Kırmızı Civa Hakkında, Efsane Devam Ediyor“Kırmızı Cıva” ilgili yazdığım yazılara o kadar çok yorum geldi ki işin içinden çıkılacak gibi değil. Elinde kırmızı cıvalı televizyon olduğunu iddia edenler, almak isteyenler, satmak isteyenler ve hatta bunun ticaretini yapanlar… Sanırsam kırmızı cıva hakkında internette en popüler yazı ve yorumlar bana ait. O kadar açıklamama rağmen ve hatta ikinci bir yazı yazmama rağmen “kırmızı civa” tutkunluğu ve efsanesi hala devam ediyor.

Gelen yorumları değerlendirdiğimde gerçekten bu işin “bir piyasası oluşmuş” olduğunu düşünüyorum. Çünkü kırmızı civa ile ilgili bilgi alışverişi ve alım satım işleri web sitemdeki yazılarım üzerinden yapılmakta. Bunu, aşağıda sıralanan yorumlara dayanarak iddia ediyorum.

– ” Tv ve radio 35 binlia(milyar)’a alınır….
k.civa 4 bin dolar-10 bin dolar ararsı alınır pisyasası budur…
merak ettiklerinizi sorun.”
– “arkadaşlar bende kırmız deyilde beyaz var kendim eski bir makineden cıkardım ine encekdesinin icinde duruyor telefonu yanına bıraktım zaman cekmiyor onla dişital göstergeli arabaya bindim araba calışır calışmaz dijital göstergesi çöktü 15gr dır bende olan gercekten para ediyosa deyenderilelim bilgi verseniz sevinirim herkese saygılar.”

” SLM EKLE KONUSALIM PARA TIK SAGLAMSA BURDAKILER YALAN SOYLUYOR ALICIYIM DİYE BEN BİLE DEİLİM ARACIYIM BEN PARAYI BEN ODERIM AMA.”
-“ben alıcıyım elinizde çekim gücünü kesen radyo veya tv warsa msn adresim.”
– “bendede bir tane singer ayaklı çalışabilen full kırmızı civalı dikiş makinası var ilgililer e mail yollasın.”
– “dostum ben alıyorum.ama telefonun sinyalini tamamen kesecek. msn adresimi ekle görüşelim.”
– “Benim Elimde Cok Eski bir grundg televizyon var, nereye satabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim; simdiden tesekkürler.”
– “… Bey televizyonunuzu satmayin bomba yapin. Bombayi daha pahaliya satarsiniz.”
– “arkadaslar benım babam da da var grundg televizyon telefon koydurdum yanına cekmedı… kıme vermemız gerekıyor bunu…”
– “gerçekten bunlar doğru böyle bir şey var ben şahsen telefon televizyonu yada gaz lambasınının veya da dikiş makinasının yayınını kesmesi gerekiyor her televizyon olmaz ona bakarsan bende 12 tane her çeşidinden var ama yayını kesmiyo kesen varsa ulaşabilirsiniz fiyat konusu hiç önemli değil o konuda kolay anlaşırız untmayınki alman malı olması ve 1965 lerde çıkan oolması gerekir saygılarımlagörüşmek üzere Allaha emanet olun..”
– “slm arkadaşlar elinde gerçekten kırmızı civa olan yahut tv gaz lambası diikiş makinası gibi eski makinalar varsa beraber bir test çözücezz sonra istediğimiz uygun makinaysa ben size gerçek değerini vericem.”
– “slm arkadaşlar elimde eski 1 adet s.b tv ve 2 adet eski singer dikiş makinesi var söylenen özelliklere uygun gercekten alıcı olanlar.”

Şimdi sizleri bu konuda en ciddi yorum ile başbaşa bırakıyorum.

– “Arkadaşlar; Öncelikle Hepsini Açıklayım.Televizyonlarda kullanılan Lamba Teknolojisi, transistör bulunmadan önceki tek yönde Akım geçiren devre elemanları idi. Bu Lambanın yapısında Katot ve anot elktrodları kullanılmaktadır.vakumlu tüp içerisinde bu iiki maddenin arasında akım geçmesi sonucu devresini tamamlamaktadır ve günümüzde bu iki madde bakır ve fosfordan oluşmaktadır..hiç bir lamba teknolojisinde sıvı madde kullanılmamaktadir. sinyalleri engellemek günümüz teknolojisinde 50tl ile yapılmış jammerlar mevcut kapsama alanlarıda güzel. yanı 50.000 dolar vermeye deymez..denilenlere göre”yanına yaklaşildiginda sinyalleri kesiyor” muş yanına yaklaşınca kescekse hiç kesmesin..altın için diyecegim o ki; Altın aramada Kal Metodu Kullanılır. Cıva nın altınla olan ilişkisi yanlızca ikisininde iyi iletken olmalarıdır.Sonuç olarak Kırmızı Cıvanın yaptıgı denilen şeyleri, O olmadan çok kolay elde etmek kolaydır. İşte gerçek cıva budur değerleri budur meraklısı varsa buyursun görsün ne ortalıkta kırmızı cıva bostanımı var yetişiyor yok efendim şurdan gelmişmiş de buradn gelmişmişde bırakın ya hem bu madde nin eksperliği bile yok sadece labaratuar ortamında analiz yapılır ve içindeki lavrazyomun değerleri ölçülür ve değerler verilen eş değerlerle ayni ise sorun yok 20×20 hg red merkurıe natural soğuk cıvadır .. artı birde denzer var 40×40 bunu hiç bir eksper bile açamaz ve üzerinde zaten kuru kafa figürü vardır
gelelim bir kırmızı cıva nasıl bir eksper tarafından açılır ve neler yapılması gerekir eğerse sokak piyasasında satış gerçekleşecekse bu yol uygulanır doğal olarak bu insanlar labaratuar ortamından kaçınıyorlar. haklılarda çünkü mosard fbi ve bunun gibi bir çok kuruluş bunun peşindeler uydudan bile anında adres tespiti yapılır ve yurda kaçak mal sokmaktan tutuklanırsınız sonrada ya devlet size ya mal sahteiymiş der yada malınıza el konulur ve siz yargılanırsınız her zman devlet ilk olan şıkı kulanır mal sahteydi der ve bir eksper öncelikle büyük bir vantilatör bulması gerek ve açık alan tercih etmesi gerekir maske kulanması gerekir eldiver kulanması gerekir bir çok şıkta anlamanız gerekir bende kalsın açıklamayim şimdi yarım bizim sırtımızdan bilgimizden fazla istifade etmesinler demi
ve kırmızı cıva dünya şu an faliyeti olan tek fabrikası vardır oda ukranyada dır ancak öyle kolay kolay erişilmez ve bulunmaz üretimide şu şekilde gerçekleşir gök yüzüne yükselen dev antenlere benzer altın antenler vardır gök yüzünden şişeklerin oluşumu ile bu antenlere şimşeklerin çarpmasıyla onların vasıtasıyla kayalara dökülen cıvanın toplanması ile oluşur sonrada lavrazyom eklenir ve bu işlem yilda bir kere yada bilemediniz iki kere oluşur geriseide bana kalsın
diyeceksin bunları bu bilgileri nerden biliyorsun bilmem anlatabiliyormuyum anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az misali
çok meraklısı varsa buyursun misafirimiz olsun ben bay xxxx isme gerek yok
yok efendim televizyonlarda varmış bilmem neymiş ne alakası varya ona bakarsanız dişcide bile dış dolgusu için cıva vardır ona bakarsan floransan ampulunda bile cıva buharı vardır ona bakarsan aynada bile beyaz cıva vardır ve unutmayiniz kurani kerimde bile cıva dan söz edilir araştırınız bakalım
ve kırmızı cıva öyle sandığınız gibi kimyasal bombalar yapımında kulanılmaz ne alakası var yilan zehiri nerde kulaniliyorsa oda orada kulanılır yani ölüm aşamasındaki bir insanna botoks yapılırsa o insan hastalığından kurtulur veya 20 yaşında biri kendine kırmızı cıva botoks ederse 100 yaşına gelinceye kadar ayni 20 yaşında görünür ve özellikle cinsellik için araplar talip olurlar bunlara ama son zamanlarada sahtesinide yapan oluyor olan bizim gibilere oluyor bekliyoruz namuslu olan birileri varsa tabiki esen kalınız NOT eksik bilgi verdim bazı bilgileride kendime sakladım ben.”

Bu yorum ve açıklamaya ağzım açık kaldı. Ne diyeceğimi şaşırdım!

Yorumlar uzayıp ta gidiyor. Bakmak isteyenler, Kırmızı Civa, Grundig ve Siyah Beyaz Televizyon ve Kırmızı Civa Efsanesi Gerçek mi? yazılarıma bakabilir.

Kırmızı cıva ile ilgili toplayabildiğim bilgileri yukarıda yazılarımda sizlerle paylaşmıştım. Ancak; gelen yorumlardan anlaşılacağı üzere şehir efsanesi denilen kırmızı cıva resmen gerçek olmuş!
Sonuç olarak şunu söylemeliyim ki; kırmızı cıva hakkında henüz netlik kazanan bir açıklama yok. Açıklayan da yok, yalanlayan da!

İlgililerden, yetkililerden ve hatta Tübitak’tan bu konuda resmi bir açıklamanın yapılmasının çoğu insanın aklındaki soru işaretlerini kaldıracağı düşüncesindeyim.

Konuya benzer diğer yazılar...

79 Yanıtlar

 1. mustafa sönmez diyor ki:

  bilmiyorum dostum hala müşteri arıyormusunuz ama bir görüşelim..

 2. Can diyor ki:

  Slm.
  Civa alımına devam ediyormusunuz

 3. Mehmet diyor ki:

  İlgileniyorum video ve güncel istiyorum

 4. Mehmet diyor ki:

  İlgineniyorum

 5. Arf ROCKEFELLER :) diyor ki:

  Merhaba!
  Benimle irtibata geçiniz Mr. Benjamin De ROTHSCHİLD…
  irticaimurettebe@gmail.com

 6. Cenk diyor ki:

  Ayhan bey merhaba,
  Yazınızda okuduğum üzere buyrun misafirim olun yazmışsınız,
  Acaba bana mail yoluyla ulaşabilirmisiniz.
  Teşekkürler.

 7. Cenk diyor ki:

  Ulaşabilirsiniz

 8. Cenk diyor ki:

  Ulaşabilirsiniz

 9. Cenk diyor ki:

  Dostum bana ulaşın mısın

 10. engin gencay diyor ki:

  27.27 vardır elimde 1000 gr
  minimedia65@hotmail.com

 11. engin gencay diyor ki:

  elimde 27×27 1000gr vardır ulaşmak isteyen bu mail e ulassin minimedia65@hotmail.com

 12. engin gencay diyor ki:

  Benjamin de ROTHSCHİLD elimde istediğiniz malzeme vardır lütfen benimle iletisime geziniz.

 13. engin gencay diyor ki:

  Benjamin de ROTHSCHİLD. iletisime geçin elimde istediğiniz malzeme vardır 05536307120

 14. engin gencay diyor ki:

  benimle iletisime gecin

 15. Emre 05378271928 diyor ki:

  Arkadaslar elimde grundig marka 55 yıllık tv var dediğiniz gibi sinyal kesiyor çok ciddiyim ulaşabilirsinz

 16. Emre diyor ki:

  Elimde grundig tv var 55 snelik alman mali dedignz gibi sinyal kesiyor nmarm ksn ulasn

 17. Emre diyor ki:

  Bende grundig tv var dedgniz gbi sinyali kesiyor 55 yllik alman mali

 18. koray diyor ki:

  İstediginiz sarti kabul ediyoruz telefon sinyalini kesiyorsa

 19. ahmet diyor ki:

  Bana ulasin elimse var

 20. yunus diyor ki:

  y_u_n_u_s_yunus@hotmail.com burdan ulasa bilrsniz

 21. yunus diyor ki:

  y_u_n_u_s_yunus@hotmail.com fecbook ulasa bilrsiniz

 22. yunus diyor ki:

  Saticilar ulasa bilr aliciyimdir

 23. yunus diyor ki:

  Aliciyim

 24. Xy diyor ki:

  Mümkün değil bu miktarda bulunması 27*27 civa kırmızı ve cok değerlidir ve en değerli civadir gramı 1.5~2 milyon dolar eğer bu doğruysa ki hiç ihtimal vermiyorum sizi mutlaka bulurlar bi şekilde

 25. Xy diyor ki:

  Gerçek civa yani kırmızı civa 20×20 değil
  27×27

 26. Şeref diyor ki:

  Tlf numaranı yazarmısın

 27. fatih deluduman diyor ki:

  Al kardeş alıyorum ben ara görüşelim yada resim at

 28. Emrah diyor ki:

  Arkadaslar benimde elumde bi singer makinasiayakli olan bide grindig tv var ama civa bunun neresinde yardimci olursaniz sevinirim saygilar

 29. koc diyor ki:

  Arkadaşlar ben ne alıcıyım satıcıyım neden tel cekmiyo onu anlamak istiyom

 30. Red Mercury 27 * 27 diyor ki:

  Elimde 40 gr var ulaşmak isteyen mail atsın john_nash_00@gmail.com

 31. SİNAN 20 X20 diyor ki:

  TÜRKİYEDE TEK ALICI : 20 X20 1 MİLY.DOLAR ! GR . SİNAN .

 32. satıcıyım 63 diyor ki:

  27*27 soğu cıva satılıktır 500 gr resmini atmak istedim ama sistem kabul etmedi

 33. murat diyor ki:

  Arkadaslar elimde kırmızı cıva var natural yeni buldum ulaşmak isteyen bana numarasini atsın resmini atayim

 34. Singer diyor ki:

  Singer var elimde kirmizxi civali. O e posta sallamadir

 35. ALICIYIM. 0532 443 80 90 diyor ki:

  ne kadar var .kaç paradan.hikayesi.teslimde ,testde esnek değilsen ,güvensiz kılın teki isen yorma beni..:)

 36. 05455137709 diyor ki:

  3.2 gram 20×20 natural ruhani cıva mevcuttur.cok ozur diliyorum ama bu isi merak edip biseyler ogrenmek isteyen asalaklar aramasın. scar-face-@hotmail.com. bu urunun gercek degerini bilen varsa arasin.

 37. Murat fuat özgür diyor ki:

  Arkadaşlar yakın bir dostumda 3.2 gram parlak kırmızı civa var çok enteresan gizemli bişey sarımsaktan kaçıyor, aynada gözükmüyor, parmağını vurunca dağılıyor ve sonra tekrar birleşmek için koşuyor,altına koşuyor sanki canlı gibi birşey… İnsanı acayip etkiliyor… İlgilenenler varsa muratfuatozgur@gmail.com adresim

 38. hikmet aslan diyor ki:

  eyüp bey msn furkanveysel@hotmail.com görüşelim

 39. Eyüp taşdelen diyor ki:

  4’5 gr sağlık ve gençleştirmek içşn kullanıma hazır red mercury irtibat içşn mail adresi yada telefon bırakın

 40. Kimyager diyor ki:

  elimde istediginiz kadar kirmizi civa var
  ben bir arastirmaci olarak bu isin aslini eski yazma kitaplardan arastirdim.
  ve civa icmenin saglik yönünden acayip faydalarindan bahseden bir cok konu okudum, hatta abi hayat oldugunu söylüyen kitaplar bile var. asla yaslanma söz konusu olmuyor hastalik söz konusu olmuyor. v.s. gibi seyler okudum. ANCAK bu normal civa degildir icilen civa. yani normal civa icilmez. insani öldürür. kirmizi civada icilmez oda öldürür….

  civayi öldürmeniz lazim, söyleki nasilki pancari isirgan otunda öldürüp yiyorsunuz iste civayi da öyle öldürüp sonra yersiniz. ama tabiki bu demek degildir civa isirgan otuyla öldürülür demek degildir… BUNUN öldürülme yani icilecek hale getirilmesi icin bir kac kimyevi islem lazim. onuda ben biliyorum burdan söylemem kimseye. :)
  kirmizi civa saglik yönünden v.s. kullanilmaz. kirmizi civa kimyada elektronik te uzay teknolojilerinde v.s. islerde kullanilir… mesela 1 gram kirmizi civa toz halindeki ……… maddesinin 10 kilosuna katilip …… yapilsa 10 kilo altin olur…

  civa hakkinda konusmak isteyen https://www.facebook.com/profile.php?id=100005426977727

 41. gürkan diyor ki:

  singer dikiş makinası alıcılarına duyurulur

 42. gürkan diyor ki:

  arkadaşlar sizger dikiş makinası var alanlar irtibata geçsin 100.000 $ alan varsa ulaşsın bana

 43. AYSAV diyor ki:

  Arkadaşlar burdaki alıcılar hava civa peşinde.adamlar kırmızı civanın kimyasal degerlerini bilmiyorlar.4 ceşit civa var hangisini istiyorsun diyorum.adamlar lazım olanı bilmiyor.civa alıyorlar milyon dolar para veriyorlar birde.bulamadık alıcısını.

 44. AYSAV diyor ki:

  Arkadaşlar ciddi alıcısı var ise 20 gr a kadar kırmızı civa tedarik edebilirim.isteyen istedigi deneyi yapabilir.labratuvar ortamındada test edebilirsiniz.kimseden önden para istemiyorum ankaradayım sertifikalı ve onaylı ürün .yurtdışından tedarik ediyoruz.gelecek arkadaşlar banka hesabında parası olsun.ben masanın üstüne degeri kadarda para koyacam.sigara parası olmayıp macera arayanlar var.20gr fazla getiremiyoruz.altı ayda 20 gr alıcı varsa ulaşsın. avnicanbolat@hotmail.com

 45. ali diyor ki:

  Elimde kırmızı civa var sağandan kaçıyor altına koşuyor ilgilenenler dönsün

 46. salıh balcı diyor ki:

  elinizde mevcutsa vıdeosunu cekın gonderın hemen değerlendırelım

 47. salıh balcı diyor ki:

  elınde kırmızı cıva olan ulaşsın mutlaka şaka deyıl gerçek olan vıdeosunu gondersın tarıhlı suleyman-baglama@hotmail.com

 48. mehmet güler diyor ki:

  bi televizyoda aradığınız özellik ler nelerdir acaba.civalı olup olmadığını nasıl anlarız acaba bilgi verebilirmisniz

 49. hasan diyor ki:

  hikmet bey bu ürün orjinal doğaldır.

 50. hasan diyor ki:

  elimde “RED MERCURY PV 99.999% 13 TO 27X27” 1000 gr. Origin GERMANY. vardır. ciddi alıcıların mail adresine mail atmaları gerekmektedir. seksenbir19@hotmail.com

 51. Benjamin de ROTHSCHİLD diyor ki:

  20/20 Huryaniyi gramini 2.500.000 euroya testlerimizden gectigi takdirde-27.27 yi ise 500.grami 30.mil.usd ye 1.kg 27.27 ise 75.mil usd alimini yaparim

 52. Benjamin de ROTHSCHİLD diyor ki:

  Tum ilgili kisilere duyurulur elinde yada hakimiyeti kontrolu kendinde olan 20/20 ve 27.27 500.gr.1.kg mevcutsa bizzat buraya meil atmasi yeterli ayri eten cikmis lahit 2.20cm uzerinde olanda yeterli

 53. mustafa diyor ki:

  Gümüş rengi civa var elimde gerçek alıcılar varsa ulaşabilirler… Mail adresimden…

 54. ozcan diyor ki:

  ELINDE 1964 YAPIMI DOGU ALMAYADAN GELMIS YAKSIK 30 CM UZUNLUKTA ELEKTRIKLI KENDINDEN SARJIL VE UZERI PLASTIK KAPLI BIT YRK VAR ICINDE CIVA VARMI YOKMU BILMIYORUM KCNZ SOKUN ANLARSINIZ

 55. tuncay diyor ki:

  elimde1970 model almanyadan gelmiş gurindik 55 ekran televizyon var almak istiyenler arasın arayan kazanır

 56. tuncay diyor ki:

  elimde1970 model almanyadan gelmiş gurindik 55 ekran televizyon var almak istiyenler arasın

 57. ilker diyor ki:

  elimde grundig super color tv var ciddi alıcılar ulaşsın ilkereke@hotmail.com

 58. hikmet diyor ki:

  ELİNDE NATUREL CANLI KIRMIZI CİVA 1 VEYA 2 GRAM OLAN VARSA ADAM GİBİ ADAM VE SÖZÜNE GÜVENEN BENİMLE İRTİBATA GEÇSİN FİYAT MÜKEMEL furkanveysel@hotmail.com

 59. hikmet diyor ki:

  arkadaşlar elinde gerçek naturel kırmızı civa olan varsa ve sözünün eriyse benimle irtibata geçsin furkanveysel@hotmail.com

 60. ersan soysal diyor ki:

  Elimde cok eski bir singer dikis makinasi var ama icinde civa olup olmadigini bilmiyorum.nasil ogrenebilirim.neresinde olur.bana yardimci olursaniz sevinirim.

 61. Baran_kent@hotmail.co diyor ki:

  SLM elinde numune olan varmı ?

 62. ben hakkı diyor ki:

  elimde çok esmi gurindik marka tv veyine çok eski bir radyo var sinyali tamamen kesiyor alıcılara ve meraklıları ciddi olanlar bana bu nodan ulaşsın lütfen para peşin olsun

 63. Ayhan Demiral diyor ki:

  Merhaba,
  Silinmesini istediğiniz yorumlarınızı bildirirseniz yayından kaldırabilirim.
  Saygılarımla,

 64. hikmet diyor ki:

  arkadaşlar gerçekten elinde ruhani kırmızı civa olan varsa benimle irtibata geçsin gramı iki milyon beşyüz bin dolara alıyorum

 65. Ozkan diyor ki:

  elimde sertifikalı 1 gr naturel kırmızı civa vardır ilgilenen arkadaşlar varsa ozkannbaykaraa@gmail.com bu adresten ulaşssın.

 66. nasip diyor ki:

  degerli arkadasla elinde civa si olan lutfen benimle irtibata gecsin ben verilen rakamlarin hepsinden fazla verip alayim ve ciddiyimdir

 67. hikmet diyor ki:

  elinde naturel kırmızı civa olan varsa gramı iki milyon beşyüz bin dolara alıcı hazır

 68. bende grundık 51 ekran sebekeyı kesen 20yıllık televızyon var almak ısteyenler numaram 05456541035 diyor ki:

  grundık marka televızyon

 69. şahin diyor ki:

  bana ulaş şahin1_61@windowslive.com

 70. yakup diyor ki:

  bende tane var sinyali kesiyor bana ulaşın para peşin tık olsun sinyali kesiyor grundikten çıka iki ucu var üzerinde bi kaplama var acayip bişe sinyalikesiyo bu civaların askeriyede kullanıldığınıbiliyorum tane var bi mesajınıza bakarr mesaj atın gerisini hallederizz bi

 71. yakup diyor ki:

  bnde tanegrundikmakina var topladımdediğinizşeye de ulaştımikiucu var ortasışişik yarımparmak boyunda nerdeyse sinyali kesiyoo para tıkolsun yeterkii ben eskialmancılardanım bana çabukulşab,lmekiçin b, posta atmanız yeterli

 72. Hakan_58 diyor ki:

  Konuyu duyunca gerçekten şaşırmadım değil hani.Gerçek mi yalan mı bilmiyorum ama tabiki insana cazip geliyor..Bu konu hakkında tv lerde hiç haber duymadım ben ama bildiğim tek bişey var ki bundan 10 yıl önce birilerinin şehre gelip bu tip elektronik aletlerin ve makinelerin topladığıdır.Onuda başkasından duydum ve gözümle şahid olmadım.B u konu hakında devlet yetkilileri neden bir arşatırma yapmaz veya önlm almaz bilmiyorum.
  Bu işi yapan varsa yani satıp güzle para kazanan varsa bana ulaşabilir mi?? Tutabilemez58@hotmail.com

 73. sıtkı diyor ki:

  ELİMDE AYAKLI BEKO DİKİŞ MAKİNASI VAR ILGILENEN VARSA SITKIKAVAL@hotmail.com

 74. mete diyor ki:

  arkadaslar ben bu olaydan hıc bı sey anlamadım sızde bırakın 2012 ye gırdık daha aynı muhabbetler var pıyasada:))

 75. ahmet diyor ki:

  redmercury 20/20 diye geçer
  radyoaktiftir. rusyada sogutmak için atomu çevresinde dolasırken radyoaktif özellik üzerine alır. nükleer olmayan ama nükleer kaçakçılık sınıfına giren tek malzemedir.
  muhtemelen birşeyleri ateşlemek için kullanılır. yasal değildir.
  içerisinde elementlerinden dolayı ve radyoaktif olmasından dolayı kurşun bir imbik iççerisinde dolastırılır. piyasada buluınan salaklar çok. kana enjekte edeceğiz diyerek ararlar. sizler düşünün artık. tv lerinden içerisinde olduğu geyik muhabbetidir. hele singer makineleerin içerisnde olduğu saçmadır. gerçek ismi red mercury 20/20 diye adlandırılır.

 76. Mmt diyor ki:

  Elimde 1 tane Zetina Marka dikiş makinası var.Ve dediğiniz bütün özelliklere uyuyor Sinyali tamamen kesiyor ciddi alıcı varsa eklesin görüşelim.
  pasha.93@hotmail.com

 77. tahir diyor ki:

  ciddi olan varsa bana ulaşabilir. orjinal tüpü içerisinde 200 gr(kırmızı). red mercury -37C ukraın-cccp.ciddi olmayanlar dikkate alınmayacaktır.öncelikle msn üzerinden görüşürüm. ciddi olduğuna inandığım kişiler ile bire bir görüşürüz.ürünü gösterebilirim. ürün orjinal ve sinyal kesicidir.ciddi alıcılar bunu test edebilirler. toprak.93@hotmail.com)

 78. metin diyor ki:

  arkadaşlar bugün eski bi tanıdık aradı onda dikiş makinası varmış telefonu yanına koyuyunca çekmiyomuş.3 tane.çok eskıymış.satalım dıyo gercekden alıcı varsa görüşelim

 79. turgut turhan diyor ki:

  Ne len bu civa hikayesi ulen 15 yıllık tv tamırcısı arkadasımla bırbırımıze dustuk aq civasınında parasınında haaaaaaaaaa unutun muabbetiii…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir