 300 adet. özel kimyasallarla ve özel cihazlarla kurutulmuş yine 10’arlı özel ambalajlarda saklanıyor.isviçreden alıcı var,10 adetine( yani 1 paketine) 880 euro verdi.daha fazla veren varsa bana ulaşsın. Mallar kaliteli görmek isteyen baksın araştırsın sorsun.

 178. Osman diyor ki:

  Arkadaşlar orijinal muhafazasındaki ve yüksek miktardaki kırmızı civa için gram fiyatı 500 bin $, TV ve radyolar için fiyat 250 bin $, Petromax ve HASAG marka gaz lambaları için fiyat 200 bin $ dır. Bilinen Grundig TV modelleri 201-211-212-221-501 ve 5001’ dir. Radyolar sadece Grundig marka lambalı olanlardır. Petromax ve HASAG gaz lambalarınında göstergeli olan modelleridir. İrtibat için deluxcell_@hotmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

 179. hamit diyor ki:

  arkadaşlar bende 1780 yıllarındeduran dikiş makınası prof dr nin araştırmasıyla çok değerli olduğu biliniyoıri haledeyiim heransatılabilir DEĞERİ 250 BİN EURO SİTE tajoo2112@hotmail.com

  ,

 180. hamit diyor ki:

  arkadaşlar bende 1780 yıllarındeduran dikiş makınası prof dr nin araştırmasıyla çok değerli olduğu biliniyoıri haledeyiim heransatılabilir DEĞERİ 250 BİN EURO SİTE tajoo2112@hotmail.com

  ,

 181. adem şahin diyor ki:

  gerçek ten civa varsa alınır ciddi olanlar arasın kesi televizyon gaz ocağı vs
  güzelde fiyat veririz

 182. kerem diyor ki:

  demir tüp konteyneri içinde yaklaşık 180-200 grm kırmızı civa elimde bulunmakta.red mercury -37 °C. ukrain-cccp.ciddi alıcı varsa konuşabiliriz.

 183. darkman diyor ki:

  slm
  red M R
  P.V 99.999
  N.H 27×27

  abc61@hotmail.com.tr

 184. adem diyor ki:

  sinder marka dikiş makinası bulunur gercegi alan varsa adem_byzt@hotmail.com

 185. adem diyor ki:

  bende singer markalı dikiş makinası var fotograftakinin aynı alıcılara duyurulur
  adem_byzt@hotmail.com

 186. fatih diyor ki:

  slm arkadaşlar elinde eski tv gaz ocağı içinde civa olan alet ne varsa bana acil ulaşsın fiyatlarımız yüksektir ..saygılarımla
  doganfetihac@hotmail.com e postadanda ulaşabilirsin..

 187. resul diyor ki:

  Elimde Grundıg baya eski bir cihaz var.ilgilenenler bana ulaşsın.

 188. TEKİN YAVUZ diyor ki:

  bu olay gercekse ve gercekten alşıcısı varsa buyrun 3 4 tane var elımde singer marka dikiş makınası hemde 1940 1970 yılları arasında uretılen haydı buyrun sahıbınden.com ılan serı no:92686124

 189. ercan diyor ki:

  erkan bende inanmıyorum ama bizim bir tanıdık bana bunu söyledikten sonra inandım alıcısıda var.bu adam yıllarını kazılara verdi.bu işte çürüttü kendini.en son civa olayı çıktı kazıyı bıraktı.bırakmasınında nedeni bir arkadasının bu yolla çok zengin olması.arkadası bu yüzden oldugunu söyledi ne kadar doğru ne kadarı yanlış bunu o civayı bulup o alıcının yanına gittiğimde anlıyacam.bana gaz lambasından ve televizyondan bahsetti.dikiş makinası yada radyodan bahsetmedi eğer sende varsa gidelim alıcının yanına bakalım.böyle bir şey varsa alırız paramızı yoksa en çok yol masrafından oluruz.denemeye değer bence.

 190. ercan diyor ki:

  arkadaslar bende böyle şeyler duydum bizim bir tanıdıgımız bulursan işin içinde para var dedi.yanlız önemli olan alıcıyı bulmak.alıcısı varmıs.bu işleri daha öncede yaptığı için adam biliyor.bana tv.ve löküsten bahsetti.diğerlerini bilmem.eğer elinizde telefon şebekesini kesen löküs yada tv varsa bana ulaşsın.

 191. serdar erol diyor ki:

  benım elımde bır mıktar kırmızı cıva ve 2 adet sınger dıkış makınesı vardır ılgılenenler bana ulaşsın

 192. murat diyor ki:

  ELİMDE 1 BİDON SU VAR İLGİLENEN ARKADAŞLAR BARDAKLA GELSİN

 193. krall diyor ki:

  arkadaşlar yukarda adam diyorki elimde 180 / 200 gr var ciddi alıcılar arasın diyor hep yalan eyer varsa bırak tlf arasınlar milleti böyle kandırmayın ve kendinizide ortaya koymayın bu işler iş açar kafanıza birgün gidebilirsiniz bir takım yerlere hiç alakadar olmayan bir işle ilgili yargılanabilirsiniz bu işler çocuk oyuncağı deyil arkadaşlar gerçek elinde olan varsa telefon no bıraksın aransın olay böyle

 194. kral diyor ki:

  kimin elinde ne varsa tlf bıraksın ilgilenilir

 195. kimyacı27 diyor ki:

  bu kırmızı civa çok büyük bir yalan…

 196. uzmankimyacı diyor ki:

  öncelikle şöyle başlamak istiyorum.sakın ama sakın kırmızı civa dolandırıcılığına inanmayın ve uzak durun.size bir kaç yıl önce antepte yaşanan bir olayı anlatacam.elinde çok kıymetli kırmızı civa olduğunu söyleyip bunu pazarlamaya çalışan biri türemiş.aslında önce ticaret için gelmiş alışverişler yapmış esnafın güvenini sağlamış.ıraklı veya suriyeli olmalı herhalde.hatta güneydoğuda halkla akrabalık bağlarının olduğunu ve bu kıymetli hazineden faydalanmalarını istediğini söylemiş.maalesef buna inananlardan biride benim saf dayım olmuş.arkadaşlığı ilerletmişler bir kaç defa alışveriş yaptıktan sonra.hatta dayım ıraka suriyeye gidip geliyodu.dayımın maddi durumu çok iyiydi.bir kaç dükkanı ve dairesi vardı.yutdışına gidip gelmeler başlayınca işini aksatmaya ve çok düşünceli görünmeye başlamıştı.ama hiç kimseye bişey söylemiyordu.bizim aklımızada bir dolandırıcılık çetesinin ağına düşmüş olabileceği gelmedi tabiki.yavaş yavaş elindeki gayrimenkulleri satmaya başlamış ve şu an hiç bişeyi yok.kiralık ev ve dükkanda şimdi.sonrada bize herşeyi anlattı.önce kırmızı civa bulduk diye yüklü bir miktar para almışlar.garibimde çok zengin olacağım diye vermiş parayı.tabi kırmızı civa hikayesi sahte olduğu anlaşılınca paralar boşa gitmiş.dayımada bende kandırıldım benimde param gitti deyip kendini temize çıkarmış.dayımda saf saf inanmış.çete olabilecekleri aklına gelmemiş tabi.sonra zararı kurtaralım diye define varmış diye aklına girmişler.ordanda haritaya,definenin yerini bilen büyücüler diye bir sürü para almışlar.tabi sonuç yine hüsran.çete tam profesyonelmiş tabi.dayıma altınlar gösteriyolarmış,dolarlar gösteriyolarmış o da kanıyomuş tabi.sonuç tam 500 bin liraya yakın para kaptırdı.her defasında evleri dükkanları yok parasına satmış.keşke bunları size sonradan değilde en baştan anlatsaydım diyor.en azından beni uyarırdınız benim gözüm kör olmuştu hiçbişey göremiyodum diyor.tüm bunları yapan kişi ise kayıplarda muhtamalen dayım ve onun gibi safların paralrını çatır çatır yiyiyodur.ve yebi saflar arıyodur.eğer sizin etrafınızda böyle bişeye şahit olursanız hemen polise başvurun ve o kişilerden uzak durun.güneydoğuda insanların cahillliğinden ve saflığında yararlanarak dah çok kişinin canını yakabilirler…

 197. Birkan diyor ki:

  Arkadaşlar orijinal muhafazasındaki ve yüksek miktardaki kırmızı civa için gram fiyatı 500 bin $, TV ve radyolar için fiyat 250 bin $, Petromax ve HASAG marka gaz lambalarının da göstergeli olan modelleri için fiyat 200 bin $ dır. Bilinen Grundig TV modelleri 201-211-212-221-501 ve 5001’ dir. Radyolar sadece Grundig marka lambalı olanlardır. İrtibat için deluxcell_@hotmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

 198. krall diyor ki:

  telefon yaz hemen satayım 48 saat içinde

 199. YENİ KİMYACI diyor ki:

  UZMAN KİMYACIM BENİM ÇOK SAÇMA KONUŞUYORSUN YADA ÇOK DAR DÜŞÜNÜYORSUN

 200. krall diyor ki:

  sevgili erkan bunalmana gerek yok tel bırak biz ulaşırız sana istersen

 201. erol diyor ki:

  elimde gurundig televizyondan sökme tüp var ilgilenenler bana ulaşsın.

 202. erol diyor ki:

  elimde gurundig televizyondan sökme tüp var ilgilenenler bana ulaşsın.fiyatta anlaşırız.

 203. tümer diyor ki:

  ya arkadaşlar tv tüpünde olabilir neden kimyasal ışımayla görüntü gösteriyor hadi bi derce olasılık dahilinde diyelim. peki singer dikiş makinasında ne işe yarar bi anlamı yok HIYARMI BU ADAMLAR doğruysa bu kadar kıymetli bir madeni dikiş makinasına define gömer gibi koysunlar.

 204. karabey diyor ki:

  arkadaşlar bende şimdi bir büüyük votka açtım içenler varsa gelsin he birde 1947 model singer makina dikiş makinası arayın görüüşelim

 205. hüseyin usta diyor ki:

  slm arkadaşlar.
  burda bukadar alıcı ve satıcı var allah aşkına kim kimden aldı desin ya:))
  kimler köşeyi dönmüş bu işten desin de bizde inanalım olmazmı ha bide şu var köşeyi dönmek derken olta atarken degil mapushanede :))))))))))

 206. timur diyor ki:

  MERABALAR İLK DEFA YAZILARINIZI OKUDUM GÖRMEDİĞİNİZ İÇİNDE İNANMAYABİLİRSİNİZ BEN BU CİVAYI GÖRDÜM 55 KG AĞIRLIĞINDA BİR KURŞUN KABIN İÇİNDEYDİ VE 1981 YAPIMIYDI AMA İÇİNDEKİNİ ÇIKARMADIK ÇÜNKÜ MÜHÜRLÜ VAZİYETTE DURUYOR GÖRMEYEN İNANMAZ AMA BEN BUNUN EFSANE DEĞİL GERÇEK OLDUĞUNU GÖRDÜM RADYASYON YAYIYOR MERAKINIZ VARSA RESİMLERİNİ BİLE YOLLARIM BELKİ OZAMAN GERÇEĞE İNANIRSINIZ SELAMLAR

 207. admin diyor ki:

  Merhaba,
  Eğer elinizde varsa bu resimleri izninizle ve kaynak göstererek yayınlamak isterim. ayhandemiral@gmail.com adresime gönderebilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

 208. kacak diyor ki:

  benim elimde grundig marka ahşap kaplamalı tv var ilgilenen arkadaş var mı?

 209. kacak diyor ki:

  isteyene resimleri gönderirim içinde civa olma ihtimalı yüksek

 210. rıfat bey diyor ki:

  elimde singer marka dikiş makinesi var ilgilenen varsa arasın

 211. yakup diyor ki:

  bendede dediğiniz gibi 2 grundig televizyon var o parçayı çıkardık dediğiniz gibi çekmiyo parçanın iki ucu var üstündede kaplama var

 212. emine diyor ki:

  elimde 2 singer makinesi var 50 yıllık ilgilenenler

 213. jumbo diyor ki:

  goayım sizin o kütük kafanıza :)

 214. mehmet diyor ki:

  elimde alman markalı antika singer dikiş makinası vardır ilgilenen varsa mail atsın aysealkan81@hotmail.com

 215. efe diyor ki:

  bu maddelerden olanı varsa eklesın msn mı?

 216. efe diyor ki:

  efebucak@hotmail.com

 217. halil diyor ki:

  Arkadaşlar size şöyle bir acıklama yapiyim ve söylediklerimin gerçeklik payı oldukça çok yalan değil. kırmızı civa denilen sıvılaştırılmış bir şekilde almanlar tarafından keşfedildi. şu anda bir gramı bile 1.000.000 dolar civarlarinda dikkatli olmanız gerekiyor. köşeyi dönebilirsiniz. de elin de olan varsa cok iyi bir araştirma yapmali. şu an da 2 ülke liderinde bulunuyor. yaşlandirma etkisini azaltiyor. durduruyor. 2 ülke liderinde var. benim bildiğim.

 218. KEŞ KIRMIZI CİVA BAĞIMLISI diyor ki:

  arkadaşlar kırmızı civa buldum bomba yapılıyor benim kafam suan bomba gibi oldu zoom ‘um onu direk damardan alacan şuan kanımda kırmızı civa var yanımda telefon çekmiyor ayaklı sinyal bozucu gibiyim aşağı mahalledeki camiden teklif geldi cemaat rahatsız olmasın diye namaz vakitlerinde fidip camide duracam sigorta artı yemek de var iyi iş

 219. Erol diyor ki:

  Elimde belli bir oranda kirmizi civa var. Satin almak isteyen ciddi ve bu isten anlayan uzmanlarin benimle kontaga girmesini rica ediyorum. E-Mail: erol.schmidt@gmx.de

  Saygilarimla

 220. Yasin diyor ki:

  Elimde cok eski elle cevrilen Singer dikiş makinesi vardır. üzerinde patenti 1886 diyor ve alman markası telefonu yaklastırdıgımda aniden sinyali kesiyor alıcı olan varsa arasın fiyat görüşelim . quaresma_yasin@hotmail.com

 221. cihan diyor ki:

  slm arkadaşlar bana soğuk civa lazım elinde gerçekten olan varsa alıcı var bana ulaşsın bu arada bu işin üçkâğıtçılığını yapanlar var dikkat edin alıcı arkadaşlar

 222. cihan diyor ki:

  elinde soğuk civa özellikle olan varsa bana ulaşsın

 223. cihan diyor ki:

  slm arkadaşlar bana kırmızı soğuk civa lazım sıcakta olabilir ağırlık soğukta ama elinde gerçekten olan varsa alıcı var bana ulaşsın bu arada bu işin üçkâğıtçılığını yapanlar var dikkat edin alıcı arkadaşlar

 224. salamon diyor ki:

  yıv bede var ha.kırmızi civata.kilosu3tl lo.civata sıkılir.kırilmaz ha.nalbir dikkani açtik civata satamik ha.vıy de hadi kurban.

 225. salamon diyor ki:

  nenemin dedesinden kalma grundıg tv var içi kırmızı şarap dolu…nede olsa tarihi para eder.pazarlık sünnettir.bana ulaşın.şebelebettin kıllıfırça.gece arama telefon çekmiyor..

 226. abdi ipekçi diyor ki:

  2 adet singer makinesi var.içi bol miktarda cıva dolu nasıl girmiş ama bilmiyorum..ev havaya uçacak şimdi korkuyorum beleş lan al götür.

 227. maho diyor ki:

  bol miktarda cıva var.alçı yapacak elemanlar aranıyor.950+yol yemek

 228. osman diyor ki:

  elimde singer yapacak makina var.içinde bol civa var.civa garantili. pazarlık sünnettir.

 229. ilgi.35 diyor ki:

  Civanın cinsini yada kalitesini nasıl anlıyabiliriz kırmızı civa gerçekten kırmızımı?
  bendeki civa gri

 230. bahtiyar.tutsak diyor ki:

  KIM diyor bu kırmızı civa olayı yalandır diye ben matematık öğretmeniyim ve 4 yılımı harcadım var ukranya kökenlı içindekı lavrezyum önemlı ve gramına 2 milyon dolar istenıyor cidi alıcı varsa ve masrafları karşılayacaksa itibata gecsin.ciddi dürüst bir şekılde uydudan takıbını parafın madesıyle kesıyorlar.ve sağlık alanında kulanıyorlar gencleştirme amaclı hücrelerın ölmesını yavaşlatıyor.lavrezyum 10 uzeri -27. kodu 47-56 anlayan anlar ve her türlü testi yapabilirsınız yanı çakma değil orjınal.

 231. bahtiyar.tutsak diyor ki:

  halada inanmıyan varsa msn bıraksın ukranya meşelı civanın videosunu yolayayım.nasıl tahlıl edıldığınıde gösterıyor.limonda renk vermıyor çok yavaşta olsa hareket ettığını fark ediyonuz ve ayna testını geciyor ateş yaklaştırınca zıplıyor.

 232. emrah ata diyor ki:

  arkadaşlar size allah akıl fikir versin kulaktan dolma hikayelerle alıçı satıcı pozisyonuna giriyorsunuz.satıcılar tokatcı alıçılar ise aç tokatcı takımı ilgilenen alıcı ve satıcı arkadaşlar gelinde size 50 tl lik hediye çekleri vereyim içiniz rahatlasın

 233. bedirhan diyor ki:

  matematik öğretmeniyim soğuk kırmızı cıva isteyen varsa beni arasın ama ciddi olanlar ve anlayanlar işin üç kağıtında olanlar değil .msn : asimtot_34@hot

 234. bekır diyor ki:

  kırmızı cıva olayı doğru sağlıkta kulanılıyor.gerçek alıcı varsa bana ulaşsın.asimtot_34@hot

 235. metehan diyor ki:

  arkadaşlar elinde peynir ekmek olanlar paylaşsın tuzunu biz katarız

 236. metehan diyor ki:

  ama yemek gerçek olsun tlf bırakın ararım ben

 237. ifhhh diyor ki:

  asimtot tlf bırakırmısın

 238. gny diyor ki:

  Hocam bana ulaş bak bakalım reel alıcım varmı yokmu ama ben bu malzemenin Türkiye de olduğuna inanmıyorum

 239. gny diyor ki:

  guney774@hotmail.com buradan ulaşabilirsiniz arkadaşlar

 240. yıldırım diyor ki:

  elimde 250 gr 20×20 99.999 37c 160.87 izotop Sb2 O ig natürel var. egerki gerçek anlamda cidden ben anlarım yada alırım diyen varsa hodri meydan. gama200@ukr.net

 241. ali diyor ki:

  arkadaşlar elimde 100 gr kursun rengi civa var ilgilenenler ulaşsın cix_serserii@hotmail.com

 242. gny diyor ki:

  Yıldırım görüşelim

 243. Sinan BALÇIK diyor ki:

  Hurafeler, şehir efsaneleri… İnsanlar bir şeylere inanma konusunda çok ısrarcılar. İşin ilginç yanı; olayların, inandıkları şeylerin belirli bir mantığının olmasına da gerek duymuyorlar… Biz Türklerde de çok vardır bu tarz mantığına bakmadan salt inanma durumu. Örneğin; 1992 yılında basılan madeni 1000 liranın içerisine altın karıştırıldığı, o yüzden daha parlak olduğu efsanesi ortaya atıldı bir ara. Japonlar Haliç’i ücretsiz temizlemeyi kabul ettiler (altınları çıkarmak için. Malum Altın boynuz ya). Anadolu yakasından Adalar’a kadar denizin altından tüneller varmış vesaire :)

  Bana kalırsa çoğu bilinçsiz ortaya atılmakta bu şehir efsanelerinin ancak rant için piyasaya bu bilgileri sürenlerde var olmalı…

  Unutmadan; Bir de Nevada da Çölün altındaki Amerikan üssünde Uzaylılar ve Ufo’lar olduğu, bu nedenle Amerike’nın süper güç olduğu bile iddia edildi :)

  Grundig televizyon için de bu tarz bir rant efsanesinden ibaret olduğunu düşünüyorum. Tek ilginç konu; firmanın konu hakkında açıklama yapmaması deniliyor. Fakat adamlar ciddiye dahi almamış olabilirler değil mi? :)

  Velhasıl; İnsanoğlu tuhaf yaratık…

 244. ferhat diyor ki:

  Evet hala biri demedi ben paramı aldım köşeme çekildim diye.Zaten böyle bir olay olsaydı adam buraya yazarmı 200 gr var elimde biri diyor 20 gr var.Biz fakirler kendimize efsane yaratmışız ondan zengin olacağız diye bakıyoruz.

  Ya adam gibi çalışında alın terinizle para kazanın.Allah cc akıl fikir versin.Eğer alıcı varsa ben de bir tüp var.Sen neden baktın diye soracaksınız.Bir arkadaşım sanki devlet sırrı veriyormuşcasına geldi anlattı meraktan baktım.

  Piyasa oluşmuşsa bende buldum gr 500 bin dolardan verirrim.coredon@hotmail.com

  Haydi alan varsa….

 245. Kenan diyor ki:

  Ey millet .
  Ne yorumlar yapmışsınız , tebrik ediyorum sizi .
  Delinin biri kuyuya bi taş atmış , kırk kişi çıkaramamış , misali , bu ne arkadaş .
  Biri diyo gramı 1 milyon usd , öteki diyo gramı 500 bin tl….Hanginize inanacağız arkadaş ? Aklınız alıyormu bu kadar değerli bir malzemeyi dikiş makinasına koysunlar , tv’lere koysunlar…..
  Aferin size yahu . Ha birde o kadar kişi yazmış ben şu kadar para veriyorum , inanmazsanız arayın , bağlantıya geçin….Arkadaş yukarda verilen e-mail adreslerinin neredeyse tamamına yazdım e-mail,,,,hiçbirinden cevap gelmedi .
  Dolandırıcısınız hepiniz , üçkağıtçısınız . Utanmıyormusunuz zavallı insanların hayalleriyle umutlarıyla oynamaya….
  Adamsanız neden cevap vermediniz arkadaş . Utanmadan birde doldurmuşta doldurmuş , şöyle malzeme , böyle malzeme….
  Arkadaş ,,,,,, yukarıda o kadar yazı yazan , vaatlerde bulıunan alıcıyım diyenler…..Buyrun emailim ,,,,, ulaşın bana görelim ciddiyetinizi bayfit_@hotmail.com……Burada atıp tutmak kolay , vaatlerde bulunmak kolay .
  Hazır durumda 4 gramdan biraz fazla kırmızı cıva var . Ciddi olanları görelim……….Bu günün tarihi 06-02-2014 saatte 22:48….Göreceğiz ciddi olanları .

 246. FUAT diyor ki:

  arkadaşlar bende 3 singer dikiş makinası 2 adette goldstar tv var alıcılara duyrulur tarihi ise 1960 tarikli ilgikiler beni arasın

 247. FUAT diyor ki:

  am yasal ise satmak isterim bu 3 singer dikiş makinası ve 2 tv yi ciddi ve ilgilenenler arasın

 248. kanyon diyor ki:

  Termometreler un içindeki de kirmizi civa degilmi

 249. baron diyor ki:

  selam arkadaslar herkez bısıler soyluyo bu cıva ıle ılgılı ben de az cok arastırdım ama yınede bılgısı olan eskı sıyah beyaz tv alan varsa tabıkıde yasal yollarla bana ulassınlar ben den tv vermek.

 250. rus ajanı diyor ki:

  kırmızı civanın formülünü veriyorum rusyadaki araştrma tesislerinde görev aldım 6 sene. bildiğimiz civaya 0 Rh – kan grubundan damlatıyoruz. sonra kısır ateşte ısıtıyoruz kulak memesine gelene kadar bekliyoruz. tavana atıyoruz tavana yapışırsa kırmızı civamız olmuştur afiyetle yiyebilirsiniz. yersen ;)

 251. mehmet diyor ki:

  selamün aleyküm arkadaşlar ben açık konuşayım ben tamirciyim vede şattım parada kazansım ama yaramadı elimde ikitane tv var alıcı varsa satarım ancak bunları ğerek yok 5000 tl sermayesi olan var sa arasın alın teri olarak zetin alımı satımı yapalım aylık kerı net 5 binle onbin arası arabam var sermayem yok

 252. oguzhan diyor ki:

  arkadaşlar bendede var 3 tane grindik radyo ilgilenen ulaşsın

 253. oguzhan diyor ki:

  oguzwwww@gmail.com

 254. anonymous diyor ki:

  Elimde 12 litre kırmızı civa mevcuttur, özgül ağırlığı 14.647’dir.

  20×20 için 1 litre fiyatı $950.000
  40×40 için 1 litre fiyatı $1.300.000

  Toptancılara satılmayacaktır, ciddi düşünenler mail atsın. Minimum satış miktarı 50 ml dir. Almadan önce laboratuvar ortamında birlikte test edilir ve etkinliği onaylanır. Lütfen üretim teklifi vermeyiniz.

  zincirless@mailtor.net

  Deepweb üzerinden BTC ile de satın alabilirsiniz.

 255. adem diyor ki:

  löküs var calışır durumda göstergesi falan saglam alıcı varsa arasın gelsin baksın.

 256. levent diyor ki:

  Selam oncelikle cogu yorumu okudum ulkemizde beynsiz insanlarin gercegini birkez daha sahit oldum neyse konu bu dwgil en gercegini uygar bilyor ve tecrubeli onun soyledigi dogru eger elinizde 20x20x2 yada 20×20+2 olculerde var olan varsa alicim bana mail atin leo.turk84@hotmail.com not.yanima gelmeden once gercekten 3 kere dusunun sahte yada bos zaman kaybima ugratirsaniz sonuclara katlanirsiniz

 257. levent diyor ki:

  selam eskı bır dıkış makınesı var 120 yılık sınger marka ilgilenenler mesaj atsın leo.turk84@hotmail.com yada elımde 1 adet var

 258. levent diyor ki:

  1861 yılına ait dikiş makınesı var elımde sınger marka otekı mesajlarımıda yaynladım beklıyorum

 259. şahin diyor ki:

  arkadaşlar atıp durmayın elinde bir şey var ola çıkarsında görelim ondan sonra konuşalım

 260. kartal diyor ki:

  arkadaşlar atıp durmayın elinde bir şey var ola çıkarsında görelim ondan sonra konuşalım

 261. kartal diyor ki:

  ULAŞIN BANA

 262. kartal diyor ki:

  BURDAN YAZABİLİRSİNİZ

 263. bahtiyar diyor ki:

  herkes alıyor satıyor ya kardeşım alıyorum diyen adama soruyorum mılyon dolarlardan bahsediyonuz cebınızde sigara paranız yok.gercekten parası olan ve almak isteyen benı arasın.asimtot_34@hot

 264. bahtiyar diyor ki:

  gercekten bu işle ilgılenen benı arasın gelsın mısafırım olsun baksan

 265. bahtiyar diyor ki:

  beyler ister inanın ister inanmayın ama var alıcısı varsa arasın benı fırat

 266. pervin diyor ki:

  arkadaslar suan bizde 100 gr gümüş rengi civa var ne kadara gider yardımcı olun

 267. hikmet diyor ki:

  elinizde naturel kırmızı civa varsa gramı iki milyon beşyüz bin dolara alıyorum

 268. Ozkan diyor ki:

  elimde sertifikalı 1 gr naturel kırmızı civa vardır ilgilenen arkadaşlar varsa ozkannbaykaraa@gmail.com bu adresten ulaşssın.

 269. singer dikiş makinesi var 130 yillik satilik ciddi alicilar arasin fotolarini gösteririz diyor ki:

  Singer dikiş makinesi var 130 yillik ciddi olanlar arasin foto gösterilir ciddi olan arasin

 270. aydin diyor ki:

  Arkadaslar meragimi maruz gorun hic civa gordunuzmu mormediseniz gormenize yardimci ola bilirim

 271. hikmet diyor ki:

  ELİNDE NATUREL CANLI KIRMIZI CİVA 1 VEYA 2 GRAM OLAN VARSA ADAM GİBİ ADAM VE SÖZÜNE GÜVENEN BENİMLE İRTİBATA GEÇSİN FİYAT MÜKEMEL furkanveysel@hotmail.com

 272. hikmet diyor ki:

  ELİNDE NATUREL CANLI KIRMIZI CİVA 1 VEYA 2 GRAM OLAN VARSA ADAM GİBİ ADAM VE SÖZÜNE GÜVENEN BENİMLE İRTİBATA GEÇSİN FİYAT MÜKEMEL furkanveysel@hotmail.com

  1 Eylül 2014 11:41

 273. Serhat Yaşar diyor ki:

  elimde canlı kırmızı civa var almak istiyenn kurmuslu@hotmail.com dan ulaşabilir

 274. uzman diyor ki:

  Kırmızı civa arayanlar irtibata geçebilir.

  uzmanim@hotmail.com.tr

 275. uzman diyor ki:

  Sağlık Sektöründe kullanılan kırmızı civa uzmanim@hotmail.com.tr adresinden irtibata geçebilirsiniz. Sertifikalı ve ıslak mühürlüdür. Oem numarasından doğruluğunu sorgulatırsınız test de yapabilirsiniz.

 276. oktaykara diyor ki:

  eski singer sebeke kesiyorsa sahsen hemen alınır ilgilenler

 277. mustafa diyor ki:

  Elimde singer marka dikis makinasi var almak isteyen irtibata gecsinn

 278. mehmet diyor ki:

  la nebur bu cıva bızdede zenıth dikiş makınesı var telefonu koydum sebekeyı komple yok ettı cektım sebeke geldı nedır bu mehmetylk0@gmail.com

 279. mirac diyor ki:

  Hep dolandırıcı dolu o kadar aradım.son anda telefonlar kapanır. Yada yok parayi gorelim derler.ben çok aradım bulamadim kardeşim taa Şam a bile Eksper gönderdim yok yok .

 280. hasan diyor ki:

  asimtot_34@hot bu adam tokatcı arkadaşlar bilginiz olsun ayrıca agrı kars civarındaki ürünler sahte

 281. mbb diyor ki:

  arkadaslar grundig tvniz varsa alınır..burak_baskan37@hotmail.com

 282. mırzeydın diyor ki:

  slm gercekten kırmızı civa alan varsa itibata gecsın gramı 2 milyon dolar.

 283. isa diyorki diyor ki:

  bende bi tane var istenilen seviyede eski siyah beyaz

 284. sinan diyor ki:

  ekleuyin alcııyım sağlam

 285. hasan diyor ki:

  Elinde gercekten olan varsa 20*20 gr 2 milyon dolar veriyoruz 250 yorumdan birtane dahi olsa gercek cıkmazmı ya mail cakma yada tlf nolar kapalı neyin peşindesiniz burda gercek tek amaç para kazanmak çocuk oyunu degil icrata gelince binbir türlü mazaret elindeki ürünün gerçekligine inanan varsa hasanasan1453@hotmail.com adresine mail atmaları ve güncel resim video cekmeliri gerekmekdedir tekrar söylüyorum bu iş gercek gr miktar önemli degil yeterki gercek olsun saygılar

 286. salıh balcı diyor ki:

  arkadaşlar elınde cıvası olan vıdeosunu gondersın alalım tarıh şart
  her konuda anlaşırız

 287. salıh balcı diyor ki:

  arkadaşlar elınde kırmızı cıvası olan arkadaşlar mutlak ulaşsınlar suleymam-baglama@hotmail.com

 288. idis diyor ki:

  Kirmizi civa var

Yorum yapın

Arşivler

Ne aradınız

Copyright 2008 ; AYKIRI DENEMELER. All rights reserved.