Twitter’a Nasıl Üye Olunur? Resimli Anlatım

Bir önceki yazıda, twitter: nedir, neye yarar, gerekli midir? şeklinde bilgi verilmişti. Şimdi, twitter’e nasıl üye olunacağı ve ayarlarının nasıl yapılacağı resimli olarak anlatılacaktır.

Öncelikle bir e-mail hesabınızın olması gerekmektedir. http://twitter.com/ adresine giriyoruz. Resimde görülen ekran karşınızı çıkacaktır. Buradan kırmızı okla işaretlenmiş alanı tıklayarak üyelik sürecini başlatıyoruz.

Karşınıza çıkan “Join the Conservation” ekranındaki kuruları resimdeki gibi dolduruyoruz. Username kısmı sizin twitter adınız olarak kalacaktır. Bütün alanları doldurduktan sonra “Create my Account” kutusunu tıklıyoruz.

Açılan sayfada mail hesabınızı taramak isteyecektir. Bu kısmı geçince karşınıza twitter ana ekranı gelecektir. Bu kadar kolay! Şimdi bu sayfada gerekli ayarların nasıl yapılacağı anlatılacaktır.

 

 

 

1 no’lu alan sizin cıvıldayacağınız, öteceğiniz yerdir. 140 karaktere kadar yazı yazıp, 2 no’lu “update” tuşuna bastığınızda bütün dünyaya bu mesajı yollamış olursunuz. Tabiki bu yazıyı ancak sizi takip edenler okuyacaktır. 3 numarada, kalan karakter sayısı yazmaktadır. 5 numara sizin takip ettiğiniz kişi sayısını, 6 ise sizi takip edenlerin sayısını gösterir.

 

4 numaralı “Settings”  ile kişisel ayarlar düzenlenir. Bunlar fotograf yükleme ( en fazla 700 kb. büyüklüğünde), mobil telefon ayarları, twitter ana sayfa arka plan ayarları, bağlantı ayarları vs.

Genel olarak twitter kurulumu bu şekildedir.

Twitter kullanım rehberi, twitter uygulamaları, twitter’dan verim almak; bir sonraki yazıda

Konuya benzer diğer yazılar...

26 Yanıtlar

 1. şükran diyor ki:

  gerekli olduğunu düşünüyorum.

 2. selime top diyor ki:

  samsung 5233 wifi cep tlt num benim twitter üye olabilirmiyim

 3. admin diyor ki:

  Merhaba,

  Cevap için geç kaldım. Özür. Dediklerinizde haklısınız. Siz başkasını takip etsenizde; eğer o sizi follow etmemişse ona özel mesaj gönderemezsiniz. Ancak retweet yaparak onu bilgilendirebilirsiniz. O da resim altındaki follow butonu yanındadır.

  Saygılarımla,

 4. nihan diyor ki:

  iyi çalışmalar;

  Ben takip ettiğim bazı kişilerin beni takip etmesini ,yazdıklarımı görmesini,onların yazdıklarına cevap yazmak yorum yapmak istiyorum. Bunun içinde onların benim following butonuma tıklaması gerekiyor. Peki bunu onlara mesela ünlü bür kişiye nasıl söyleyeceğim. Direct Message demisiniz bir cevapta. Ben o ünlünün güneş gib, olan butonuna tıklayınca direct message çıkmıyor . Mention… , Block……., Report …….. for spam diye 3 başlık var. Yani mesaj da gönderemiyorum. bu durumda nasıl beni follow edebilir. Yazdıklarımı nasıl ona ulaştırabilirim?? Şimdiden bilgileriniz için teşekkürler.. İyi çalışmalar…

 5. admin diyor ki:

  Twitter’da mesaj göndermek istediğiniz kişinin üzerine ya da avatar resmine tıklarsanız yan tarafta message butonu görünecektir. Üzerine tıklayıp açılan pencereye mesaj yazıp gönderebilirsiniz.

 6. ceyda diyor ki:

  ben başkalrına özel mesaj gödermeyi beceremiyorum bana açıklayıcı bir şekilde anlatır mısın?

 7. admin diyor ki:

  Merhaba,

  Güvenlik kodunu yanlış yazdığınız için bu uyarıyı veriyor. Kodda verilen iki kelimeyi doğru yazmalısınız.

 8. kardelen diyor ki:

  olamadımki bize güvenlik nosu veriyolar giriyorum (ddoğru) bu çıkıyo
  Please try to match the 2 words shown above, or try the audio version.

 9. admin diyor ki:

  Merhaba,

  Resimleri görmek için twitter da o kişinin adına tıkladığınızda -eğer eklemişse- resmini görebilirsiniz.

 10. gökalp diyor ki:

  eklediğimiz insanların resimlerine nasıl bakacağız tşkkrler

 11. admin diyor ki:

  Merhaba,

  Birinin yazdığı yoruma cevap yazmak isterseniz ve o kişinin de bunu görmesini istiyorsanız mutlaka kendisine özel mesaj atmalısınız. Ancak; o kişi sizi takip ediyor ise zaten sizin yazdıklarınızı görecektir. Eğer size özel mesaj atmışsa ve siz de buna reply derseniz sadece o kişi mesajınızı görür.

  Saygılar,

 12. mert diyor ki:

  Öncelikle bu konuda bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.Benim sorum su twitterda arkadaşlarım kendi payalaştıkları düşüncelere ben nasıl yanıt vereceğim.Ör. x kişisi bugun hava çok güzel diye yorum yaptı ben o kişiye bu yazdığı yorum hakkında kendi düşüncemi ona aktarmak istersem ne yapmam gerekiyor.Birde Özel mesaj atarsak mı yoksa Reply yaparsak mı o yorumu yapan arkadasa bizim kendi düşüncemizi o da görür ve yanıtlayabilir.Şimdiden çok teşekkürler.

 13. admin diyor ki:

  Paralı değil. Beleş, beleşş.

 14. admin diyor ki:

  Merhaba,

  Twitter’da dosya paylaşmanın 2 yolu var. Dosyalarınızı bir siteye yüklersiniz. Sonra bu sitenin linkini yayınlarsınız. Ya da twitter hesabı kullananan paylaşım siteleri var. Buraya dosya ve resimleri yüklerseniz twitter’da yayınlanacaktır. http://www.twitfile.com/, http://filesocial.com/, http://www.twitdoc.com/, http://www.tweetafile.com/ vs. siteler bu konuda size yardımcı olacaktır.

 15. gnc diyor ki:

  twitter da facebookta olduğu gibi albüm paylaşılailiniyormu evetse nasıl?..şimdiden teşekkürler

 16. şafklnjkşdf diyor ki:

  peki bu twştter paralımı

 17. admin diyor ki:

  Merhaba,
  Twitter’a giriş yaptıktan sonra sağ üstte “settings” kısmına girin. name kısmının yanında “You can change your name on your profile settings. ” yazısına tıklayın. açılan sayfada resim yanında “change image” kısmından resim yükleyebilirsiniz.

  Sevgiler

 18. GLsh diyor ki:

  Peki Ben Resmimi Koyamadım Nasıl Koyabilirim ?

 19. admin diyor ki:

  Twitter’a üye olmak paralı değildir. Anlık olarak düşünceleriniz, yaptıklarınızı 140 karaktere kadar insanlara duyurabiliyorsunuz.

 20. senaaa diyor ki:

  twitter’e üye olmak paralımıdır twitterde ne yapılıyor?..

 21. admin diyor ki:

  Merhaba,

  Twitter’ da özel mesaj göndermek istediğiniz kişinin resmine/adına tıklayın. “Lists” ikonunun yanındaki güneşe benzer ikonu tıklarsanız; bir menü açılacaktır. Açılan menüde üstten 3. kısma yani “direct message..” kısmını tıklarsanız mesaj kutusu açılacaktır. Artık, o kişiye özel mesaj yollayabilrsiniz.
  Sevgilerimle

 22. İremm diyor ki:

  Birine özel mesaj nasıl atılıyor. Yardımcı olur musunuz lütfen :)

 23. admin diyor ki:

  Tam anlayamadım. Takip ettiğimiz kişiye reply yapmak? Ancak size direk mesaj yazarsa bu mümkündür. Özel mesaj yazmak dışında bir şey yapamazsınız. Zaten twitter’in amacı msn gibi birebir yazışmak değil, o an ne yaptığınızı 140 karakter ile anlatmaktır. Sizi takip edenler bunu öncelikle, etmeyenler ise rast gelirse göreceklerdir. Sevgilerimle.

 24. lilita diyor ki:

  sadece takip ettiğimz ama edilmediimz kişilere reply yaparsak o görür mü..ya da onlara özel mesaj dısında yazmanın baska yolu var mı?

 25. admin diyor ki:

  Twitter’ da yorum yapılabilir. 140 karaktere kadar her şeyi yazabilirsiniz.

 26. seyfettin peynirci diyor ki:

  peki twitter da yorum yapıLamıyor mu ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir