Kırmızı Civa Hakkında, Efsane Devam Ediyor“Kırmızı Cıva” ilgili yazdığım yazılara o kadar çok yorum geldi ki işin içinden çıkılacak gibi değil. Elinde kırmızı cıvalı televizyon olduğunu iddia edenler, almak isteyenler, satmak isteyenler ve hatta bunun ticaretini yapanlar… Sanırsam kırmızı cıva hakkında internette en popüler yazı ve yorumlar bana ait. O kadar açıklamama rağmen ve hatta ikinci bir yazı yazmama rağmen “kırmızı civa” tutkunluğu ve efsanesi hala devam ediyor.

Gelen yorumları değerlendirdiğimde gerçekten bu işin “bir piyasası oluşmuş” olduğunu düşünüyorum. Çünkü kırmızı civa ile ilgili bilgi alışverişi ve alım satım işleri web sitemdeki yazılarım üzerinden yapılmakta. Bunu, aşağıda sıralanan yorumlara dayanarak iddia ediyorum.

– ” Tv ve radio 35 binlia(milyar)’a alınır….
k.civa 4 bin dolar-10 bin dolar ararsı alınır pisyasası budur…
merak ettiklerinizi sorun.”
– “arkadaşlar bende kırmız deyilde beyaz var kendim eski bir makineden cıkardım ine encekdesinin icinde duruyor telefonu yanına bıraktım zaman cekmiyor onla dişital göstergeli arabaya bindim araba calışır calışmaz dijital göstergesi çöktü 15gr dır bende olan gercekten para ediyosa deyenderilelim bilgi verseniz sevinirim herkese saygılar.”

” SLM EKLE KONUSALIM PARA TIK SAGLAMSA BURDAKILER YALAN SOYLUYOR ALICIYIM DİYE BEN BİLE DEİLİM ARACIYIM BEN PARAYI BEN ODERIM AMA.”
-“ben alıcıyım elinizde çekim gücünü kesen radyo veya tv warsa msn adresim.”
– “bendede bir tane singer ayaklı çalışabilen full kırmızı civalı dikiş makinası var ilgililer e mail yollasın.”
– “dostum ben alıyorum.ama telefonun sinyalini tamamen kesecek. msn adresimi ekle görüşelim.”
– “Benim Elimde Cok Eski bir grundg televizyon var, nereye satabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim; simdiden tesekkürler.”
– “… Bey televizyonunuzu satmayin bomba yapin. Bombayi daha pahaliya satarsiniz.”
– “arkadaslar benım babam da da var grundg televizyon telefon koydurdum yanına cekmedı… kıme vermemız gerekıyor bunu…”
– “gerçekten bunlar doğru böyle bir şey var ben şahsen telefon televizyonu yada gaz lambasınının veya da dikiş makinasının yayınını kesmesi gerekiyor her televizyon olmaz ona bakarsan bende 12 tane her çeşidinden var ama yayını kesmiyo kesen varsa ulaşabilirsiniz fiyat konusu hiç önemli değil o konuda kolay anlaşırız untmayınki alman malı olması ve 1965 lerde çıkan oolması gerekir saygılarımlagörüşmek üzere Allaha emanet olun..”
– “slm arkadaşlar elinde gerçekten kırmızı civa olan yahut tv gaz lambası diikiş makinası gibi eski makinalar varsa beraber bir test çözücezz sonra istediğimiz uygun makinaysa ben size gerçek değerini vericem.”
– “slm arkadaşlar elimde eski 1 adet s.b tv ve 2 adet eski singer dikiş makinesi var söylenen özelliklere uygun gercekten alıcı olanlar.”

Şimdi sizleri bu konuda en ciddi yorum ile başbaşa bırakıyorum.

– “Arkadaşlar; Öncelikle Hepsini Açıklayım.Televizyonlarda kullanılan Lamba Teknolojisi, transistör bulunmadan önceki tek yönde Akım geçiren devre elemanları idi. Bu Lambanın yapısında Katot ve anot elktrodları kullanılmaktadır.vakumlu tüp içerisinde bu iiki maddenin arasında akım geçmesi sonucu devresini tamamlamaktadır ve günümüzde bu iki madde bakır ve fosfordan oluşmaktadır..hiç bir lamba teknolojisinde sıvı madde kullanılmamaktadir. sinyalleri engellemek günümüz teknolojisinde 50tl ile yapılmış jammerlar mevcut kapsama alanlarıda güzel. yanı 50.000 dolar vermeye deymez..denilenlere göre”yanına yaklaşildiginda sinyalleri kesiyor” muş yanına yaklaşınca kescekse hiç kesmesin..altın için diyecegim o ki; Altın aramada Kal Metodu Kullanılır. Cıva nın altınla olan ilişkisi yanlızca ikisininde iyi iletken olmalarıdır.Sonuç olarak Kırmızı Cıvanın yaptıgı denilen şeyleri, O olmadan çok kolay elde etmek kolaydır. İşte gerçek cıva budur değerleri budur meraklısı varsa buyursun görsün ne ortalıkta kırmızı cıva bostanımı var yetişiyor yok efendim şurdan gelmişmiş de buradn gelmişmişde bırakın ya hem bu madde nin eksperliği bile yok sadece labaratuar ortamında analiz yapılır ve içindeki lavrazyomun değerleri ölçülür ve değerler verilen eş değerlerle ayni ise sorun yok 20×20 hg red merkurıe natural soğuk cıvadır .. artı birde denzer var 40×40 bunu hiç bir eksper bile açamaz ve üzerinde zaten kuru kafa figürü vardır
gelelim bir kırmızı cıva nasıl bir eksper tarafından açılır ve neler yapılması gerekir eğerse sokak piyasasında satış gerçekleşecekse bu yol uygulanır doğal olarak bu insanlar labaratuar ortamından kaçınıyorlar. haklılarda çünkü mosard fbi ve bunun gibi bir çok kuruluş bunun peşindeler uydudan bile anında adres tespiti yapılır ve yurda kaçak mal sokmaktan tutuklanırsınız sonrada ya devlet size ya mal sahteiymiş der yada malınıza el konulur ve siz yargılanırsınız her zman devlet ilk olan şıkı kulanır mal sahteydi der ve bir eksper öncelikle büyük bir vantilatör bulması gerek ve açık alan tercih etmesi gerekir maske kulanması gerekir eldiver kulanması gerekir bir çok şıkta anlamanız gerekir bende kalsın açıklamayim şimdi yarım bizim sırtımızdan bilgimizden fazla istifade etmesinler demi
ve kırmızı cıva dünya şu an faliyeti olan tek fabrikası vardır oda ukranyada dır ancak öyle kolay kolay erişilmez ve bulunmaz üretimide şu şekilde gerçekleşir gök yüzüne yükselen dev antenlere benzer altın antenler vardır gök yüzünden şişeklerin oluşumu ile bu antenlere şimşeklerin çarpmasıyla onların vasıtasıyla kayalara dökülen cıvanın toplanması ile oluşur sonrada lavrazyom eklenir ve bu işlem yilda bir kere yada bilemediniz iki kere oluşur geriseide bana kalsın
diyeceksin bunları bu bilgileri nerden biliyorsun bilmem anlatabiliyormuyum anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az misali
çok meraklısı varsa buyursun misafirimiz olsun ben bay xxxx isme gerek yok
yok efendim televizyonlarda varmış bilmem neymiş ne alakası varya ona bakarsanız dişcide bile dış dolgusu için cıva vardır ona bakarsan floransan ampulunda bile cıva buharı vardır ona bakarsan aynada bile beyaz cıva vardır ve unutmayiniz kurani kerimde bile cıva dan söz edilir araştırınız bakalım
ve kırmızı cıva öyle sandığınız gibi kimyasal bombalar yapımında kulanılmaz ne alakası var yilan zehiri nerde kulaniliyorsa oda orada kulanılır yani ölüm aşamasındaki bir insanna botoks yapılırsa o insan hastalığından kurtulur veya 20 yaşında biri kendine kırmızı cıva botoks ederse 100 yaşına gelinceye kadar ayni 20 yaşında görünür ve özellikle cinsellik için araplar talip olurlar bunlara ama son zamanlarada sahtesinide yapan oluyor olan bizim gibilere oluyor bekliyoruz namuslu olan birileri varsa tabiki esen kalınız NOT eksik bilgi verdim bazı bilgileride kendime sakladım ben.”

Bu yorum ve açıklamaya ağzım açık kaldı. Ne diyeceğimi şaşırdım!

Yorumlar uzayıp ta gidiyor. Bakmak isteyenler, Kırmızı Civa, Grundig ve Siyah Beyaz Televizyon ve Kırmızı Civa Efsanesi Gerçek mi? yazılarıma bakabilir.

Kırmızı cıva ile ilgili toplayabildiğim bilgileri yukarıda yazılarımda sizlerle paylaşmıştım. Ancak; gelen yorumlardan anlaşılacağı üzere şehir efsanesi denilen kırmızı cıva resmen gerçek olmuş!
Sonuç olarak şunu söylemeliyim ki; kırmızı cıva hakkında henüz netlik kazanan bir açıklama yok. Açıklayan da yok, yalanlayan da!

İlgililerden, yetkililerden ve hatta Tübitak’tan bu konuda resmi bir açıklamanın yapılmasının çoğu insanın aklındaki soru işaretlerini kaldıracağı düşüncesindeyim.

Sevebilirsin...

93 Yanıt

 1. Kuzeyinoglu dedi ki:

  Nasil bir site kardesim burasi bir aydir bi gonderimi yayinlamadiniz bidaha da girmem sitenize

 2. Kuzeyinoglu dedi ki:

  Elinde kırmızı beyaz ve grinin 14 üstü olan varsa goruselim sahte olursada sonuclarina katlanir ama bilmiyordur test sonrasi cikar ayri konu birde yapilacak testlere zorluk cikarilacaksa hic gorusmeyede gerek yok ben alici degilim araciyim ama paraniz konusunda hic supheniz olmasin istediginiz yere gelir paraniz yeterki malzemeniz saglam olsun zorluk cikarmayin meil adresim xcengizsarix@gmail.com burdan ulasin goruselim

 3. Hasan dedi ki:

  Bana ulas

 4. Hasan dedi ki:

  Bana ulas

 5. Fatih demirel dedi ki:

  SELAM YAZ BANA

 6. Gercek dedi ki:

  20×20.999 saflıkta orijinal tüpü içinde istediginiz testi yapmakta özgürsünüz ama sadece gercek alıcı ulaşsın bilen bilir numunesi ayrı yerdedir arayan insan numunenin nerde oldugunu bilmiyorsa bos yere meşgul etmeyim 3.2 gr 27 milyon dolar istiyorum

 7. yıldıray dedi ki:

  elinde grı 14.00ayar ve üzeri 1500 dola süt beyaz ve kırmızı civa 2milyon dolar gerçekten varsa arayın görüşelim yok va başkasının günceli var arkadaşımda var deyip rahatsız etmeyin.

 8. Dilaver dedi ki:

  Arkadaş gercektende varsa elinde görmek isterım ama şu ana kadar gerceği çikmadı bana imeil at konuşalim

 9. Hasan dedi ki:

  Ey millet 27#27 sahtedir bilginiz olsun mal adanada

 10. İlker dedi ki:

  Selam elinizdeki ürün nedir hasanasan1453@hotmail.com mail adresinden irtibata geçermisin

 11. yusuf dedi ki:

  ben alcam mevi civalarınızın hepsini ulasın twtr yusuf@20101

 12. sealord dedi ki:

  kırmızı civa arayısı olan ciddi muhabbet ve boş bilgi sormak istemeyen ciddi kişiler irtibat algandenizcilik@gmail.com ilet,ş,me geçin

 13. Hasan dedi ki:

  Kardeşim atıp tutmayın madem var gr fiyatı 6 milyon dolar hodri meydan tabi herzaman oldugu gibi onlarca şart söylenir sonra iş yokuşa sürülür sonuç olarak olay kapanır bazı ahmaklar neymiş ben aracı istemem efindim alıcıyla görüşmem gerek milyonluk adam net ortamında işi yok mal arayacak ve kendini deşifre edecek neyse çok laf karın doyurmaz elinde olan varsa hasanasan1453@hotmail.com ulaşsın hodri meydan saygılar

 14. MEHMETSERKAN dedi ki:

  ALICIYIM 3.5 M.. DOLAR DAN GRAMINI ALIRIM ELINDE OLAN VARSA ARQASIN

 15. mustafa sönmez dedi ki:

  bilmiyorum dostum hala müşteri arıyormusunuz ama bir görüşelim..

 16. Can dedi ki:

  Slm.
  Civa alımına devam ediyormusunuz

 17. Mehmet dedi ki:

  İlgileniyorum video ve güncel istiyorum

 18. Mehmet dedi ki:

  İlgineniyorum

 19. Merhaba!
  Benimle irtibata geçiniz Mr. Benjamin De ROTHSCHİLD…
  irticaimurettebe@gmail.com

 20. Cenk dedi ki:

  Ayhan bey merhaba,
  Yazınızda okuduğum üzere buyrun misafirim olun yazmışsınız,
  Acaba bana mail yoluyla ulaşabilirmisiniz.
  Teşekkürler.

 21. Cenk dedi ki:

  Ulaşabilirsiniz

 22. Cenk dedi ki:

  Ulaşabilirsiniz

 23. Cenk dedi ki:

  Dostum bana ulaşın mısın

 24. engin gencay dedi ki:

  27.27 vardır elimde 1000 gr
  minimedia65@hotmail.com

 25. engin gencay dedi ki:

  elimde 27×27 1000gr vardır ulaşmak isteyen bu mail e ulassin minimedia65@hotmail.com

 26. engin gencay dedi ki:

  Benjamin de ROTHSCHİLD elimde istediğiniz malzeme vardır lütfen benimle iletisime geziniz.

 27. engin gencay dedi ki:

  Benjamin de ROTHSCHİLD. iletisime geçin elimde istediğiniz malzeme vardır 05536307120

 28. engin gencay dedi ki:

  benimle iletisime gecin

 29. Emre 05378271928 dedi ki:

  Arkadaslar elimde grundig marka 55 yıllık tv var dediğiniz gibi sinyal kesiyor çok ciddiyim ulaşabilirsinz

 30. Emre dedi ki:

  Elimde grundig tv var 55 snelik alman mali dedignz gibi sinyal kesiyor nmarm ksn ulasn

 31. Emre dedi ki:

  Bende grundig tv var dedgniz gbi sinyali kesiyor 55 yllik alman mali

 32. koray dedi ki:

  İstediginiz sarti kabul ediyoruz telefon sinyalini kesiyorsa

 33. ahmet dedi ki:

  Bana ulasin elimse var

 34. yunus dedi ki:

  y_u_n_u_s_yunus@hotmail.com burdan ulasa bilrsniz

 35. yunus dedi ki:

  y_u_n_u_s_yunus@hotmail.com fecbook ulasa bilrsiniz

 36. yunus dedi ki:

  Saticilar ulasa bilr aliciyimdir

 37. yunus dedi ki:

  Aliciyim

 38. Xy dedi ki:

  Mümkün değil bu miktarda bulunması 27*27 civa kırmızı ve cok değerlidir ve en değerli civadir gramı 1.5~2 milyon dolar eğer bu doğruysa ki hiç ihtimal vermiyorum sizi mutlaka bulurlar bi şekilde

 39. Xy dedi ki:

  Gerçek civa yani kırmızı civa 20×20 değil
  27×27

 40. Şeref dedi ki:

  Tlf numaranı yazarmısın

 41. fatih deluduman dedi ki:

  Al kardeş alıyorum ben ara görüşelim yada resim at

 42. Emrah dedi ki:

  Arkadaslar benimde elumde bi singer makinasiayakli olan bide grindig tv var ama civa bunun neresinde yardimci olursaniz sevinirim saygilar

 43. koc dedi ki:

  Arkadaşlar ben ne alıcıyım satıcıyım neden tel cekmiyo onu anlamak istiyom

 44. Red Mercury 27 * 27 dedi ki:

  Elimde 40 gr var ulaşmak isteyen mail atsın john_nash_00@gmail.com

 45. SİNAN 20 X20 dedi ki:

  TÜRKİYEDE TEK ALICI : 20 X20 1 MİLY.DOLAR ! GR . SİNAN .

 46. satıcıyım 63 dedi ki:

  27*27 soğu cıva satılıktır 500 gr resmini atmak istedim ama sistem kabul etmedi

 47. murat dedi ki:

  Arkadaslar elimde kırmızı cıva var natural yeni buldum ulaşmak isteyen bana numarasini atsın resmini atayim

 48. Singer dedi ki:

  Singer var elimde kirmizxi civali. O e posta sallamadir

 49. ALICIYIM. 0532 443 80 90 dedi ki:

  ne kadar var .kaç paradan.hikayesi.teslimde ,testde esnek değilsen ,güvensiz kılın teki isen yorma beni..:)

 50. 05455137709 dedi ki:

  3.2 gram 20×20 natural ruhani cıva mevcuttur.cok ozur diliyorum ama bu isi merak edip biseyler ogrenmek isteyen asalaklar aramasın. scar-face-@hotmail.com. bu urunun gercek degerini bilen varsa arasin.

 51. Murat fuat özgür dedi ki:

  Arkadaşlar yakın bir dostumda 3.2 gram parlak kırmızı civa var çok enteresan gizemli bişey sarımsaktan kaçıyor, aynada gözükmüyor, parmağını vurunca dağılıyor ve sonra tekrar birleşmek için koşuyor,altına koşuyor sanki canlı gibi birşey… İnsanı acayip etkiliyor… İlgilenenler varsa muratfuatozgur@gmail.com adresim

 52. hikmet aslan dedi ki:

  eyüp bey msn furkanveysel@hotmail.com görüşelim

 53. Eyüp taşdelen dedi ki:

  4’5 gr sağlık ve gençleştirmek içşn kullanıma hazır red mercury irtibat içşn mail adresi yada telefon bırakın

 54. Kimyager dedi ki:

  elimde istediginiz kadar kirmizi civa var
  ben bir arastirmaci olarak bu isin aslini eski yazma kitaplardan arastirdim.
  ve civa icmenin saglik yönünden acayip faydalarindan bahseden bir cok konu okudum, hatta abi hayat oldugunu söylüyen kitaplar bile var. asla yaslanma söz konusu olmuyor hastalik söz konusu olmuyor. v.s. gibi seyler okudum. ANCAK bu normal civa degildir icilen civa. yani normal civa icilmez. insani öldürür. kirmizi civada icilmez oda öldürür….

  civayi öldürmeniz lazim, söyleki nasilki pancari isirgan otunda öldürüp yiyorsunuz iste civayi da öyle öldürüp sonra yersiniz. ama tabiki bu demek degildir civa isirgan otuyla öldürülür demek degildir… BUNUN öldürülme yani icilecek hale getirilmesi icin bir kac kimyevi islem lazim. onuda ben biliyorum burdan söylemem kimseye. :)
  kirmizi civa saglik yönünden v.s. kullanilmaz. kirmizi civa kimyada elektronik te uzay teknolojilerinde v.s. islerde kullanilir… mesela 1 gram kirmizi civa toz halindeki ……… maddesinin 10 kilosuna katilip …… yapilsa 10 kilo altin olur…

  civa hakkinda konusmak isteyen https://www.facebook.com/profile.php?id=100005426977727

 55. gürkan dedi ki:

  singer dikiş makinası alıcılarına duyurulur

 56. gürkan dedi ki:

  arkadaşlar sizger dikiş makinası var alanlar irtibata geçsin 100.000 $ alan varsa ulaşsın bana

 57. AYSAV dedi ki:

  Arkadaşlar burdaki alıcılar hava civa peşinde.adamlar kırmızı civanın kimyasal degerlerini bilmiyorlar.4 ceşit civa var hangisini istiyorsun diyorum.adamlar lazım olanı bilmiyor.civa alıyorlar milyon dolar para veriyorlar birde.bulamadık alıcısını.

 58. AYSAV dedi ki:

  Arkadaşlar ciddi alıcısı var ise 20 gr a kadar kırmızı civa tedarik edebilirim.isteyen istedigi deneyi yapabilir.labratuvar ortamındada test edebilirsiniz.kimseden önden para istemiyorum ankaradayım sertifikalı ve onaylı ürün .yurtdışından tedarik ediyoruz.gelecek arkadaşlar banka hesabında parası olsun.ben masanın üstüne degeri kadarda para koyacam.sigara parası olmayıp macera arayanlar var.20gr fazla getiremiyoruz.altı ayda 20 gr alıcı varsa ulaşsın. avnicanbolat@hotmail.com

 59. ali dedi ki:

  Elimde kırmızı civa var sağandan kaçıyor altına koşuyor ilgilenenler dönsün

 60. salıh balcı dedi ki:

  elinizde mevcutsa vıdeosunu cekın gonderın hemen değerlendırelım

 61. salıh balcı dedi ki:

  elınde kırmızı cıva olan ulaşsın mutlaka şaka deyıl gerçek olan vıdeosunu gondersın tarıhlı suleyman-baglama@hotmail.com

 62. mehmet güler dedi ki:

  bi televizyoda aradığınız özellik ler nelerdir acaba.civalı olup olmadığını nasıl anlarız acaba bilgi verebilirmisniz

 63. hasan dedi ki:

  hikmet bey bu ürün orjinal doğaldır.

 64. hasan dedi ki:

  elimde “RED MERCURY PV 99.999% 13 TO 27X27” 1000 gr. Origin GERMANY. vardır. ciddi alıcıların mail adresine mail atmaları gerekmektedir. seksenbir19@hotmail.com

 65. Benjamin de ROTHSCHİLD dedi ki:

  20/20 Huryaniyi gramini 2.500.000 euroya testlerimizden gectigi takdirde-27.27 yi ise 500.grami 30.mil.usd ye 1.kg 27.27 ise 75.mil usd alimini yaparim

 66. Benjamin de ROTHSCHİLD dedi ki:

  Tum ilgili kisilere duyurulur elinde yada hakimiyeti kontrolu kendinde olan 20/20 ve 27.27 500.gr.1.kg mevcutsa bizzat buraya meil atmasi yeterli ayri eten cikmis lahit 2.20cm uzerinde olanda yeterli

 67. mustafa dedi ki:

  Gümüş rengi civa var elimde gerçek alıcılar varsa ulaşabilirler… Mail adresimden…

 68. ozcan dedi ki:

  ELINDE 1964 YAPIMI DOGU ALMAYADAN GELMIS YAKSIK 30 CM UZUNLUKTA ELEKTRIKLI KENDINDEN SARJIL VE UZERI PLASTIK KAPLI BIT YRK VAR ICINDE CIVA VARMI YOKMU BILMIYORUM KCNZ SOKUN ANLARSINIZ

 69. tuncay dedi ki:

  elimde1970 model almanyadan gelmiş gurindik 55 ekran televizyon var almak istiyenler arasın arayan kazanır

 70. tuncay dedi ki:

  elimde1970 model almanyadan gelmiş gurindik 55 ekran televizyon var almak istiyenler arasın

 71. ilker dedi ki:

  elimde grundig super color tv var ciddi alıcılar ulaşsın ilkereke@hotmail.com

 72. hikmet dedi ki:

  ELİNDE NATUREL CANLI KIRMIZI CİVA 1 VEYA 2 GRAM OLAN VARSA ADAM GİBİ ADAM VE SÖZÜNE GÜVENEN BENİMLE İRTİBATA GEÇSİN FİYAT MÜKEMEL furkanveysel@hotmail.com

 73. hikmet dedi ki:

  arkadaşlar elinde gerçek naturel kırmızı civa olan varsa ve sözünün eriyse benimle irtibata geçsin furkanveysel@hotmail.com

 74. ersan soysal dedi ki:

  Elimde cok eski bir singer dikis makinasi var ama icinde civa olup olmadigini bilmiyorum.nasil ogrenebilirim.neresinde olur.bana yardimci olursaniz sevinirim.

 75. Baran_kent@hotmail.co dedi ki:

  SLM elinde numune olan varmı ?

 76. ben hakkı dedi ki:

  elimde çok esmi gurindik marka tv veyine çok eski bir radyo var sinyali tamamen kesiyor alıcılara ve meraklıları ciddi olanlar bana bu nodan ulaşsın lütfen para peşin olsun

 77. Ayhan Demiral dedi ki:

  Merhaba,
  Silinmesini istediğiniz yorumlarınızı bildirirseniz yayından kaldırabilirim.
  Saygılarımla,

 78. hikmet dedi ki:

  arkadaşlar gerçekten elinde ruhani kırmızı civa olan varsa benimle irtibata geçsin gramı iki milyon beşyüz bin dolara alıyorum

 79. Ozkan dedi ki:

  elimde sertifikalı 1 gr naturel kırmızı civa vardır ilgilenen arkadaşlar varsa ozkannbaykaraa@gmail.com bu adresten ulaşssın.

 80. nasip dedi ki:

  degerli arkadasla elinde civa si olan lutfen benimle irtibata gecsin ben verilen rakamlarin hepsinden fazla verip alayim ve ciddiyimdir

 81. hikmet dedi ki:

  elinde naturel kırmızı civa olan varsa gramı iki milyon beşyüz bin dolara alıcı hazır

 82. bende grundık 51 ekran sebekeyı kesen 20yıllık televızyon var almak ısteyenler numaram 05456541035 dedi ki:

  grundık marka televızyon

 83. şahin dedi ki:

  bana ulaş şahin1_61@windowslive.com

 84. yakup dedi ki:

  bende tane var sinyali kesiyor bana ulaşın para peşin tık olsun sinyali kesiyor grundikten çıka iki ucu var üzerinde bi kaplama var acayip bişe sinyalikesiyo bu civaların askeriyede kullanıldığınıbiliyorum tane var bi mesajınıza bakarr mesaj atın gerisini hallederizz bi

 85. yakup dedi ki:

  bnde tanegrundikmakina var topladımdediğinizşeye de ulaştımikiucu var ortasışişik yarımparmak boyunda nerdeyse sinyali kesiyoo para tıkolsun yeterkii ben eskialmancılardanım bana çabukulşab,lmekiçin b, posta atmanız yeterli

 86. Hakan_58 dedi ki:

  Konuyu duyunca gerçekten şaşırmadım değil hani.Gerçek mi yalan mı bilmiyorum ama tabiki insana cazip geliyor..Bu konu hakkında tv lerde hiç haber duymadım ben ama bildiğim tek bişey var ki bundan 10 yıl önce birilerinin şehre gelip bu tip elektronik aletlerin ve makinelerin topladığıdır.Onuda başkasından duydum ve gözümle şahid olmadım.B u konu hakında devlet yetkilileri neden bir arşatırma yapmaz veya önlm almaz bilmiyorum.
  Bu işi yapan varsa yani satıp güzle para kazanan varsa bana ulaşabilir mi?? Tutabilemez58@hotmail.com

 87. sıtkı dedi ki:

  ELİMDE AYAKLI BEKO DİKİŞ MAKİNASI VAR ILGILENEN VARSA SITKIKAVAL@hotmail.com

 88. mete dedi ki:

  arkadaslar ben bu olaydan hıc bı sey anlamadım sızde bırakın 2012 ye gırdık daha aynı muhabbetler var pıyasada:))

 89. ahmet dedi ki:

  redmercury 20/20 diye geçer
  radyoaktiftir. rusyada sogutmak için atomu çevresinde dolasırken radyoaktif özellik üzerine alır. nükleer olmayan ama nükleer kaçakçılık sınıfına giren tek malzemedir.
  muhtemelen birşeyleri ateşlemek için kullanılır. yasal değildir.
  içerisinde elementlerinden dolayı ve radyoaktif olmasından dolayı kurşun bir imbik iççerisinde dolastırılır. piyasada buluınan salaklar çok. kana enjekte edeceğiz diyerek ararlar. sizler düşünün artık. tv lerinden içerisinde olduğu geyik muhabbetidir. hele singer makineleerin içerisnde olduğu saçmadır. gerçek ismi red mercury 20/20 diye adlandırılır.

 90. Mmt dedi ki:

  Elimde 1 tane Zetina Marka dikiş makinası var.Ve dediğiniz bütün özelliklere uyuyor Sinyali tamamen kesiyor ciddi alıcı varsa eklesin görüşelim.
  pasha.93@hotmail.com

 91. tahir dedi ki:

  ciddi olan varsa bana ulaşabilir. orjinal tüpü içerisinde 200 gr(kırmızı). red mercury -37C ukraın-cccp.ciddi olmayanlar dikkate alınmayacaktır.öncelikle msn üzerinden görüşürüm. ciddi olduğuna inandığım kişiler ile bire bir görüşürüz.ürünü gösterebilirim. ürün orjinal ve sinyal kesicidir.ciddi alıcılar bunu test edebilirler. toprak.93@hotmail.com)

 92. metin dedi ki:

  arkadaşlar bugün eski bi tanıdık aradı onda dikiş makinası varmış telefonu yanına koyuyunca çekmiyomuş.3 tane.çok eskıymış.satalım dıyo gercekden alıcı varsa görüşelim

 93. turgut turhan dedi ki:

  Ne len bu civa hikayesi ulen 15 yıllık tv tamırcısı arkadasımla bırbırımıze dustuk aq civasınında parasınında haaaaaaaaaa unutun muabbetiii…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir