Sevgiliye En Güzel Aşk Sözleri

Sevgiliyi Etkilemek İçin En Güzel Sözler, Şiirler

en-güzel-aşk-sevgi-sözleriŞimdi ki moda; sevgiliye en güzel mesajları atmak(daha doğrusu haber yollamak), en güzel hediyeler almak(o da nasıl bir şeyse!), sevgiliyi güzel bir mekana götürmek(onu da anlamış değilim) kısaca “hatunu etkilemek” diye tabir edilen ve erkeği maymuna, kadını da kediye çeviren atılımlarda bulunmak..!

İnternet denen şey erkeklerin işine yaradı. Eskiden sevgiliye güzel bir söz, bir şiir yazmak için gönülden üretmek ya da işi bilen bir abiden kopya çekmek lazımdı. Tabi ki kadınlar da o zaman internet olmadığı için nefesini yumuşatan, heyecan verici ve de bir tarafının hafifçe göğe yükselmesini sağlayan bu sözlerin alıntı bir içerik olup olmadığını anlayamazdı. Çok şükür internet var ki, kadınlar artık içerik hırsızlarını hemen bulabiliyor. Yani diyeceğim o ki; biz erkekler için “bu zamanda kendine has sözlerle hatun etkilemek” neredeyse patent-lisans almak kadar zorlaştı.

Kimileri diyecek ki, zaten kadınların sözlere de pek itibar ettiği yok. Siz öyle sanın! Kadınlar her ne kadar bu tür sözleri duymak istemediğini ve basmakalıp olduğunu söyleseler de; genetik olarak annelerinin kanını taşıdığı için bir taraflarında yine özlemleri var. Eski fotoğraflar, eski anılar, eski aşklar ve de 1970’li Yeşilçam filmleri hala özlemlerinde. Siz bakmayın onların öyle “ay ne kadar salaklarmış” lafına. Yemliyorlar sizi!

Sevginin modası mı olur? Aşkın trendi(çıkış kızım, oğlum çıkış, anlamadıysan ap ap yani UP, moda!)mi olur? Gönül vermenin, sevgili yanında heyecan duymanın, ona bir şey vermenin maddiyatı mı olur? Ne çabuk ta tükettirmek istiyorlar sevgimizi, aşklarımızı. Yani bir sevgililer gününde hediye almadıysak sevgilinin bizi terketmesi caiz mi oldu? Feysden, tivitırdan bir mesaj atmadıysak ya da gangam sitilll kılibini paylaşmadıysak, üstüne üstlük gecenin bir vakti pirelerle haşir neşir olduğumuz anda  sevgilinin paylaştığı bir resmi beğenemediysek aşkımız bitti mi demektir?

Maalesef şimdiki nesil bunları konuşup bunlar üzerinden kavga ediyor ve ayrılıyorlar. Şaka yapmıyorum, gerçek bu!

Hala bunu anlayamamış ve kendisini hızlı tüketim toplumunun sifonu yapan sistemin erkek ve kadınları maalesef bu yolda sifonun altında kalmaya mahkûm.  Android, windows vs.  işletim sistemli telefonların ve ucu bucağı olmayan ve internet kaynağını bilgi, kültür ve kişisel gelişim için kullanamayanların gideceği son yer.

Bu nedenle diyorum ki;

Seviyorsan, bu sevgiliye en güzel sözdür, hediyedir!

Seviyorsan, sevgini taşeronlara bırakmazsın!

Seviyorsan, bugünün moda lafı ya; dibine kadar seversin!

Seviyorsan eğer, en güzel şereftir ki sevdiğine sahip değil arkadaş, dost ve yaren çıkarsın: Tüketmezsin fast food modayla.

Sevgiliye en güzel sözleri mi arıyordun?

“Artık şimdi ki aşklar Altıyol, Bahariye, eskiden Moda’ydı Kadıköy’de.” Bak ne güzel söz değil mi? Al kullan pembe pempe, feyzle, tivitle!

En güzel sevgiler, aşklar için yüreğine dön. Aşklarımız, hislerimiz, kaybolmasın; tüketilmesin ucuzluk pazarı olan internet ve hayfon gibi andıroİTler’de…

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir