Saç Rengine Göre Kadınlar: Esmerler“Kadınlar niçin saçlarını kendi saç rengi dışında bir renge boyatırlar? Neden Türk kadınları artık çakma sarışın oluyor? Ya da en doğrusu şöyle sorayım: Kadınlar neden saçlarını boyar?” diye bir yazı dizisi başlatmış ve ilk olarak “Kumral olup saçını başka renge boyayan” kadınları seçmiştim. Şimdi sıra esmer kadınlarda!


ESMER OLUP SAÇINI BAŞKA RENGE BOYATANLAR

Siyah renge boyatanlar: İstikrarlı görünmek tek amaçlarıdır. Zorluğu pek sevmezler. Çalışkan gözükseler de genelde tembel yapıları vardır. Aşırı dikkatli ve titizdirler. Kaşları sivri ve gözlerinin içine girecek gibidir. Takıntılarını, ancak birlikte yaşarsanız anlayabilirsiniz.

Koyu kahve renge boyatanlar: Yere bir şeyini düşürüp te hani bir türlü alamayan tipler vardır ya: işte bunlara örnek. Mutlaka bir başkası yardım edecektir. Suratları asık olmasa da hep bezgin bir hali vardır. Dudaklar birbirine yapışmış ve kenarlarındaki çizgiler nerdeyse çeneden aşağıya iner. Genellikle saçları kepekli olup omuzlarına saran beyazlıktan evde pasta yaptığını düşünmeyin.

Kestane rengine boyatanlar: Hala kabuğunu kıramamış bu türler genelde kalabalık gezmeyi çok severler. Sürekli konuşma ve sitem halindedir. Siz konuşurken birden bire konuyu değiştirip oflama modana geçerler. Kahkaha atarken gülüyor mu yoksa bağırıyor mu anlayamazsınız. Kesinlikle bir sevgilisi yoktur ve bu türler pahalı takıları çok sever. Tek taş dediniz mi hayat durur onlar için.

Bal rengine boyatanlar: Kesinlikle kıskandığı bir arkadaşında ya da sevgilisini elinden alan bir kadında görmüştür bu rengi. Hemen kuaföre ve aynı renk aynı fön! Hevesleri anlık, ihtiraslı ama çok çabuk geçicidir. 2 hafta sonra aynı rengi göremezsiniz saçlarında.

Kül rengine boyatanlar: Genellikle zayıf ve uzun boylu bu esmerler, kendilerine akademik kariyerli ya da medyatik bir görüntü vermek için bu rengi tercih ederler. Bu türlerin elinden sigara hiç düşmez. Bıyıkları olsa, Beşiktaş bayrağı gibi olurdu. Deri ceketler tercihidir. Dişleri bakımsız olan bu kadınların nedense gözleri iri ve çok güzeldir. Etrafındaki kadınları kolayca etkiler ve kendine mürit yapar.

Sarı renge boyatanlar: Kumrallarda olduğu gibi saçlarını ne olursa olsun sarıya boyatanlar ayrı bir araştırmanın konusu olacaktır. Bu nedenle bu büyük ve bilimsel çalışmamı senelerdir bitiremedim. Ama az bir zaman kaldı.

Civciv sarısına boyatanlar: Bu rengi seçenler, kumrallarda olduğu gibi genellikle kısa boylu ve kilolu tiplerdir. Saçları kısa küttür. Özellikle düğün, toplantı gibi organizasyon düzenleyen kadınlarda bu saç rengini çok görürsünüz. Kendisine aşırı güveni olduğu gibi ikna yetenekleri kuvvetlidir. Kendilerini aşırı seksi bulan bu tipler, çevresinde çok erkek olmasına rağmen aşk hayatında bedbaht ve yalnızdırlar.

Beyaz renge boyatanlar:“ Kuralcı ve soğuk tiplerdir. Genellikle medyadan bu türler çıkar. Yabancı dilleri çok iyidir. Alkolü seven bu kadınları asla sarhoş göremeyeceğiniz gibi konuştuğu zaman ne dediğini anlayamaz ama sayı duymak zorunda kalırsınız. Asla başkasının evinde kalmazlar, evine de kimseyi sokmazlar. Genellikle evde kedi beslerler. Diyeceksiniz ki “Bu hangi saç rengi?” Mause ile üzerini tarayın…

Açık kızıl renge boyatanlar: Saç telleri ince ve mısır püskülü gibi olanlar bu rengi tercih ederler. Hırlı yapıları vardır. Ama asla belli etmezler. O kadar yumuşak sesle konuşurlar ki asla hayır diyemezsiniz. Fazla yakınlaşmadan güvenebilirsiniz. Ama fazla içinizi açarsanız; bir gün size yol, su, elektrik olarak geri dönebilir.

Koyu kızıl renge boyatanlar: Kendilerinden çok emin ve katıdır. Etrafındaki kadınları neredeyse tespih gibi yan yana dizer. Genellikle yaşı geçkin olan bu esmerlerin yanında genç ve güzel kadınları çok görürsünüz. Sürekli yanındakileri öven ve kendini hep çirkin olarak gösteren bu kadınların gerçek amacı; bu kadınların yanında, bir zamanlar yapamadıklarını onlarla birlikte yapmaya çalışmasıdır. Gençlik iksiri olarak taşırlar, güzel kadınları yanında.

Kırmızıya boyatanlar: Genellikle ya çok genç ya da bunama çağına gelmiş kadınların tercihidir. Gençliğini yaşayamamış bu türler, artık un elenip asıldığı için çocuk gibidirler. Çok görmeyin ve eleştirmeyin bu türleri. Zararsızdır.

Maviye boyatanlar: Nadir de olsa esmerlerin bu rengi kullandıkları görülmüştür. Genellikle şizofrenimsi belirtiler gösterirler ama hasta değillerdir. Sanattan çok iyi anlarlar. Cinsel hayatları hemen hemen yok gibidir.

Yeşile boyatanlar: İçindeki çocuğu hala büyütemeyen bu kadınları gündüz vakti göremezsiniz. Gece de nadiren görürsünüz. Son 2 yılda sadece 3 tane görebildim. Bu nedenle fazla yorum yazamıyorum. Esmer olup saçını yeşile boyayanlar varsa; araştırmanın boşluklarının tamamlanması için bilgi bekliyorum.

Kına yakanlar: Kendilerine güvenen bu kadınlarda sadelik ön plandadır. Takı sevmezler, dedikodu sevmezler. Soğuk mizaçlı olup; kendileriyle konuşurken dikkat edilmelidir. Hiç beklemediğiniz bir cevap ile karşılaşabilirsiniz.

Kendi saç rengine boyatanlar: Yaşlanma sendromu içinde olan bu kadınlar genellikle asabidir. Alışkanlıklarını kolay kolay değiştiremezler. Her şeyi saklama huyları vardır. Duygusal olarak kırılgan oldukları için çok çabuk âşık olup çok çabuk vazgeçerler.

Saçını hiç boyamayanlar: Ben saçını boyayanlar için araştırma yapmıştım. Saçını boyamayanlar için değil! Bu nedenle buraya siz yazacaksınız!

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir