Kırmızı Civa Hakkında, Efsane Devam Ediyor

22 Mart 2010 / Kategoriler: Eleştirel Yazı
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,“Kırmızı Cıva” ilgili yazdığım yazılara o kadar çok yorum geldi ki işin içinden çıkılacak gibi değil. Elinde kırmızı cıvalı televizyon olduğunu iddia edenler, almak isteyenler, satmak isteyenler ve hatta bunun ticaretini yapanlar… Sanırsam kırmızı cıva hakkında internette en popüler yazı ve yorumlar bana ait. O kadar açıklamama rağmen ve hatta ikinci bir yazı yazmama rağmen “kırmızı civa” tutkunluğu ve efsanesi hala devam ediyor.

Gelen yorumları değerlendirdiğimde gerçekten bu işin “bir piyasası oluşmuş” olduğunu düşünüyorum. Çünkü kırmızı civa ile ilgili bilgi alışverişi ve alım satım işleri web sitemdeki yazılarım üzerinden yapılmakta. Bunu, aşağıda sıralanan yorumlara dayanarak iddia ediyorum.

- ” Tv ve radio 35 binlia(milyar)’a alınır….
k.civa 4 bin dolar-10 bin dolar ararsı alınır pisyasası budur…
merak ettiklerinizi sorun.”
– “arkadaşlar bende kırmız deyilde beyaz var kendim eski bir makineden cıkardım ine encekdesinin icinde duruyor telefonu yanına bıraktım zaman cekmiyor onla dişital göstergeli arabaya bindim araba calışır calışmaz dijital göstergesi çöktü 15gr dır bende olan gercekten para ediyosa deyenderilelim bilgi verseniz sevinirim herkese saygılar.”

” SLM EKLE KONUSALIM PARA TIK SAGLAMSA BURDAKILER YALAN SOYLUYOR ALICIYIM DİYE BEN BİLE DEİLİM ARACIYIM BEN PARAYI BEN ODERIM AMA.”
-“ben alıcıyım elinizde çekim gücünü kesen radyo veya tv warsa msn adresim.”
– “bendede bir tane singer ayaklı çalışabilen full kırmızı civalı dikiş makinası var ilgililer e mail yollasın.”
– “dostum ben alıyorum.ama telefonun sinyalini tamamen kesecek. msn adresimi ekle görüşelim.”
– “Benim Elimde Cok Eski bir grundg televizyon var, nereye satabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim; simdiden tesekkürler.”
– “… Bey televizyonunuzu satmayin bomba yapin. Bombayi daha pahaliya satarsiniz.”
– “arkadaslar benım babam da da var grundg televizyon telefon koydurdum yanına cekmedı… kıme vermemız gerekıyor bunu…”
– “gerçekten bunlar doğru böyle bir şey var ben şahsen telefon televizyonu yada gaz lambasınının veya da dikiş makinasının yayınını kesmesi gerekiyor her televizyon olmaz ona bakarsan bende 12 tane her çeşidinden var ama yayını kesmiyo kesen varsa ulaşabilirsiniz fiyat konusu hiç önemli değil o konuda kolay anlaşırız untmayınki alman malı olması ve 1965 lerde çıkan oolması gerekir saygılarımlagörüşmek üzere Allaha emanet olun..”
– “slm arkadaşlar elinde gerçekten kırmızı civa olan yahut tv gaz lambası diikiş makinası gibi eski makinalar varsa beraber bir test çözücezz sonra istediğimiz uygun makinaysa ben size gerçek değerini vericem.”
– “slm arkadaşlar elimde eski 1 adet s.b tv ve 2 adet eski singer dikiş makinesi var söylenen özelliklere uygun gercekten alıcı olanlar.”

Şimdi sizleri bu konuda en ciddi yorum ile başbaşa bırakıyorum.

- “Arkadaşlar; Öncelikle Hepsini Açıklayım.Televizyonlarda kullanılan Lamba Teknolojisi, transistör bulunmadan önceki tek yönde Akım geçiren devre elemanları idi. Bu Lambanın yapısında Katot ve anot elktrodları kullanılmaktadır.vakumlu tüp içerisinde bu iiki maddenin arasında akım geçmesi sonucu devresini tamamlamaktadır ve günümüzde bu iki madde bakır ve fosfordan oluşmaktadır..hiç bir lamba teknolojisinde sıvı madde kullanılmamaktadir. sinyalleri engellemek günümüz teknolojisinde 50tl ile yapılmış jammerlar mevcut kapsama alanlarıda güzel. yanı 50.000 dolar vermeye deymez..denilenlere göre”yanına yaklaşildiginda sinyalleri kesiyor” muş yanına yaklaşınca kescekse hiç kesmesin..altın için diyecegim o ki; Altın aramada Kal Metodu Kullanılır. Cıva nın altınla olan ilişkisi yanlızca ikisininde iyi iletken olmalarıdır.Sonuç olarak Kırmızı Cıvanın yaptıgı denilen şeyleri, O olmadan çok kolay elde etmek kolaydır. İşte gerçek cıva budur değerleri budur meraklısı varsa buyursun görsün ne ortalıkta kırmızı cıva bostanımı var yetişiyor yok efendim şurdan gelmişmiş de buradn gelmişmişde bırakın ya hem bu madde nin eksperliği bile yok sadece labaratuar ortamında analiz yapılır ve içindeki lavrazyomun değerleri ölçülür ve değerler verilen eş değerlerle ayni ise sorun yok 20×20 hg red merkurıe natural soğuk cıvadır .. artı birde denzer var 40×40 bunu hiç bir eksper bile açamaz ve üzerinde zaten kuru kafa figürü vardır
gelelim bir kırmızı cıva nasıl bir eksper tarafından açılır ve neler yapılması gerekir eğerse sokak piyasasında satış gerçekleşecekse bu yol uygulanır doğal olarak bu insanlar labaratuar ortamından kaçınıyorlar. haklılarda çünkü mosard fbi ve bunun gibi bir çok kuruluş bunun peşindeler uydudan bile anında adres tespiti yapılır ve yurda kaçak mal sokmaktan tutuklanırsınız sonrada ya devlet size ya mal sahteiymiş der yada malınıza el konulur ve siz yargılanırsınız her zman devlet ilk olan şıkı kulanır mal sahteydi der ve bir eksper öncelikle büyük bir vantilatör bulması gerek ve açık alan tercih etmesi gerekir maske kulanması gerekir eldiver kulanması gerekir bir çok şıkta anlamanız gerekir bende kalsın açıklamayim şimdi yarım bizim sırtımızdan bilgimizden fazla istifade etmesinler demi
ve kırmızı cıva dünya şu an faliyeti olan tek fabrikası vardır oda ukranyada dır ancak öyle kolay kolay erişilmez ve bulunmaz üretimide şu şekilde gerçekleşir gök yüzüne yükselen dev antenlere benzer altın antenler vardır gök yüzünden şişeklerin oluşumu ile bu antenlere şimşeklerin çarpmasıyla onların vasıtasıyla kayalara dökülen cıvanın toplanması ile oluşur sonrada lavrazyom eklenir ve bu işlem yilda bir kere yada bilemediniz iki kere oluşur geriseide bana kalsın
diyeceksin bunları bu bilgileri nerden biliyorsun bilmem anlatabiliyormuyum anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az misali
çok meraklısı varsa buyursun misafirimiz olsun ben bay xxxx isme gerek yok
yok efendim televizyonlarda varmış bilmem neymiş ne alakası varya ona bakarsanız dişcide bile dış dolgusu için cıva vardır ona bakarsan floransan ampulunda bile cıva buharı vardır ona bakarsan aynada bile beyaz cıva vardır ve unutmayiniz kurani kerimde bile cıva dan söz edilir araştırınız bakalım
ve kırmızı cıva öyle sandığınız gibi kimyasal bombalar yapımında kulanılmaz ne alakası var yilan zehiri nerde kulaniliyorsa oda orada kulanılır yani ölüm aşamasındaki bir insanna botoks yapılırsa o insan hastalığından kurtulur veya 20 yaşında biri kendine kırmızı cıva botoks ederse 100 yaşına gelinceye kadar ayni 20 yaşında görünür ve özellikle cinsellik için araplar talip olurlar bunlara ama son zamanlarada sahtesinide yapan oluyor olan bizim gibilere oluyor bekliyoruz namuslu olan birileri varsa tabiki esen kalınız NOT eksik bilgi verdim bazı bilgileride kendime sakladım ben.”

Bu yorum ve açıklamaya ağzım açık kaldı. Ne diyeceğimi şaşırdım!

Yorumlar uzayıp ta gidiyor. Bakmak isteyenler, Kırmızı Civa, Grundig ve Siyah Beyaz Televizyon ve Kırmızı Civa Efsanesi Gerçek mi? yazılarıma bakabilir.

Kırmızı cıva ile ilgili toplayabildiğim bilgileri yukarıda yazılarımda sizlerle paylaşmıştım. Ancak; gelen yorumlardan anlaşılacağı üzere şehir efsanesi denilen kırmızı cıva resmen gerçek olmuş!
Sonuç olarak şunu söylemeliyim ki; kırmızı cıva hakkında henüz netlik kazanan bir açıklama yok. Açıklayan da yok, yalanlayan da!

İlgililerden, yetkililerden ve hatta Tübitak’tan bu konuda resmi bir açıklamanın yapılmasının çoğu insanın aklındaki soru işaretlerini kaldıracağı düşüncesindeyim.


“Kırmızı Civa Hakkında, Efsane Devam Ediyor” için 37 Yorum

 1. turgut turhan diyor ki:

  Ne len bu civa hikayesi ulen 15 yıllık tv tamırcısı arkadasımla bırbırımıze dustuk aq civasınında parasınında haaaaaaaaaa unutun muabbetiii…

 2. metin diyor ki:

  arkadaşlar bugün eski bi tanıdık aradı onda dikiş makinası varmış telefonu yanına koyuyunca çekmiyomuş.3 tane.çok eskıymış.satalım dıyo gercekden alıcı varsa görüşelim

 3. tahir diyor ki:

  ciddi olan varsa bana ulaşabilir. orjinal tüpü içerisinde 200 gr(kırmızı). red mercury -37C ukraın-cccp.ciddi olmayanlar dikkate alınmayacaktır.öncelikle msn üzerinden görüşürüm. ciddi olduğuna inandığım kişiler ile bire bir görüşürüz.ürünü gösterebilirim. ürün orjinal ve sinyal kesicidir.ciddi alıcılar bunu test edebilirler. toprak.93@hotmail.com)

 4. Mmt diyor ki:

  Elimde 1 tane Zetina Marka dikiş makinası var.Ve dediğiniz bütün özelliklere uyuyor Sinyali tamamen kesiyor ciddi alıcı varsa eklesin görüşelim.
  pasha.93@hotmail.com

 5. ahmet diyor ki:

  redmercury 20/20 diye geçer
  radyoaktiftir. rusyada sogutmak için atomu çevresinde dolasırken radyoaktif özellik üzerine alır. nükleer olmayan ama nükleer kaçakçılık sınıfına giren tek malzemedir.
  muhtemelen birşeyleri ateşlemek için kullanılır. yasal değildir.
  içerisinde elementlerinden dolayı ve radyoaktif olmasından dolayı kurşun bir imbik iççerisinde dolastırılır. piyasada buluınan salaklar çok. kana enjekte edeceğiz diyerek ararlar. sizler düşünün artık. tv lerinden içerisinde olduğu geyik muhabbetidir. hele singer makineleerin içerisnde olduğu saçmadır. gerçek ismi red mercury 20/20 diye adlandırılır.

 6. mete diyor ki:

  arkadaslar ben bu olaydan hıc bı sey anlamadım sızde bırakın 2012 ye gırdık daha aynı muhabbetler var pıyasada:))

 7. sıtkı diyor ki:

  ELİMDE AYAKLI BEKO DİKİŞ MAKİNASI VAR ILGILENEN VARSA SITKIKAVAL@hotmail.com

 8. Hakan_58 diyor ki:

  Konuyu duyunca gerçekten şaşırmadım değil hani.Gerçek mi yalan mı bilmiyorum ama tabiki insana cazip geliyor..Bu konu hakkında tv lerde hiç haber duymadım ben ama bildiğim tek bişey var ki bundan 10 yıl önce birilerinin şehre gelip bu tip elektronik aletlerin ve makinelerin topladığıdır.Onuda başkasından duydum ve gözümle şahid olmadım.B u konu hakında devlet yetkilileri neden bir arşatırma yapmaz veya önlm almaz bilmiyorum.
  Bu işi yapan varsa yani satıp güzle para kazanan varsa bana ulaşabilir mi?? Tutabilemez58@hotmail.com

 9. yakup diyor ki:

  bnde tanegrundikmakina var topladımdediğinizşeye de ulaştımikiucu var ortasışişik yarımparmak boyunda nerdeyse sinyali kesiyoo para tıkolsun yeterkii ben eskialmancılardanım bana çabukulşab,lmekiçin b, posta atmanız yeterli

 10. yakup diyor ki:

  bende tane var sinyali kesiyor bana ulaşın para peşin tık olsun sinyali kesiyor grundikten çıka iki ucu var üzerinde bi kaplama var acayip bişe sinyalikesiyo bu civaların askeriyede kullanıldığınıbiliyorum tane var bi mesajınıza bakarr mesaj atın gerisini hallederizz bi

 11. şahin diyor ki:

  bana ulaş şahin1_61@windowslive.com

 12. bende grundık 51 ekran sebekeyı kesen 20yıllık televızyon var almak ısteyenler numaram 05456541035 diyor ki:

  grundık marka televızyon

 13. hikmet diyor ki:

  elinde naturel kırmızı civa olan varsa gramı iki milyon beşyüz bin dolara alıcı hazır

 14. nasip diyor ki:

  degerli arkadasla elinde civa si olan lutfen benimle irtibata gecsin ben verilen rakamlarin hepsinden fazla verip alayim ve ciddiyimdir

 15. Ozkan diyor ki:

  elimde sertifikalı 1 gr naturel kırmızı civa vardır ilgilenen arkadaşlar varsa ozkannbaykaraa@gmail.com bu adresten ulaşssın.

 16. hikmet diyor ki:

  arkadaşlar gerçekten elinde ruhani kırmızı civa olan varsa benimle irtibata geçsin gramı iki milyon beşyüz bin dolara alıyorum

 17. Ayhan Demiral diyor ki:

  Merhaba,
  Silinmesini istediğiniz yorumlarınızı bildirirseniz yayından kaldırabilirim.
  Saygılarımla,

 18. ben hakkı diyor ki:

  elimde çok esmi gurindik marka tv veyine çok eski bir radyo var sinyali tamamen kesiyor alıcılara ve meraklıları ciddi olanlar bana bu nodan ulaşsın lütfen para peşin olsun

 19. Baran_kent@hotmail.co diyor ki:

  SLM elinde numune olan varmı ?

 20. ersan soysal diyor ki:

  Elimde cok eski bir singer dikis makinasi var ama icinde civa olup olmadigini bilmiyorum.nasil ogrenebilirim.neresinde olur.bana yardimci olursaniz sevinirim.

 21. hikmet diyor ki:

  arkadaşlar elinde gerçek naturel kırmızı civa olan varsa ve sözünün eriyse benimle irtibata geçsin furkanveysel@hotmail.com

 22. hikmet diyor ki:

  ELİNDE NATUREL CANLI KIRMIZI CİVA 1 VEYA 2 GRAM OLAN VARSA ADAM GİBİ ADAM VE SÖZÜNE GÜVENEN BENİMLE İRTİBATA GEÇSİN FİYAT MÜKEMEL furkanveysel@hotmail.com

 23. ilker diyor ki:

  elimde grundig super color tv var ciddi alıcılar ulaşsın ilkereke@hotmail.com

 24. tuncay diyor ki:

  elimde1970 model almanyadan gelmiş gurindik 55 ekran televizyon var almak istiyenler arasın

 25. tuncay diyor ki:

  elimde1970 model almanyadan gelmiş gurindik 55 ekran televizyon var almak istiyenler arasın arayan kazanır

 26. ozcan diyor ki:

  ELINDE 1964 YAPIMI DOGU ALMAYADAN GELMIS YAKSIK 30 CM UZUNLUKTA ELEKTRIKLI KENDINDEN SARJIL VE UZERI PLASTIK KAPLI BIT YRK VAR ICINDE CIVA VARMI YOKMU BILMIYORUM KCNZ SOKUN ANLARSINIZ

 27. mustafa diyor ki:

  Gümüş rengi civa var elimde gerçek alıcılar varsa ulaşabilirler… Mail adresimden…

 28. Benjamin de ROTHSCHİLD diyor ki:

  Tum ilgili kisilere duyurulur elinde yada hakimiyeti kontrolu kendinde olan 20/20 ve 27.27 500.gr.1.kg mevcutsa bizzat buraya meil atmasi yeterli ayri eten cikmis lahit 2.20cm uzerinde olanda yeterli

 29. Benjamin de ROTHSCHİLD diyor ki:

  20/20 Huryaniyi gramini 2.500.000 euroya testlerimizden gectigi takdirde-27.27 yi ise 500.grami 30.mil.usd ye 1.kg 27.27 ise 75.mil usd alimini yaparim

 30. hasan diyor ki:

  elimde “RED MERCURY PV 99.999% 13 TO 27X27″ 1000 gr. Origin GERMANY. vardır. ciddi alıcıların mail adresine mail atmaları gerekmektedir. seksenbir19@hotmail.com

 31. hasan diyor ki:

  hikmet bey bu ürün orjinal doğaldır.

 32. mehmet güler diyor ki:

  bi televizyoda aradığınız özellik ler nelerdir acaba.civalı olup olmadığını nasıl anlarız acaba bilgi verebilirmisniz

 33. salıh balcı diyor ki:

  elınde kırmızı cıva olan ulaşsın mutlaka şaka deyıl gerçek olan vıdeosunu gondersın tarıhlı suleyman-baglama@hotmail.com

 34. salıh balcı diyor ki:

  elinizde mevcutsa vıdeosunu cekın gonderın hemen değerlendırelım

 35. ali diyor ki:

  Elimde kırmızı civa var sağandan kaçıyor altına koşuyor ilgilenenler dönsün

 36. AYSAV diyor ki:

  Arkadaşlar ciddi alıcısı var ise 20 gr a kadar kırmızı civa tedarik edebilirim.isteyen istedigi deneyi yapabilir.labratuvar ortamındada test edebilirsiniz.kimseden önden para istemiyorum ankaradayım sertifikalı ve onaylı ürün .yurtdışından tedarik ediyoruz.gelecek arkadaşlar banka hesabında parası olsun.ben masanın üstüne degeri kadarda para koyacam.sigara parası olmayıp macera arayanlar var.20gr fazla getiremiyoruz.altı ayda 20 gr alıcı varsa ulaşsın. avnicanbolat@hotmail.com

 37. AYSAV diyor ki:

  Arkadaşlar burdaki alıcılar hava civa peşinde.adamlar kırmızı civanın kimyasal degerlerini bilmiyorlar.4 ceşit civa var hangisini istiyorsun diyorum.adamlar lazım olanı bilmiyor.civa alıyorlar milyon dolar para veriyorlar birde.bulamadık alıcısını.

Yorum yapın

Arşivler

Ne aradınız

Copyright 2008 ; AYKIRI DENEMELER. All rights reserved.